رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 14
امروز: 10357
هفته جاری: 98719
ماه جاری: 217515
تاکنون: 14566048
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  در بازديد استاندار همدان از سد خرمرود تويسرکان مطرح شد؛ تأمين آب مورد نياز 47 روستا از طريق سد خرمرود
 • استاندار همدان در بازديد از سد خرمرود تويسرکان ابرازاميدواري کرد که هر چه سريع تر پروژه ساخت سد خرمرود پايان يافته و مورد بهره قرار گيرد.
 • به گزارش ايسنا، سيدسعيد شاهرخي در بازديد از سد خرمرود تويسرکان، ضمن تشکر از تمام متصديان امور ساخت سد خرمرود اعلام کرد: وجود هماهنگي منسجم بين عوامل دستاندرکار ساخت اين سد بسيار ستودني است و حتي مي توان اين انسجام را الگويي براي انجام تمام پروژه هاي استان و کشور درنظر گرفت و اين همدلي و هماهنگي مايه افتخار است.

  وي ابرازاميدواري کرد که هر چه سريع تر پروژه ساخت سد خرمرود پايان يافته و مورد بهره قرار گيرد و يادآور شد: ما هم به نوبه خود از هيچ کمکي دريغ نخواهيم کرد.

  مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان همدان نيز با اشاره به اينکه تخصيص جديد سد خرمرود به 7.3 ميليون مترمکعب آب افزايش يافت، اظهار کرد: با تخصيص بودجه جديد مورد نياز، عمليات احداث اين سد که متوقف شده بود، مجددا آغاز شد.

  منصور ستوده ضمن اشاره به پيشرفت 24 درصدي ساخت اين پروژه گفت: ساخت اين سد توسط بخش خصوصي در دست انجام است و 1.5 ميليون مترمکعب آب براي مصرف صنعت، 1.3 ميليون مترمکعب براي مصرف شرب، يک ميليون مترمکعب براي مصرف محيط زيست و 3.3 ميليون مترمکعب براي مصارف کشاورزي زمين هاي پايين دست سد تخصيص يافته و در مجموع مصارف آب صنعتي، کشاورزي و محيط زيست 47 روستا از اين طريق تأمين مي شود.

  وي افزود: اين سد از نوع خاکي همگن با هسته رسي بوده و عرض تاج آن 9 متر و طولش 700 متر، حجم مخزن 8.2 ميليون مترمکعب و ارتفاع اين سد از پي 54 متر و از کف 46 متر است.

  ستوده در پايان بيان کرد: قرارداد ساخت اين سد به روش فاينانس داخلي در 3 خرداد 96 منعقد شده و مدت پيمان 36 ماه است که در مجموع آورده پيمانکار 175 ميليارد تومان است که دولت نيز 16 درصد سود براي اين پروژه تعهد کرده که در مجموع 316 ميليارد تومان هزينه ساخت اين سد برآورد شده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/27   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1011
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.