11 خرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 81
امروز: 706
هفته جاری: 11978
ماه جاری: 93089
تاکنون: 15898455
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  چگونه پرواز حجاج از فرودگاه همدان ميسر شد؟
 • مديران اجرايي با تعامل نمايندگان همدان در خانه ملت، ميثاق محوري خود را دستيابي به توسعه، رشد و بالندگي اين استان قرار داده اند؛ رويکردي که يکي از نتايج آن داير شدن پرواز حجاج سرزمين وحي از ديار هگمتانه شد.
 • استاندار همدان چهارشنبه شب در ديدار مديران و عوامل اجرايي کاروان حج 98با وي گفت: مرتفع ترين برج مراقبت کشور به تازگي در همدان بهره برداري شده و فرودگاه اين شهر آمادگي لازم براي نشست و برخاست انواع هواپيماهاي پهن پيکر را دارد و بايد از اين ظرفيت بيش از پيش بهره برد.

  سيد سعيد شاهرخي کار فعالان در دفاتر حج و زيارت را بسيار حساس و پر زحمت دانست و افزود: اعتقاد به ارزش‌هاي معنوي موجب دلگرمي و فعاليت مستمر اين قشر مي شود.

  استاندار همدان اظهار داشت: تمامي خدماتي که خادمان مردم در هر عرصه اي ارائه مي دهند با ارزش است، چراکه يکي از پر ارزش ترين کارها خدمت به خلق است.

  شاهرخي يادآوري کرد: پس از شنيدن خبر رد کردن پذيرش حجاج از فرودگاه همدان بسيار نارحت شده و با ارائه استدلال‌هاي قوي و متقن دوباره برقراري اين پرواز به فرودگاه همدان محول شد.

  وي ادامه داد: حتي سعي شد که بتوانيم علاوه بر زائران کردستاني زائران لرستاني را نيز از فرودگاه همدان به خانه خدا اعزام کنيم که نتيجه بخش نبود.

  استاندار همدان از مسئولان خواست همانند اربعين حسيني ايستگاه صلواتي در مجاورت فرودگاه همدان براي بدرقه و استقبال از زائران و همراهان آنها داير شود.

  شاهرخي هدف مسئولان استان را ايجاد رفاه براي مردم دانست و افزود: براي برقراري پرواز دو سويه کيش و دبي نيز بايد تلاش هاي لازم صورت گيرد.

  وي يادآوري کرد: براي شتاب دهي به توسعه استان با وجود محدوديت مالي، در ابتداي سال برنامه راهبردي و عملياتي استان طراحي شد.

  شاهرخي افزود: در اين برنامه مزيت هاي هر شهرستان احصا و متناسب با ظرفيت هر منطقه نيز طرح تعريف شده است تا بتوان در پايان برنامه ششم توسعه کشور يعني در اين سه سال به استانداردها و ظرفيت هاي پيش بيني شده در برنامه ششم دست يابيم.

  وي ادامه داد: وظايف مديران در اين سند راهبردي و اينکه در هر بخش تا پايان هر سال از نظر کمي چه اتفاقي بايد بيافتد مشخص است.

  استاندار همدان تصريح کرد: وضعيت هر شهرستان طبق برنامه پيش بيني شده در سند بررسي مي شود و در صورت کوتاهي و کم کاري مدير، بايد او صندلي خود را تحويل به شخصي توانمند بدهد.

  شاهرخي اضافه کرد: بايد در بخش کشاورزي به منظور کاهش 10درصدي مصرف آب تا پايان برنامه ششم توسعه کشور، به کشت هاي گلخانه اي توجه کرده و اين طرح ها را حمايت و تقويت کنيم.

  وي افزود: 1.7 ميليارد تن ذخاير معدني استان همدان است و 30نوع سنگ به صورت خام از معادن اين استان خارج مي شود و هم اينک دنبال فراوري سنگ هاي معدني بوده و 15هزار ميليارد ريال طرح در اين بخش تعريف شده است.

  استاندار همدان درباره ضرورت جذب سرمايه گذار بيان کرد: بايد سالانه 50هزار ميليارد ريال و در مجموع 150هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري در اين استان تا سه سال آينده صورت گيرد که ماحصل آن ايجاد سالانه 20هزار و در مجموع 60هزار فرصت شغلي است

  شاهرخي با بيان اينکه بايد تا پايان سال سوم نرخ بيکاري به 7.1 درصد برسد گفت: نرخ بيکاري در همدان از 8.2 درصد در سال گذشته به 6.1 درصد در سالجاري تقليل يافته است البته اين به معناي نبود افراد جوياي کار در استان نيست.

  همدان در مسير توسعه

  استاندار همدان گفت: برخي شواهد و قراين گوياي اين است که همدان در مسير توسعه و پيشرفت قرار دارد که اميدواريم ماحصل آن بالا رفتن سطح رفاه و معيشت مردم باشد.

  شاهرخي بيان کرد: وجود بيش از يک هزار و 800اثر تاريخي، تفريحي و گردشگري در همداني با پيشينه سه هزار و 500ساله يکي از ظرفيت هاي کم نظير همدان است.

  وي ادامه داد: به طور حتم گردشگران و مسافراني که قصد ايران گردي دارند در صورت سفر به استان تاريخي همدان و دقت در داشته هاي اين استان، مي‌توانند ايران را يکجا در همدان ببينند.

  استاندار همدان تلاش براي تکميل راه هاي مواصلاتي اين استان، برقي کردن خطوط ريلي، ايجاد خط ريلي بين ملاير - همدان، ايجاد ترمنيال راه آهن در داخل شهر همدان را از برنامه هاي اين استان براي توسعه زير ساخت هاي همدان برشمرد

  .

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1562
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.