7 اسفند 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 32
امروز: 2330
هفته جاری: 30785
ماه جاری: 45489
تاکنون: 15298994
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي: توانمندي‌هاي مهارتي در ايجاد اشتغال ضروري است/لزوم توجه به آموزش
 • رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي بابيان اينکه مهارت و توانمندي‌هاي مهارتي در ايجاد اشتغال بسيار مهم است، گفت: آموزش هاي لازم به صاحبان طرح هاي اشتغال‌زا ارائه شود.
 • به گزارش مهر، سليمان پاک سرشت پيش از ظهر چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان با بيان اينکه در استان همدان اتفاقات خوبي رخ داده است، گفت: اشتغال پايدار و کيفيت اشتغال بسيار مهم است و آموزش از شاخص هاي ارزيابي کيفيت اشتغال به شمار مي رود.

  وي با بيان اينکه اشتغال روستايي و ساير طرح‌هاي اشتغال در کشور عنوان اشتغال پايدار را به همراه دارد، گفت: اهليت به لحاظ توانايي افراد در اجراي طرح ها در کميته ارزيابي بررسي مي شود.

  سليمان پاک‌سرشت با اشاره به اينکه اشتغال زماني پايدار است که ملاحظاتي را در برنامه ريزي‌ها در نظر بگيريم که فقط پرداخت پول و تسهيلات نباشد، افزود: موضوع اشتغال پايدار به کيفيت اشتغال ايجاد شده ربط دارد.

  اقدامات آموزشي نگراني از تبديل طرح هاي ايجاد اشتغال به طرح هاي توزيع تسهيلات اشتغال را برطرف مي کند وي با بيان اينکه براي ارائه آموزش هاي لازم به صاحبان طرح ها آمادگي داريم، گفت: اقدامات آموزشي نگراني از تبديل طرح هاي ايجاد اشتغال به طرح هاي توزيع تسهيلات اشتغال را برطرف مي کند.

  رئيس سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور با تاکيد بر اينکه مهارت و توانمندي هاي مهارتي در ايجاد اشتغال بسيار مهم است، گفت: راه اندازي مرکز آموزش هتلداري و گردشگري غرب کشور در همدان اقدامي مهم و لازم بود.

  معاون سرمايه گذاري و اشتغال حوزه معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم کشور نيز گفت: استان همدان در کاهش نرخ بيکاري رتبه اول کشور را کسب کرده که نشان دهنده تلاش هاي مديران با محوريت استاندار است.

  منوچهر رزمجو بابيان اينکه سهم اشتغال روستاييان 25درصد سند اشتغال کشور شده است، عنوان کرد: اعتبارات اشتغال روستايي در اين هدفگذاري نقش دارد.

  20درصد اعتبارات اشتغال روستايي تخصيص پيدا نکرده است

  رزمجو با اشاره به اينکه 20درصد اعتبارات اشتغال روستايي تخصيص پيدا نکرده و ابلاغ هرچه سريع‌تر اين اعتبارات در دست پيگيري است، افزود: نهادهاي حمايتي بايد طرح‌هاي خود را آماده کرده و به بانک‌ها ارسال کنند.

  وي با تاکيد بر اينکه بانک ها بايد در دريافت ضمانت همان قانون را رعايت کنند، گفت: کاهش بيکاري در کنار رشداقتصادي بالا نشانه وجود کار و تلاش در استان همدان است.

  نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شوراي اسلامي نيز بابيان اينکه در سال رونق توليد بايد براي اشتغال مردم تحول ايجاد کنيم، گفت: درخواست تخصيص بودجه از سر جمع اعتبارات وزارتخانه براي طرح هاي دامپروري استان همدان را دارم.

  امير خجسته با تاکيد بر اينکه همدان شتاب خوبي براي ايجاد اشتغال و درآمد پايدار پيدا کرده است و سرمايه گذاران به همدان جذب شده اند، گفت: در جنگ اقتصادي هستيم و بايد با مديريت جهادي به نتيجه مطلوب برسيم.

  حاجي بابايي نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز بابيان اينکه استاندار همدان کارها را در تهران به خوبي پيگيري مي کند، گفت: مشکل کارخانه شيشه و فولاد ويان و مشکل بانک ملي با شاهزاده حسين (ع) در ديدار با وزير اقتصاد مطرح و حل شد.

  3پروژه در بخش کشاورزي استان همدان با 300ميليارد تومان سرمايه طي 3هفته اخير نهايي شد حميدرضا حاجي بابايي با بيان اينکه 3پروژه در بخش کشاورزي استان همدان با 300ميليارد تومان سرمايه طي 3هفته اخير نهايي شد، گفت: طرح مرکز آموزش هتلداري و گردشگري استان همدان با حمايت استاندار و پيگيري مديران استان بعد از 14سال به مرحله بهره برداري رسيد.

  وي اضافه کرد: استان همدان نقشه توسعه و راه دارد و اين نقشه قابل توصيف است و مردم استان براي کمک به توسعه به پا خواسته اند.

  حاجي بابايي همچنين با بيان اينکه ماليات زنجيري به پاي اشتغال استان همدان است چراکه ميزان ماليات در استان همدان بالاست و اشتغال و کارآفرينان ما را آزار مي‌دهد افزود: مقرر شده وزير اقتصاد موضوع ماليات استان همدان را بررسي کند تا براي بودجه سال 99مقداري عاقلانه‌تر و واقعي‌تر باشد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1607
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.