15 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 17
امروز: 6725
هفته جاری: 62339
ماه جاری: 194265
تاکنون: 16418517
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار: دستگاه‌هاي اجرايي تسهيل‌گر امور اشتغال و توليد باشند
 • معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار همدان گفت: دستگاه‌هاي اجرايي تسهيل‌گر امور اشتغال و توليد باشند.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري همدان ظاهر پور مجاهد در جلسه کميته پايش محيط کسب و کار استان همدان به نقد رويه برخي دستگاه‌هاي اجرايي پرداخت و افزود: کار ما مسئولان تسهيل امور مردم است؛ بنابراين بايد به نحوي عمل‌ کنيم که بستري براي ايجاد اشتغال و همچنين رونق توليد براي توليدکنندگان فراهم شود.

  پورمجاهد تاکيد کرد: همه مسئولان ادارات مختلف قوانين مخل در دستگاه خود را شناسايي و به کميته پايش و محيط کسب‌وکار معرفي کنند، تا بتوان در نشست‌هاي بعدي بررسي‌هاي لازم براي رفع آن‌ها صورت گيرد.

  معاون استاندار گفت: برآيندها بايد تسهيل‌گر باشند و اگر مسئولان مربوطه به موانعي در اين زمينه‌ برخورد کردند آن‌ها را سريعا گزارش کنند.

  وي با اشاره به اينکه اولويت ما تسهيل و حمايت در امور اشتغال در استان است، گفت: از همه دستگاه‌هاي زيربط خواهشمنديم به مجموعه‌هاي خود تصميمات اتخاذي را اطلاع‌رساني کنند تا واحد فرمانداري‌هاي ما در شهرستان‌ها دچار اختلال نشوند.

  پورمجاهد  با اشاره به توجه دستگاه‌هاي اجرايي به امر توليد، تاکيد کرد: اعضا کميته بايد به صورت دلسوزانه و مسئوليت‌پذيرانه، دغدغه اصلي‌شان رفع مشکلات مردم بخصوص جوانان در امر اشتغال و توليد باشد. دستگاه‌هاي اجرايي براي روان‌کاري و تسهيل امور، کميته‌هايي تشکيل دهند؛ چون اين اقدام در تسريع امور و ايجاد اشتغال تاثيرگذار است.

  گفتني است جلسه فوق با توجه به نقش دستگاه‌هاي اجرايي و حوزه‌هاي داراي مسئوليت استاني در پايش و بهبود محيط کسب و کار استان در کشور، تشکيل شده است.

   

  تصاویر در سایز اصلی
     
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/09/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1110
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.