22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 4048
هفته جاری: 12796
ماه جاری: 261271
تاکنون: 16215478
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  فرايند انتخابات در همدان گرم‌تر از ديروز
 • مديرکل دفتر سياسي و انتخابات استانداري و دبير ستاد انتخابات استان همدان با بيان اينکه تنور انتخابات در اين استان در حال گرم‌تر شدن است قوانين و شرايط ثبت‌نام داوطلبان نمايندگي يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي را در اين استان اعلام کرد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان ابوالقاسم الماسي درباره سازوکار و فرآيند  انتخابات گفت: يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي با دستور وزير کشور از تاريخ 10 آذرماه آغاز و در دوره زماني 83 روزه به برگزاري انتخابات در 2 اسفند ماه سال جاري به پايان خواهد رسيد.

  وي افزود: همزمان با دستور شروع انتخابات، اقدامات مهم از جمله تشکيل هيات‌هاي اجرايي در حوزه‌هاي اصلي و فرعي انجام خواهد شد و طبق قانون، فرمانداران و بخشداران حوزه انتخابيه موظف  هستند در روز شروع انتخابات، ليست 30 تن از روحانيان و معتمدان حوزه انتخابيه را تهيه و به هيات‌هاي نظارت مربوط ارسال کنند.

  الماسي اظهار داشت: بر اساس قانون انتخابات معتمدان بايد شرايط بومي منطقه و يا داراي سابقه سه سال سکونت در حوزه انتخابيه، ايمان و التزام به اسلام و قانون اساسي، سواد خواندن و نوشتن و حسن شهرت را داشته باشند.

  دبير ستاد انتخابات استان عنوان کرد: پس از تاييد صلاحيت معتمدهاي معرفي شده توسط هيات نظارت مربوط، از آنها دعوت مي‌شود تا از طريق راي گيري از بين خود، هشت تن را به عنوان عضو اصلي هيأت اجرايي انتخاب کنند.

  وي ادامه داد: اين هشت تن، با حضور فرماندار، دادستان و رئيس ثبت احوال منطقه، در مجموع هيات اجرايي شهرستان و بخش را تشکيل مي‌دهند.

  الماسي با تاکيد بر اين نکته که وظيفه اصلي هيات‌هاي اجرايي، مسئوليت اجراي انتخابات و حسن اجراي آن است، افزود: در استان همدان هفت حوزه انتخابيه اصلي و 19 حوزه انتخابيه فرعي وجود دارد که کميت و کيفيت تشکيل آنها مشابه هم است، با اين تفاوت که هيات‌هاي اجرايي در حوزه‌هاي اصلي وظيفه ثبت نام از دواطلبان، تاييد صلاحيت آنها و تاييد و تصويب تعداد شعب پيشنهادي حوزهاي فرعي را نيز به عهده دارند.

  وي به دومين اقدام اساسي و مهم اجرايي در روز نخست شروع انتخابات پرداخت و اضافه کرد: ثبت نام از داوطلبان از روز اول شروع و به مدت هفت روز ادامه دارد.

  الماسي بيان کرد: افراد متقاضي، با همراه داشتن مدرک مورد نياز، مي‌توانند از 10 تا 16 آذرماه به حوزه‌هاي انتخابيه اصلي و يا با مراجعه به وزارت کشور  اقدام به ثبت نام کنند.

  مديرکل سياسي و انتخابات استانداري همدان گفت: ثبت نام متقاضيان از ساعت هشت صبح تا 18 بعداز ظهر در هفت روز انجام مي‌شود.

  دبير ستاد انتخابات استان به  ضرورت استعفاي 2 گروه از مديران اشاره کرد و افزود: نخست اينکه مسئولان در رده‌هاي مختلف به ويژه مسوولان ارشد در حوزه‌هاي مختلف کشور در هيچ حوزه انتخابيه از کشور نمي‌توانند داوطلب نمايندگي مجلس شوند، مگر اين‌که ? ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود استعفا، و استعفاي آنها مورد قبول مسوول مافوق قرار گرفته باشد.

  وي ادامه داد: مورد بعدي اينکه افرادي که قصد دارند در قلمرو ماموريت خود نامزد نمايندگي باشند نيز نمي‌توانند ثبت‌نام کنند، مگر اين‌که 6 ماه قبل از ثبت‌نام استعفاي خود را تقديم و در آن پست به‌ هيچ وجه شاغل نباشند.

  الماسي بيان کرد: اين افراد اگر بخواهند در حوزه‌هاي انتخابيه‌ غير از قلمرو ماموريت خود نامزد شوند، نياز به استعفا نخواهند داشت.

  وي با بيان اينکه گروهي از افراد هم به هيچ‌وجه نمي‌توانند در انتخابات مجلس شوراي اسلامي نامزد شوند، ادامه داد: اين افراد کساني هستند که داراي محکوميت و سوابق سوء هستند که قانون به آن‌ها اجازه ثبت‌نام در انتخابات را نمي‌دهد.

  استان همدان با 10شهرستان، 9نماينده در مجلس شوراي اسلامي دارد.

   

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/10   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 335
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.