رویدادها
 
اسفند
2
1398
 انتخابات

 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 11170
هفته جاری: 99532
ماه جاری: 218328
تاکنون: 14566498
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. مام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  خانواده شهيد صارمي مهمان اصلي مراسم روز خبرنگار در همدان+تصاويردرگالري
 • مراسم روز خبرنگار امسال در همدان با ميزباني شايسته خبرنگاران از خواهر شهيد محمود صارمي همراه بود و استاندار همدان از خواهر اين شهيد با اهداي لوح قدرداني کرد.
 • محمود صارمي در خرداد سال 1347در شهرستان بروجرد متولد شد بعد از اخذ ديپلم و شرکت در کنکور سراسري و پذيرفته شدن در رشته جغرافيا به تهران مهاجرت کرد بعد از گذراندن چند ترم از طريق بسيج دانشجويي دانشگاه تهران راهي جبهه‌هاي نبرد شد و مدت 17ماه را در آن جا گذراند، دوباره به دانشگاه بازگشت و به ادامه تحصيل پرداخت.

  اين شهيد گرانقدر در سال 1370مشغول به همکاري با خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران شد، در سال 1371در حالي که به تحصيلات خود در مقطع کارشناسي ارشد ادامه مي‌داد، ازدواج کرد و در تاريخ 1375به عنوان مسئول دفتر خبرگزاري جمهوري اسلامي در مزار شريف افعانستان انتخاب شد و 2سال بعد در تاريخ 1377در شهر مزار شريف به دست گروه طالبان به شهادت رسيد.

  17مرداد 1377، محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي مستقر در مزار شريف افغانستان، به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگري ايران در اين شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسيدند.  

   شهادت محمود صارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران در 17مرداد 1377بهانه اي شد تا اين روز به نام خبرنگار نامگذاري شود و هر ساله در اين روز آيين هايي براي پاسداشت مقام خبرنگار برگزار شود.

  برنامه روز خبرنگار امسال همانند سال گذشته در سالن شهداي استانداري همدان برگزار شد و از اولين ساعت برپايي اين مراسم شمار زيادي از خبرنگاران در جلسه حضور ريافته و به همديگر اين روز را تبريک مي گفتند.

  استاندار، معاونان استاندار، نمايندگان همدان در خانه ملت، مديرکل سياسي و انتخابات و جمعي از مديران  استانداري، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي و معاونان به عنوان ميزبانان اين مراسم در جلسه حضور داشتند.

  در اين مراسم سردار فارسي خبرنگار روزنامه اطلاعات به عنوان نماينده آقايان و مرضيه بختياري خبرنگار ايرنا به عنوان نماينده بانوان پشت تريبون قرار گرفته و دغدغه هاي اين قشر را بيان و ابراز اميدواري کردند که پرونده اين دغدغه ها با حمايت و همت مسئولان براي هميشه بسته شود.

  همچنين عطا شعباني خبرنگار خبرگزاري فارس با زباني طنز بخشي از مشکلات و دغدغه هاي خبرنگاران را در جشن روز خبرنگار با عنوان «موضوع انشا در مورد شغل خبرنگاري...» عنوان کرد که با استقبال خبرنگاران حاضر در اين همايش همراه شد.

  بازار عکس هاي سلفي در اين نشست صميمي داغ بود و بيشتر خبرنگاران با مراجعه به خانواده شهيد صارمي اقدام به گرفتن عکس با آنها مي کردند.

  اين مراسم با تقدير از فعالان عرصه مطبوعات در بخش هاي مختلف پايان يافت.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/05/17   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 160
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.