4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 28
امروز: 3399
هفته جاری: 61436
ماه جاری: 28856
تاکنون: 16676310
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  معاون اقتصادي استاندار: احياي 80 واحد کوچک و بزرگ توليدي در همدان/ افتتاح پتروشيمي هگمتانه يک‌ماه آينده
 • معاون اقتصادي استاندار همدان از احياي 80 واحد کوچک و بزرگ توليدي در همدان خبر داد و گفت: پتروشيمي هگمتانه طي يک ماه آينده افتتاح مي‌شود.
 • ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري همدان با بيان اينکه از سال 98 تاکنون بيش از 80 مورد طرح کوچک و بزرگ که راکد بودند، احيا شد اظهار کرد: واحد توليدي سپهر الوند واقع در شهرک صنعتي بوعلي، با اشتغالزايي120 نفر و واحد سيب زميني الوند در شهرستان بهار که مشکلات زيادي داشت، توسط سرمايه‌گذار بزرگي خريداري و احيا شد.

  وي با بيان اينکه واحد توليدي فراوري سير، ترشيجات و شوريجات بهار نيز احيا و مجدد راه‌اندازي شد گفت: پروژه عصر طلايي و باغ ميوه نيز که مشکل داشته و راکد بود، احيا شد و فاز يک آن با قريب به 100 ميليارد تومان اعتبار آماده افتتاح است.

  معاون اقتصادي استاندار همدان با اشاره به اينکه پروژه‌هاي معدني و کشاورزي نيز احيا شده است گفت: در تويسرکان يک واحد لبني با بانک کشاورزي مشکل دارد که با با طرح در ستاد تسهيل، اکنون با ظرفيت 40 درصد کار مي‌کند و يک محموله شيرخشک نيز صادر کرده است.

  وي با بيان اينکه چند واحد لبني در نهاوند براي سرمايه درگردش دچار مشکل هستند تصريح کرد: در حال حاضر چون قيمت‌ها افزايش يافته، توليد توجيه بيشتري يافته و اکثر واحدها شروع به فعاليت کرده‌اند.

  پورمجاهد با اشاره به مشکل واحد توليدي لبني در قهاوند نيز خاطرنشان کرد: جلسه‌اي با حضور نماينده مردم همدان در مجلس برگزار شد و فرصت يک ساله براي بدهي 10 ميليارد توماني اين کارخانه به بانک داده شد تا طي اين يکسال فعاليت کند.

  وي در خصوص وعده‌هايي که در خصوص افتتاح پتروشيمي هگمتانه داده مي‌شود اما محقق نمي‌شود گفت: پتروشيمي هگمتانه طي يک ماه آينده افتتاح مي‌شود و ان‌شاءالله اين وعده آخرين بار خواهد بود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/10   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1611
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.