5 بهمن 1398 
 
مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 2035
هفته جاری: 2036
ماه جاری: 32640
تاکنون: 15113406
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: همدان يکي از امن‌ترين استان‌هاي کشور است
 • استاندار همدان با بيان اينکه همدان يکي از امن ترين استانهاي کشور است، گفت: تلاش شبانه روزي دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي منجر شده همدان يکي از استانهاي امن کشور باشد.
 •  

  به گزارش ايسنا، منطقه همدان، سيدسعيد شاهرخي دوشنبه 4 شهريورماه در شوراي اداري استان همدان که همزمان با سومين روز از هفته دولت و با حضور وزير اطلاعات برگزار شد، ضمن تبريک هفته دولت، اظهار کرد: شهيدان رجايي و باهنر اسوه تقوا و خدمت بي منت به مردم بودند و از خدا طلب مي کنم به همه ما توفيق دهد در راستاي منويات اين شهداي گرانقدر گام برداريم.

   

  وي با بيان اينکه راه بلندي در پيش داريم و به وضعيت موجود راضي نيستيم، تصريح کرد: هر چه موفقيت در استان حاصل شده، رمزي بوده که انقلاب در آن پيروز شده و آن هم وحدت، همدلي و يکپارچگي در استان است.

   

  وي با اشاره به دو اولويت و برنامه مهمي که در استان همدان دنبال مي‌کنيم و بايد همواره در دستور کار باشد، تصريح کرد: با توجه به اهميت معيشت و اقتصاد به اين رسيديم که حاکميت تفکر و برنامه در اجراي سياست ها و فعاليتهاي اقتصادي بايد داشته باشيم و براي اين منظور سند راهبردي و عملياتي با هدف تسريع در روند توسعه استان را براي 3 سال آينده تدوين کرده ايم و در دست اقدام است.

   

  استاندار همدان ادامه داد: در اين سند مزيت هاي استان که منطبق با اهداف برنامه ششم است، احصا شده و برش شهرستاني آن را احصا کرده ايم و متناسب با ظرفيت هر شهرستان پروژه هايي تعريف شده است.

   

  شاهرخي بيان کرد: در حمايت از توليد به 3 فاکتور پرداختيم به طوريکه زمينه سازي براي سرمايه گذاري در بخشهاي مختلف يکي از فاکتورهاي مد نظر است.

   

  وي با بيان اينکه سالانه 5000 ميليارد تومان سرمايه گذاري در استان ديده شده است، افزود: 15 هزار ميليارد تومان در 3 سال آينده در استان همدان سرمايه گذاري خواهد شد.

   

  استاندار همدان با اشاره به اينکه 550 طرح در استان درحال اجراست، يادآور شد: در حال حاضر 206 طرح صنعتي، 325 طرح کشاورزي و 19 طرح گردشگري و در مجموع 550 طرح در بخشهاي مختلف در حال اجرا داريم.

   

  شاهرخي با بيان اينکه حدود 1000 واحد توليدي با ظرفيت هاي مختلف در حال فعاليت در استان داريم که برنامه ريزي کرده ايم به اين واحدها در راستاي تعويض خط توليد، سرمايه در گردش و افزايش ظرفيت آنها کمک کنيم.

   

  وي اظهار کرد: 300 واحد به دلايل مختلف در استان راکد هستند که توانستيم از ابتداي سال تا کنون 26 واحد را به کار برگردانيم و واحدهاي تعطيل شده را تعيين تکليف کنيم.

   

  شاهرخي تأکيد کرد: با وجود همه فشارهاي اقتصادي و جهت گيري تحريم ها براي تعطيلي واحدهاي توليدي در استان همدان هيچ واحد توليدي به علت اعمال تحريم ها تعطيل نشده است.

   

  وي خاطرنشان کرد: از ديگر ويژگي هاي سند راهبردي استان همدان اين است که در همه بخشها حرکت برنامه محور باشد و احکام برنامه ششم در اين سند لحاظ شده است.

   

  شاهرخي با اشاره به مزيت هاي بخش کشاورزي استان همدان، تصريح کرد: در حال حاضر در استان همدان 85 درصد از اراضي مستعد آبي را به روشهاي نوين آبياري مي کنيم و در کشور پيشتاز هستيم و اصلاح و نوسازي آبياري هاي سابق نيز اجرا شده و برنامه ريزي براي اجراي آبياري نوين در 10 هزار هکتار در سطح استان انجام گرفته است.

