5 بهمن 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 2307
هفته جاری: 2307
ماه جاری: 32911
تاکنون: 15113639
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون استاندار همدان: تامين اعتبارات مديريت پسماند همدان در گرو ارائه طرح مطالعاتي است
 • معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان گفت: تامين اعتبارات مديريت پسماند در استان همدان منوط به ارائه طرح مطالعاتي است.
 • به گزارش  مهر، محمود رضا عراقي پيش از ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه مديريت پسماند استان  همدانافزود: پسماند طلاي کثيف و داراي ارزش اقتصادي است که بازيافت آن به حفظ محيط زيست و ايجاد فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري کمک مي کند.

  عراقي ادامه داد: اعتبارات خوبي براي مديريت پسماند در نظر گرفته مي شود و استان هايي که طرح مناسب داشته باشند مي توانند از اين موقعيت استفاده کنند.

  معاون هماهنگي امور عمراني استاندار همدان گفت: موضوع پسماند مسئله آينده است و با بهداشت عمومي و سلامتي مردم سر و کار دارد بنابراين اعتبارات مديريت پسماند تامين مي شود اما تامين اين اعتبارات منوط به ارائه طرح مطالعاتي است.

  عراقي خواستار ارائه طرح توجيهي در خصوص شهرستان هاي اسدآباد، فامنين، رزن و قروه درجزين براي احداث سايت پسماند در ناحيه شمال شرق استان شد و گفت: تعيين دو ناحيه شمالي و جنوبي در استان براي دفع و مديريت پسماند با توجه به ملاحظات اقتصادي سرمايه گذاران و حجم پسماندها صورت گرفت با اين حال در صورت ارائه طرح، اين موضوع نيز بررسي مي شود.

  مديرکل حفاظت محيط زيست استان همدان نيز گفت: با توجه به مشکلاتي که در پذيرش پسماندهاي ويژه استان همدان از سوي استان هاي همجوار ايجاد شده  محل دفع پسماندهاي ويژه بايد تعيين تکليف شود که در اين خصوص منتظر سرمايه گذار هستيم.

  سيد عادل عربي ادامه داد: پيشرفت فيزيکي محل دفع پسماندهاي ناحيه شمالي استان خوب بوده و دهياران روستاها و شهرداران شهرهاي اين ناحيه با شهرداران مربوطه براي دفع پسماند در اين محل قرارداد مي بندند به طوري که پسماندهاي شهرستان هاي صالح آباد، لالجين و بهار به سايت دفع پسماند شهرداري همدان منتقل مي شود اما سايت دفع پسماند ناحيه جنوبي استان وضعيت قابل قبولي ندارد.

  مدير کل حفاظت محيط زيست استان همدان همچنين از صدور کارت هميار محيط زيست با هدف استفاده از نيروهاي مردمي و علاقه‌مند به محيط زيست در استان همدان خبرداد و گفت: هدف از برنامه ريزي طرح هميار محيط زيست، استفاده از نيروهاي مردمي و علاقه‌مند به محيط زيست در مناطقي است که نيروهاي سازمان حفاظت محيط زيست حضور کمتري دارند و استفاده بهينه از کنش هاي علاقه مندان به محيط زيست در خصوص حفظ و حراست عرصه هاي طبيعي از ديگر اهداف اين طرح است.

  عربي ادامه داد: متقاضيان دريافت کارت همياري محيط زيست بايد بالاي 18سال سن داشته باشند و مراحل تقاضاي خود را در سايت سازمان حفاظت محيط زيست پيگيري کنند.

  همچنين در اين جلسه مقرر شد تعرفه ارائه خدمات دفع بهداشتي پسماندهاي شهري و روستايي شمال مرکز استان در محل دفع شهري همدان به ترتيب 35و 30تومان از قرار هر کيلو پسماند تعيين شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/04   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 603
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.