11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 79
امروز: 695
هفته جاری: 11966
ماه جاری: 93077
تاکنون: 15898450
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندارد: کمتر از 10 درصد مزارع همدان با فاضلاب آبياري مي شود
 • معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان گفت: هم اينک کمتر از 10 درصد مزارع استان با فاضلاب آبياري مي شوند که اين رقم در آينده نزديک بايد به صفر برسد.
 • مصطفي آزادبخت روز چهارشنبه در نشست اعضاي کارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي همدان با بيان اينکه سلامت مردم بايد در اولويت باشد از مسئولان دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا خواست همانند بسيج ملي فشار خون در تمامي حوزه ها فعال شوند.
  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار همدان افزود: فرمانداران بسيج ملي فشار خون را جدي بگيرد چراکه افراد زيادي به خاطر فشار خون جان خود را از دست داده اند؛ در حاليکه با فعاليت هاي پيشگيرانه مي توانستند از مرگ جلوگيري کنند.
  آزادبخت با تاکيد بر نظارت، بازرسي و جديت در برخورد با اماکن متخلف از پلمب واحدهاي معروف توسط معاونت بهداشتي تقدير کرد و خواستار برخورد با واحدهاي صنفي متخلف براي حفظ سلامت مردم شد.
  وي از رسانه خواست در زمينه بسيج ملي فشار خون و حوزه سلامت با علوم پزشکي ابن سينا همدان همکاري کنند تا بستر براي همراهي مردم نيز مهيا شود.
  معاون استاندار همدان درباره تبليغات درون شهري اظهار داشت: همه اقلام غذايي و بهداشتي مورد مصرف مردم بايد با تاييد کارشناسان دانشگاه علوم پزشکي تبليغ شود.
  آزادبخت يادآوري کرد: مشکل پمپ بنزين چهار راه پژوهش از سال 92 مطرح شده اما تاکنون معطل مانده است چرا که در برخي مقاطع افراد قانون را دور زدند.
  وي اضافه کرد: هر چند از سال 96 اين موضوع با جديت پيگيري شد اما بايد به زودي اين پمپ بنزين پلمب و تعطيل شود.
  رييس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا همدان گفت: کلينيک ويژه اميد به تازگي توسط استاندار همدان بهره برداري شد و هم اينک به جز ملاير تمامي شهرستان ها داراي کلينيک ويزه تخصصي هستند.
  سيد حبيب الله موسوي بهار افزود: ميانگين سن افراد به 80 سال افزايش يافته است اما عوامل محيطي مي تواند در افزايش و کاهش طول عمر موثر واقع شود.
  وي يادآوري کرد: اميد به زندگي از 55 سال در سال 57 به 76 سال در سال 97 رسيده است و در چشم انداز سند توسعه درصدد افزايش اميد به زندگي هستيم.
  رييس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا همدان بيماري هاي غير واگير همچون بيماري هاي قلبي و عروقي، ديابت، فشار خون، حوادث ترافيکي و سرطان را عامل مرگ و مير انسان دانست.
  موسوي بهار اضافه کرد: حوادث ترافيکي منجر به اين مي شود که سالهاي زيادي از عمر انسان به راحتي و به خاطر سهل انگاري از دست برود.
  وي درباره فشار خون بالا گفت: براي پيشگيري از اين بيماري، آموزش روش و سبک زندگي صحيح در دستور کار علوم پزشکي است.
  رييس دانشگاه علوم پزشکي ابن سينا همدان از شهرداري خواست براي افزايش تحرک بدني، همانند ديگر کشورها مسيري را براي دوچرخه سواري و ايستگاه هايي براي تحويل دوچرخه به شهروندان اختصاص دهد.
  موسوي بهار تاکيد کرد: علوم پزشکي براي انجام طرح بسيج ملي فشار خون از کسي پول دريافت نکرده و به در خانه ها نيز مراجعه نمي کند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/03/02   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2250
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.