رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 26
امروز: 10297
هفته جاری: 98659
ماه جاری: 217456
تاکنون: 14566009
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  نرخ بيکاري استان همدان در فصل بهار امسال 2.1 درصد کاهش يافت +تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: نرخ بيکاري‌ استان همدان در فصل بهار سال گذشته 8.2 درصد بوده که در بهار امسال به 6.1 درصد رسيده و مشارکت اقتصادي نيز 2درصد در بهار امسال رشد داشته است.
 • به گزارش  مهر، سيد سعيد شاهرخي ظهر پنج شنبه در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان همدان با بيان اينکه همدان از استان‌هاي پيشتاز در حوزه اقتصاد مقاومتي در سطح کشور است، گفت: بايد برنامه‌هاي عملياتي در حوزه گفتمان سازي اقتصاد مقاومتي از همه دستگاه‌ها گرفته و اجرايي شود.

  شاهرخي با بيان اينکه شهرستان رزن در حوزه اقتصاد مقاومتي عملکرد خوبي داشته است، گفت: سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان اقدامات خوبي انجام داده که بايد در حوزه اقتصاد مقاومتي اطلاع رساني شود.

  وي تاکيد کرد: اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در کنار وحدت و همدلي همه مجموعه‌ها باعث حل مشکلات جامعه مي‌شود

  استاندار همدان به رتبه اول استان همدان در واگذاري پروژه‌ها به بخش خصوصي در کشور اشاره کرد و گفت: دشمن با تشديد تحريم‌ها به دنبال فروپاشي اقتصاد و نارضايتي مردم و شکاف بين مردم و حاکميت بود اما با رهنمودهاي مقام معظم رهبري و اقدامات خوب دولت به عنوان تشکيل دهندگان صف اول جنگ اقتصادي، نقشه دشمنان نقش بر آب و همبستگي مردم با حاکميت بيشتر شد

  وي همچنين به آمار رسمي کشور که توسط مرکز ملي آمار ايران اعلام مي‌شود اشاره کرد و با بيان اينکه اين آمار قابل خدشه نيست و اظهارات پيرامون آن بايد کارشناسي شده باشد، گفت: آمار بيکاري استان همدان در فصل بهار سال گذشته 8.2 درصد بوده که در بهار امسال به 6.1 درصد رسيده و مشارکت اقتصادي نيز 2درصد در بهار امسال رشد داشته است.

  شاهرخي با بيان اينکه رسانه‌ها بايد در جهت اميد آفريني در جامعه تلاش و اخبار اميدوار کننده براي مردم اطلاع رساني کنند، گفت: در جلسه اخير بانک صنعت و معدن کشور 120ميليارد تسهيلات اخذ شد که کمک بزرگي به تکميل و توسعه واحدهاي توليدي خواهد داشت.

  نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي نيز با بيان اينکه منطقه گردشگري همدان به ويژه امامزاده محسن بايد در اولويت قرار گيرد و براي آن سرمايه گذار جذب شود، گفت: همدان بايد يکي از 5استان مذهبي کشور شود که فرصت گردشگري مذهبي با توجه به وجود شاهزاده حسين (ع) در شهر همدان يک فرصت براي اين امر مهم است.

  حميدرضا حاجي بابايي همچنين با بيان اينکه بايد تکميل بيمارستان هزار تخت خوابي همدان و بيمارستان اکباتان در اولويت قرار گيرد تا به سرانجام برسد، گفت: پروژه‌هاي بزرگ حوزه کشاورزي بايد در بخش مرکزي و فامنين مورد توجه قرار گيرد.

  وي اضافه کرد: راه‌هاي روستايي استان همدان نيازمند آن است که روند اجراي آنها سرعت بگيرد و با شتاب بيشتري انجام شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/29   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 912
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.