رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 10387
هفته جاری: 98749
ماه جاری: 217546
تاکنون: 14566066
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان: استان همدان 22مخاطره طبيعي را تجربه کرده است/لزوم آمادگي در بحران
 • معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان با اشاره به تجربه 22 مخاطره طبيعي در استان همدان، گفت: اگر درک کنيم که امکان اتفاقات طبيعي وجود دارد پاسخ مناسبي براي آن خواهيم داشت.
 • به گزارش  مهر، محمودرضا عراقي ظهر يکشنبه در کارگاه آموزشي مديريت جامعه سوانح و بلايا با بيان اينکه تاکنون 43 مخاطره طبيعي در جهان شناسايي شده است، گفت: از اين تعداد 22مخاطره در استان همدان تجربه شده است.

  وي مهمترين اين مخاطرات را زلزله، سيل و خشکسالي عنوان کرد و گفت: اگر درک کنيم که امکان اتفاقات طبيعي وجود دارد قطعاً پاسخ مناسبي براي آن خواهيم داشت.

  وي با اشاره به اينکه ايران در حوزه مخاطرات در آسيا رتبه چهارم و در دنيا رتبه ششم را دارد و بر همين اساس مي توان گفت ايران يک کشور حادثه‌خيز است و بايد آمادگي بيشتري نسبت به ديگر کشورها داشته باشيم، افزود: بايد آمادگي بالايي براي حوادث داشته باشيم و در جامعه نيز حساسيت لازم وجود داشته باشد.

  عراقي همچنين با بيان اينکه مطالبه‌گري‌هاي فوري در بحران اشتباه است به سيل اخير در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: استان همدان در سيلاب اخير ظرفيت کمک‌رساني به لرستان، گلستان و خوزستان را داشت.

  وي با اشاره به شکل گيري قرارگاه بازسازي و نوسازي در کشور و بيان اينکه برآوردخسارت‌هاي استان همدان در دو بخش کشاورزي و مسکن انجام و تاکنون 50درصد از اعتبارات تخصيص يافته است، گفت: 542ميليارد تومان تسهيلات براي بخش مسکن و کشاورزي در نظر گرفته شده که تاکنون 240ميليارد تومان آن تخصيص يافته است.

  مديرکل مديريت بحران استان همدان نيز با بيان اينکه بيشترين آسيب را از رودخانه‌هايي که فکر مي‌کنيم خشک است و آب ندارد مي‌بينيم، گفت: در سيل ابتداي سال 98توانستيم اقدامات مناسب قبل، حين و بعد از بحران را در استان همدان انجام دهيم و آسيب‌ها را به حداقل برسانيم.

  عليمردان طالبي گفت: به دنبال کاهش صدمات بلاياي طبيعي هستيم ولي هيچ‌گاه نمي‌توانيم آن را به صفر برسانيم و در هيچ جاي دنيا هم اين چنين نيست.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/24   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1384
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.