7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 60
امروز: 2394
هفته جاری: 30849
ماه جاری: 45553
تاکنون: 15299056
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: مرکز هتلداري غرب کشور نيروهاي آموزش ديده را به جامعه تزريق مي کند+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: مرکز هتل داري و گردشگري غرب کشور نيروهاي آموزش ديده صنعت گردشگري را به جامعه تزريق مي کند.
 • به گزارش خبرنگارمهر، سيد سعيد شاهرخي ظهر چهارشنبه در آيين افتتاح مرکز هتل داري و گردشگري غرب کشور در همدان با بيان اينکه طي سال هاي اخير يک جهت‌گيري در خصوص گردشگري کشور صورت گرفته به طوري که نگاهي که سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در پيش گرفته نگاه بسيار درستي است، گفت: زماني که بنا بود يکي از استان هاي کشور به نمايندگي از جمهوري اسلامي ميزبان کشورهاي آسيايي شود استان همدان به عنوان نماينده جمهوري اسلامي معرفي مي شد و در سال 2018به عنوان پايتخت گردشگري آسيا انتخاب گرديد.

  وي با بيان اينکه اين در شرايطي است که 13سال پيش با تلاش نماينده مردم همدان در مجلس؛ همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران انتخاب شد، گفت: اين موارد افتخارات بزرگي بر تارک استان همدان است که به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران و پايتخت گردشگري آسيا معرفي شده است.

  استاندار همدان با بيان اينکه اين امتيازات با لابي و رايزني به دست نيامده و مربوط به داشته ها و تاريخ و تمدن و پيشينه بزرگ استان همدان است، گفت: 3500سال تاريخ پر افتخار و 500سال پايتختي امپراطوري بزرگ ايران از افتخارات همدان است.

  وي با بيان اينکه استانهايي که داعيه محوريت گردشگري را داشتند تاريخشان به ريشه داري استان همدان نيست و کسي که مي خواهد ايران را ببيند با سير گردشگري در استان همدان و داشته هاي ميراث فرهنگي و طبيعت استان همدان مي تواند تاريخ ايران را يکجا ببيند، گفت: تپه هگمتانه با 3200 سال قدمت، تپه نوشيجان، آثار تاريخي بزرگ همدان شامل 1800اثر تاريخي و 1168اثر ثبت ملي شده ظرفيت بزرگي براي استان همدان است که موجب شد همدان به عنوان پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين معرفي شود و سال گذشته نيز به شايستگي ميزباني پايتختي گردشگري آسيا را عهده دار شديم.

  برگزاري رويدادهاي ملي و بين المللي در استان همدان

  شاهرخي با بيان اينکه مصمم هستيم اين تخت گردشگري را آن طور که در شان استان همدان است حفظ کنيم، گفت: بر اين اساس بايد هر سال شاهد برگزاري رويدادهاي ملي و بين المللي در استان همدان باشيم.

  استاندار همدان با بيان اينکه در حوزه گردشگري طبيعي غار عليصدر از عجايب خلقت است و سراب هاي بي بديل نهاوند شمالي بدون شرجي را ايجاد کرده و در صنايع دستي نيز شهر لالجين آوازه جهاني پيدا کرده چراکه از خاک هنري آفريده اند و اشتغال مهيا کردند، گفت: در جنوب استان مبل و منبت ملاير وتويسرکان مطرح هستند.

  وي با بيان اينکه ملاير به عنوان شهر ملي مبل و منبت انتخاب شده و تابستان امسال آن را به عنوان شهر جهاني مبل و منبت ارتقا مي دهيم، گفت: فقط در يک مقطع 400ميلياردتومان گردش مالي مبل و منبت در ملاير بوده است که ظرفيتي براي اشتغال و صنعت گردشگري است.

  استاندار همدان با بيان اينکه ظرفيت ها و زيرساخت هاي خوبي در همدان مهيا است به طوري که فرودگاه همدان بين المللي است و راه هاي همدان آزادراه و بزرگراه هستند و 15هتل در حال اجرا است، گفت: امروز شاهد افتتاح اين مرکزيم که افتخاري براي استان همدان است.

  وي با بيان اينکه به سازمان آموزش فني و حرفه اي تبريک مي گويم و از حمايت هاي سازمان فني و حرفه اي قدرداني مي کنم، گفت: امروز اين مرکز در اختيار تمام هموطنان علاقمند به حرفه براي خدمت رساني به گردشگران است.

  شاهرخي تاکيد کرد: اگر بنا باشد در سطح ملي و جهاني گردشگر بپذيريم بايد نيروي آموزش ديده و ماهر داشته باشيم و اين مرکز رسالت و وظيفه اش تربيت چنين نيروهايي در سطح ملي است که آورده آن براي استان همدان دوچندان خواهد بود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1596
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.