7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 23
امروز: 2306
هفته جاری: 30761
ماه جاری: 45465
تاکنون: 15298971
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  مديرکل مديريت بحران استانداري همدان: سيل فروردين ماه در استان همدان 1450ميلياردتومان خسارت به بار آورد
 • مديرکل مديريت بحران استانداري همدان گفت: سيل فروردين ماه امسال در استان همدان يک هزار و 450 ميلياردتومان خسارت بر جاي گذاشت.
 • به گزارش  مهر، عليمردان طالبي ظهر يکشنبه در آيين تجليل از دهياران شهرستان ملاير با بيان اينکه در بارش هاي فروردين ماه، بعد از استان لرستان بيشترين حجم بارش سهم استان همدان بود اما با مشارکت همه توانستيم آسيب‌ها به ويژه آسيب هاي اجتماعي و اقتصادي و انساني را مديريت کنيم، گفت: خسارات وارد شده بعد از بارندگي ها به تمام بخش ها ارزيابي و توانستيم تمام خسارت ها را جمع بندي کنيم.

  وي با بيان اينکه يک هزار و 450 ميليارد تومان مجموع خسارات وارده در بخش هاي مختلف بود که جمع بندي و آمار آن به وزارت کشور ارسال شد، گفت: طي مدت 4روز نيز وزير کشور اين خسارات را به دولت انعکاس داد و مصوبه لازم گرفته شد.

  مديرکل مديريت بحران استانداري همدان با بيان اينکه دولت به رغم تمام فشارهاي وارده، مصمم است روند بازسازي را به شکل سريع و مطلوب ادامه دهد، گفت: سامانه جامع امداد دولت (سجاد) تعريف شده و دستگاه هاي متولي بايد تمام خسارت هاي وارده را در قالب اين سامانه ثبت کنند.

  طالبي با بيان اينکه همت دولت بر اين است که ابتدا خسارات بخش خصوصي را جبران کند و بعد بخش کشاورزي و سپس ديگر خسارت ها را، گفت: در اين راستا تمام واحدهايي که آسيب ديده اند بايد تشکيل پرونده دهند.

  وي بااشاره به اينکه در بحث بازسازي بخش مسکن روند کاملاً تعريف شده و کمک هايي در حال انجام است که آسيب ديده به کمترين زحمت بيافتد، گفت: در بحث زيرساخت ها نيز تمام مباحث زيرساختي آسيب ديده بايد توسط دستگاه متولي در سامانه سجاد ثبت شوند.

  مديرکل مديريت بحران استانداري همدان با تاکيد بر اينکه هرچه مدير سريع تر باشد مي تواند اعتبارات مربوط به بازسازي را بهتر جذب کند، گفت: در بخش کشاورزي عقبيم و بايد سريع تر ليست ها آماده و اعتبارات جذب شود.

  وي تاکيد کرد: براي دريافت پروانه ساخت هيچ پرداختي از سوي آسيب ديده نبايد صورت بگيرد و دولت رسيدگي و رفع خسارات مردم و بخش خصوصي را در اولويت برنامه هاي خود قرار داده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1554
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.