15 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 80
امروز: 6507
هفته جاری: 62122
ماه جاری: 194047
تاکنون: 16418392
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: کنگره آيت‌ا... تالهي بايد در شأن آن عارف رباني برگزار شود
 • شوراي برگزاري استاني کنگره ملي عارف رباني حضرت آيت‌ا... شيخ محمد هادي تالهي همداني با حضور سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان، آيت‌ا... شعباني، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان و حجت‌الاسلام دکتر قربانلو مشاور فرهنگي وزير کشور تشکيل جلسه داد.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان سيد سعيد شاهرخي درجمع اعضاي برگزاري استاني کنگره ملي آيت‌ا... تالهي با اشاره به مقام و جايگاه آيت‌ا... تالهي، گفت: بدون شک بايد از چگونگي سير و سلوک و آثار مکتوب اين عارف رباني براي نسل‌هاي امروزي بخصوص جواناني که در راه علم و معرفت گام بر مي‌دارند استفاده بهينه برد.

  شاهرخي در ادامه تاکيد کرد: نکته با اهميتي که بايد به آن اشاره کنم اين است که همه دستگاه‌هاي عضو کميته، نهايت همراهي و همکاري با کميته برگزاري کنگره، داشته باشند. لذا دستگاه‌هاي  عضو هزينه‌ها و امکانات لازم را پوشش خواهند داد.

  وي به اهميت مقام اين عارف رباني پرداخت و گفت: بايد کنگره‌ها و همايش‌هايي که در مورد بزرگان همدان برگزار مي‌شود را فرصت بدانيم و از ظرفيت‌هاي آنها استفاده کنيم.

  آيت‌ا... شعباني در ادامه گفت: با توجه به عرفان‌هاي کاذبي که انحرافات بسياري در بين جوانان ايجاد کرده، ترويج و تبليغ عرفان افرادي همچون آيت‌ا... تالهي، مي‌تواند حقيقت عرفان را به جوانان و افرادي که در اين راه گام بر مي‌دارند معرفي و هدايت کند.

  لازم به ذکر است کنگره ملي آيت‌ا... تالهي در 28 آذرماه سال جاري برگزار شود.

   

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1236
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.