8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 4519
هفته جاری: 26709
ماه جاری: 48763
تاکنون: 17145396
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندارهمدان: روز قدس ماندگار است / فرهنگ عمومي مردم همدان؛ مهمترين مولفه در پيشگيري از شيوع کرونا
 • مهندس سيد سعيد شاهرخي، استاندار همدان در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان گفت: فرهنگ عمومي والاي مردم همدان يکي از مهمترين عوامل در پيشگيري، کنترل و مقابله با کرونا است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، شاهرخي، در شوراي فرهنگ عمومي ضمن تاکيد بر اهميت فرهنگ عمومي، گفت: شوراي فرهنگ عمومي بايد به منظور ساماندهي برنامه‌هاي فرهنگي تقويت شود.

  وي در ادامه به برگزاري روز قدس اشاره کرد و گفت: روز قدس يادگار امام راحل (ره) است و هميشه ماندگار است و روز قدس امسال با پيروي از رهنمودهاي رهبر انقلاب در روزقدس در جهت حمايت از آرمانهاي ملت فلسطين اعلام آمادگي و تجديد بيعت مي‌کنيم.

  استاندار همدان نقش دستگاه‌هاي اجرايي در ارتقاء فرهنگ عمومي را با اهميت شمرد و گفت: دستگاه‌هاي فرهنگي  نقش‌آفريني بيشتري در زمينه فرهنگ عمومي داشته باشند.

  شاهرخي افزود: جلسات اخلاق و شوراي فرهنگ عمومي استان به‌طور منظم وماهانه برگزار مي‌شوند‌.

  استاندار همدان در اين جلسه از همکاري‌ها و اقدامات ستاد مردمي قدرداني کرد و گفت: ستاد مردمي کرونا همکاري‌هاي خوب و موثري در مقابله با کرونا و همچنين کمک‌هاي مومنانه انجام دادند که جاي تقدير دارد.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/03/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 3306
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.