21 مرداد 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 19
امروز: 5735
هفته جاری: 41698
ماه جاری: 264091
تاکنون: 16448516
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان مطرح کرد: تمديد محدوديت‌ها در شهرهاي با وضعيت قرمز
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در جلسه ستاد استاني مقابله با کرونا، گفت: با پيشنهاد کارگروه اجتماعي و امنيتي و بنا به تصويب ستاد استاني مقابله با کرونا به منظور حفظ سلامتي شهروندان و پيشگيري از شيوع ويروس کرونا محدوديت‌هاي پيش‌بيني شده براي شهرستان‌هاي در وضعيت قرمز به مدت يک هفته ديگر تمديد شد.
 •  

  به گزارش روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي در نشست اعضاي ستاد مقابله با ويروس کرونا اظهار داشت: اين محدوديت‌ها شامل همه دانشگاه‌ها، مدارس، مدارس شبانه‌روزي، حوزه‌هاي علميه، آموزشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي، زبان سراها و ساير آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها مي‌شود.

  وي اضافه کرد: همچنين اين محدوديت‌ها در مساجد و مصلي‌ها، استخرهاي سرپوشيده، سينما، تئاتر، موزه و باغ موزه‌ها موجود در پنج شهرستان همدان، ملاير، نهاوند، تويسرکان و کبودراهنگ به علت وضعيت قرمز کرونايي اعمال مي‌شود.

  استاندار همدان ادامه داد: باشگاه ورزشي از جمله ورزشهاي پُر برخورد نظير کشتي، جودو، کاراته و امثالهم، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و چايخانه‌ها، باغ وحش و شهربازي‌ها، مراکز تفريحي آبي و باشگاههاي بدن سازي و نماز جمعه در اين پنج شهرستان تا هفته آينده تعطيل خواهند بود.

  شاهرخي تاکيد کرد: ساکنان شهرستان‌هايي که در وضعيت قرمز و زرد قرار دارند بايد پروتکل‌هاي بهداشتي از جمله زدن ماسک و فاصله گذاري اجتماعي را رعايت کرده و کميته تبليغات و اطلاع رساني اين موضوع را مستمر پيگيري کنند.

  وي با بيان اينکه برگزاري هر گونه مراسم، اجتماع فرهنگي، مذهبي و همايش در شهرهاي قزمز ممنوع است افزود: با توجه به در پيش بودن روز عرفه، طبق مصوبات ستاد ملي کرونا مراسم اين روز در شهرهاي با وضعيت قرمز برگزار نمي شود.

  استاندار همدان گفت: در هفته‌هاي گذشته ميزان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و استفاده از ماسک رو به افزايش بوده، ميزان بيماران بستري در بيمارستانهاي اين استان رو به کاهش است که بايد اين رويه کنترل شود.

  شاهرخي بيان کرد: ميزان بستري ها از 300 نفر در اوايل سال به بيش از 600 نفر در تيرماه رسيده بود که هم اينک به علت رعايت بهداشت از سوي مردم به حدود 500 بيمار کاهش داشته است با اين وجود تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله زياد است.

  وي گفت: برخي از صنوف پروتکل‌هاي بهداشتي و محدوديت هاي ايجاد شده را به بهانه ابلاغ نشدن آن از سوي سازمان مربوطه رعايت نمي‌کنند در حاليکه اعلام اين موضوع توسط ستاد کرونا و اطلاع‌رساني آن از طريق رسانه ها کافي بوده و نبايد منتظر ابلاغ کتبي بود.

  استاندار همدان تاکيد کرد: سازمان‌ها و نهادهاي مسوول نيز بايد اين موضوع را به صنوف و اتحاديه‌هاي مربوطه ابلاغ کرده و بر روند اجراي آن نظارت داشته باشند.

  شاهرخي اضافه کرد: در حوزه بهداشت نيازمند توجه به مولفه پيشگيري بوده در غير اينصورت با رعايت نکردن بهداشت از سوي صنوف و مردم شاهد افزايش بار حوزه سلامت و درمان بوده و هزينه سنگين به اين بخش وارد مي‌شود.

  وي با بيان اينکه رعايت نکردن پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي مطب‌ها پذيرفتني نيست اظهار داشت: پزشکان از اقشار تحصيلکرده جامعه به شمار مي‌روند بنابراين بايد بيشتر به تبعات منفي شيوع اين ويروس و نتايج نامطلوب رعايت نکردن اصول بهداشتي واقف بوده و همکاري لازم را براي مهار کرونا داشته باشند.

  استاندار همدان درباره برگزاري مراسم عزاداري در ماه محرم نيز گفت: کميته اجتماعي و فرهنگي ستاد استاني مقابله با کرونا با همکاري تبليغات اسلامي براي نحوه و چگونگي و کيفيت و کميت برگزاري اين مراسم ها برنامه ارائه دهد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/05/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 210
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.