   

  وي در ادامه با بيان اينکه ايجاد سالانه 20 هزار شغل در سند  اشتغال استان همدان تعريف شده است، عنوان کرد: در حوزه معدن از معادن موجود استان 30 نوع ماده معدني استخراج و برداشت مي کنيم و 1.7 ميليارد تن کل ذخاير معدني ستان همدان است.

   

  به گفته استاندار همدان، استان به قطب فرآوري سنگ در کشور تبديل شده و بيش از 1500 ميليارد تومان طرح در زمينه فرآوري سيليس و دولوميت در استان درحال اجراست.

   

  وي با تأکيد بر اينکه همدان با سرعت در حال توسعه است و نگاه دولت و وزرا به همدان نگاه ويژه اي است، بيان کرد: با نگاه به پروژه هاي در حال اجرا بيشتر مي توانيم حرکت استان را تعريف کنيم.

   

  شاهرخي افزود: استان همدان به مثابه کارگاهي است به طوريکه ميلياردها تومان پروژه در استان در حال اجراست که به عنوان مثال برقي کردن قطار همدان را در برنامه داريم و عمليات اجرايي ايستگاه مدرن درون شهر همدان درحال انجام  است.

   

  وي با بيان اينکه در حوزه اقتصاد مقاومتي رتبه اول را در کشور داريم، گفت: در واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي استان همدان پيشتاز بوده است به طوريکه تا کنون527 پروزه واگذار شده و 100 پروژه را امسال واگذار خواهيم کرد.

   

  استاندار همدان با بيان اينکه امسال همدان سومين استاني بود که بيشترين بارندگي و کمترين خسارت را داشت، يادآور شد: در حوزه مهار آبها 3 سد در دست احداث داريم که سد نعمت آباد با 30 ميليارد تومان اعتبار تا پايان امسال به بهره برداري خواهد رسيد.

   

  وي ادامه داد: در راستاي ايجاد زيرساخت و توسعه صنعتي در صنايع پاک 3 سايت خوب را طراحي کرديم و به سرعت درحال فعاليت است، شهرک فناوري هاي برتر به همت نمايندگان همدان  در حال ساخت است، شهرک بنکداران هم درحال اجراست و اميدواريم تا پايان سال بتوانيم به بهره برداري برسانيم همچنين در منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد به عنوان يک مزيت بزرگ بيش از 1000 هکتار زمين آماده واگذاري است.

   

  شاهرخي در ادامه با بيان اينکه در هفته دولت 705 پروژه با بيش از 110 ميليارد تومان اعتبار و اشتغالزايي براي 1233 نفر افتتاح و کلنگ زني خواهد شد، ارتقاء سرمايه اجتماعي را از دغدغه هاي جدي دولت است، عنوان کرد: توجه به مردم توجه به سرمايه اجتماعي است و شخص رئيس جمهور بر روي اين موضوع توجه ويژه اي دارد.

   

  وي با تأکيد بر اينکه تقويت سرمايه اجتماعي از جهت گيري هاي دولت تدبير و اميد است، ادامه داد: توجه به جوانان، بانوان و احزاب با هر سليقه در استان همدان مد نظر قرار گرفته است، تقويت سمن ها از نظر کمي و کيفي مورد توجه بوده به طوريکه 300 سمن به مجموع سمن هاي استان اضافه شده است.

   

  استاندار همدان افزود: با تشکيل هيئت هاي انديشه ورز جوان، در هر شهرستان کارگروه هايي از جوانان تشکيل شده که به فرمانداران مشاوره مي دهند و بيش از 700 جوان علاقمند و پاي کار در حال همفکري و مشاوره به فرمانداران هستند.

   

  وي خاطرنشان کرد: در حوزه بانوان نيز 30 درصد از مسئوليت ها را به بانوان واگذار کرديم و بانوان اثرگذار و توانمندي در حوزه اجرايي داريم و اکنون هر فرمانداريک معاون خانم در چارت سازماني دارد.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/06/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 331
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.