مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 8050
هفته جاری: 18907
ماه جاری: 213936
تاکنون: 13388753
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  توصيه استاندار همدان بر ضرورت مدارا با مردم در دريافت ماليات+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان از کارکنان امور مالياتي خواست در دريافت ماليات با مردم مدارا و به عدالت رفتار کنند در عين حال با ابزار قانوني جلوي اندک افرادي که دنبال فرار مالياتي و پولشويي هستند بايستند.
 • سيد سعيد شاهرخي روز شنبه در ديدار با مديران و کارکنان امور مالياتي استان همدان اظهار داشت: در تمامي کشورهاي جهان ترويج فرهنگ پرداخت ماليات و مشارکت مردم در تأمين هزينه اداره عمومي کشور به تناسب درآمد مردم، امري معمول است.

  وي اضافه کرد: اما در ايران به واسطه وجود منابع خداداي نظير نفت و وابستگي کشور به آن، مسئولان را در تصميم گيري ها، شتاب توسعه و برخي رفتارهاي مورد نياز در حوزه اقتصادي، سياسي و اجتماعي با چالش مواجه کرده است.

  استاندار همدان يادآوري کرد: کاهش وابستگي بودجه به نفت از دولت‌هاي گذشته تاکنون پيگيري شده است که جايگزين آن بايد منابع داخلي از جمله ماليات باشد که با اين نگاه در سال‌هاي گذشته گام‌هاي مؤثر، مثبت و جدي در حوزه مالياتي برداشته شده است..

  وي اضافه کرد: تلاش‌هاي براي ضابطه مند و دقيق‌تر شدن دريافت ماليات و حرکت آن به سمت حق صورت گرفته است تا با طراحي سيستم‌هاي مختلف بتوان راه را براي فرار مالياتي و پولشويي مسدود کرد.

  استاندار همدان ادامه داد: پس از استقرار ماليات بر ارزش افزوده يک سامان در اين حوزه داشتيم که در اجرا، دقت در اين موضوع مي‌تواند ما را در رسيدن به اهداف موفق کند و اين اجرا در دست کارکنان امور مالياتي است.

  شاهرخي ادامه داد: به عنوان نماينده عالي دولت در استان همدان با همکاري همه ارکان، موانع پيش روي ماليات براي دستيابي به عدد تعيين شده در وصول ماليات را رفع مي‌کنيم چراکه برخي از معدود افراد در برابر پرداخت ماليات مقاومت‌هاي منفي دارند.

  وي افزود: برخي افراد با وجود اينکه سرمايه قابل توجهي دارند اما نگاه محدودي نسبت به ماليات دارند و نمي‌خواهند در هزينه‌هاي جاري، اجتماعي و عمومي دولت همکاري کنند که اين بي عدالتي است در حالي که در نظام مالياتي بايد عدالت سرلوحه کار و فعاليت‌ها باشد.

  بالاترين مقام اجرايي استان همدان تاکيد کرد: در برنامه ريزي و شيوه نامه‌ها نيز بايد بر اين اساس سهم افراد در پرداخت ماليات مشخص شود.

  شاهرخي ادامه داد: رونق توليد و اشتغال و بالا رفتن سطح معيشت مردم بستگي به شعار کليدي سالجاري رهبر فرزانه انقلاب دارد و رونق کسب و کار و توليد منجر به پرداخت ماليات مي‌شود.

  وي تاکيد کرد: اگر خواهان ارتقاي وضعيت معيشتي مردم هستيم بايد به وضعيت توليد توجه کنيم چراکه توليد باعث ايجاد اشتغال و توليد ثروت مي‌شود و از اين ثروت مي‌توان ماليات دريافت و صرف هزينه‌هاي جاري کشور کرد.

  استاندار همدان افزود: مسئولان بايد با تعامل و با اخلاق به گونه‌اي عمل کنند که از حوزه توليد و کسب و کارهاي مختلف حمايت کنيم و تنها به وصول ماليات و مطالبات فکر نکنيم.

  شاهرخي اضافه کرد: در حوزه وصول بايد نگاه تقويت کسب و کار باشد در عين حال بايد با دقت و طراحي سيستم‌هاي هوشمند فرار مالياتي رصد و از بروز آن جلوگيري کرد.

  وي اظهار داشت: افزايش نرخ مشارکت مردم از 42به 44درصد به معناي افزايش کار و فعاليت و در ادامه پرداخت ماليات و عوارض و ارتقاي معيشت مردم است

  .

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/04/30   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 111
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.