22 تیر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 3693
هفته جاری: 12437
ماه جاری: 260912
تاکنون: 16215274
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان:متوليان در حل مباحث حوزه فرهنگ عمومي عزم جدي دارند
 • استاندار همدان گفت: متوليان در حل مباحث حوزه فرهنگ عمومي عزم جدي دارند.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي در شوراي فرهنگ عمومي استان افزود: تعداد جلسات برگزار شده در حوزه فرهنگ عمومي نشان از عزم جدي مسئولين و مديران در حل مباحث و مسائل مهم حوزه فرهنگ عمومي استان دانست.

  شاهرخي در ادامه تاکيد کرد: دستگاه‌هاي عريض و طويلي در راستاي تربيت خانواده و تعليم و تربيت کودک و نوجوان در کشور و علي‌الخصوص استان همدان درگير هستند.

  وي گفت:مسئولان مربوطه و ارگان‌هاي درگير در اين خصوص تا کنون فعاليت‌ها و اقدامات موثري انجام داده‌اند. با توجه بررسي‌ها و فعاليت‌هاي انجام شده اولويت شورا بايد مسائل تربيتي جوانان باشد‌.

  استاندار  افزود: با توجه به اهميت موضوع فرهنگ عمومي و مسائل زيرمجموع آن، اداره کل امور اجتماعي استانداري همدان به عنوان هماهنگ کننده تمام دستگاه‌هاي اجرايي و نماينده دولت در کارگروه‌هاي تعيين شده حضور خواهد داشت.

  وي در  پايان عنوان کرد:  لازم است تا با کار‌ کارشناسي و بررسي عوامل و موانع در اين زمينه کميته‌اي تشکيل شود تا مقدمات لازم براي ورود به حوزه فرهنگ عمومي تهيه و تنظيم شود.

   

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/10   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 944
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.