7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 75
امروز: 2005
هفته جاری: 30460
ماه جاری: 45165
تاکنون: 15298700
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  همدان، مهد پرورش شخصيت‌هاي وارسته+تصاويردرگالري
 • استاندارهمدان گفت: استان همدان محل پرورش شخصيت‌هاي وارسته در همه زمينه‌ها است..
 • به گزارش ايسنا، منطقه همدان، سيدسعيد شاهرخي يکشنبه 16 تير در شوراي برگزاري کنگره ملي عارف رباني حضرت آيت‌الله شيخ محمدهادي تالهي همداني، اظهار کرد: تجليل از علماي ديني و شخصيت‌هاي برجسته تجليل از همه ارزش‌ها و انديشه‌هاي الهي است.

   

  شاهرخي با اشاره به برگزاري کنگره آيت الله تالهي اضافه کرد: تجليل از شخصيت‌هاي برجسته استاني و برگزاري چنين کنگره هايي راهي است موثر براي ترويج انديشه‌هاي ناب اسلامي که اثرات آن بسيار ماندگار خواهد بود.

   

  وي با بيان اينکه با توجه به تأکيدات مقام معظم رهبري تصميم داريم هر سال را به نام يک شخصيت نامگذاري و از شخصيت اين عزيزان تجليل کنيم، تصريح کرد: آبان ماه امسال هفتمين کنگره با نام آيت‌الله تالهي در همدان است و پيش از اين کنگره شخصيت‌هايي چون آيت‌الله نجفي، جمال الدين اسدآبادي و بوعلي سينا و... را برگزار کرده‌ايم.

   

  استاندارهمدان خاطرنشان کرد: برگزاري اين کنگره‌ها داراي اثرات دنيوي و اخروي است و اميدواريم همه دستگاه‌هاي استان با انگيزه وعلاقه کارهاي مربوط به برگزاري هرچه بهتر کنگره را دنبال کنند.

   

  شاهرخي يادآور شد: اکنون به لحاظ مالي در تنگنا هستيم و امسال هم سال صرفه جويي است اما براي برگزاري چنين کنگره‌هايي که داراي آثار مثبت اجتماعي و فرهنگي است، نبايد دستمان بلرزد و کوتاهي کنيم

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 232
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.