4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 3422
هفته جاری: 61459
ماه جاری: 28879
تاکنون: 16676322
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: جهش توليد در سطح استان با اجراي عمليات 71 طرح مختلف به ارزش 10 هزار ميليارد تومان
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در نشست مشترک شوراي برنامه ريزي و توسعه و ستاد مقاومتي استان با حضور نوبخت معاون رييس جمهوري گفت: با اجراي عمليات 71 طرح مختلف به ارزش 10 هزار ميلياردتومان جهش توليد را در سطح اين استان ايجاد کرده‌ايم.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استاندار همدان، شاهرخي افزود:  2 هزار ميليارد تومان از بودجه مورد نياز اين طرح‌ها توسط دولت و مابقي از سوي بخش خصوصي تامين مي‌شود.

  وي بيان کرد: تلاش مجموعه دستگاه‌هاي اجرايي استان تلاش مضاعف در سال جاري است و به طور قطع با اجرا و تکميل اين طرح‌ها، جهش قابل توجهي را در توليد خواهيم داشت.

  استاندار همدان با اشاره به نقش آفريني مهم و ماندگار دولت در توسعه حوزه بهداشت و درمان همدان در چند سال اخير گفت: با حمايت‌هاي دولت تحول اساسي در نظام سلامت در سطح اين استان ايجاد شد.

  وي بيان کرد: علاوه بر تجهيز و ارتقا سطح امکانات بهداشتي و درماني در سطح استان، ساخت 350 خانه بهداشت از اقدام‌هاي ماندگار با حمايت دولت تدبير و اميد در سطح روستاهاي همدان بود.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: اين خانه‌هاي بهداشت روستايي کمک شاياني در مقابله با ويروس کرونا داشت.

  وي با تقدير از کادر درماني و بهداشتي در دوره شيوع کرونا افزود: مقابله با کرونا به خوبي در استان همدان مديريت شد و هيچ گونه تنش در اين حوزه نداشته‌ايم.

  استاندار همدان با تاکيد بر توجه جدي به معيشت و اشتغال در سطح اين استان گفت: در اين حوزه برنامه محور حرکت کرده‌ايم و سندراهبردي و عملياتي در قالب دوره سه ساله را همسو با سياست‌هاي دولت مورد توجه قرار داده‌ايم.

  وي خاطر نشان کرد: تا پايان دوره دولت تدبير و اميد و برنامه ششم توسعه اين سند راهبردي سه ساله به طور کامل اجرايي مي‌شود و براين اساس نقشه راه را براي دستگاه‌هاي اجرايي ترسيم کرده‌ايم تا در هر فصل و هر سال وظايف خود را در چارچوب اين سند اجرايي کنند.

  شاهرخي، سرمايه گذاري 15 هزار ميليارد توماني بخش خصوصي و ايجاد 60 هزار شغل تا پايان سال آينده را از مهمترين اهداف اين سند راهبردي در سطح استان همدان دانست و گفت: پيشرفت بسيار خوبي در تحقق هدف گذاري صورت گرفته در قالب اين سند راهبردي داشته‌ايم.

  وي با تاکيد بر توجه جدي به حوزه توليد در سطح شهرستان‌هاي مختلف استان همدان گفت: افزايش کشت‌هاي گلخانه‌اي رزن و ساير شهرستان‌ها، توسعه حوزه کشاورزي، تبديل صد درصدي سيستم آبياري مکانيزه، تبديل برداشت سنتي انگور ملاير به کشت علمي و نوين، توسعه بخش توليد دارويي و رونق گردشگري شهرستان، توسعه زيرساخت‌هاي حمل و نقل ريلي و جاده‌اي شهرستان نهاوند و توسعه سدسازي در سطح استان جزو طرح‌هاي مهم در دست اجرا است.

  استاندار همدان بهسازي محور غار گردشگري عليصدر، تکميل و شروع به کار دو طرح بزرگ پتروشيمي، ايجاد شهرک صنعتي فناوري‌هاي نو، ايجاد چهار سايت بين المللي گردشگري، اتصال ريل‌هاي جنوب و شمال استان، بهسازي محور تويسرکان به سمت کنگاور و گنج نامه و سامن به بروجرد را از ديگر طرح‌هاي اجرايي در سطح استان عنوان کرد.

  شاهرخي خواستار حل مشکل آب شهر همدان شد و از دولت خواست نسبت به رفع اين مساله چاره انديشي لازم صورت بگيرد.

  وي رونق سدسازي در سطح استان همدان را حرکتي عظيم دانست و گفت: سد نعمت آباد آماده بهره برداري است و سدر خرمرود نيز با سرمايه گذاري 300 ميلياردتوماني بخش خصوصي با سرعت لازم در حال ساخت است.

  استاندار همدان با بيان اينکه هم اکنون 575 طرح مختلف دولتي با واگذاري به بخش خصوصي در سطح استان در حال ساخت و تکميل است، افزود: 24 درصد رقم واگذاري طرح‌هاي دولتي کشور به بخش خصوصي مربوط به همدان است.

  شاهرخي واگذاري 30 درصد از مسووليت‌هاي دولتي به بانوان و جوانان در سطح استان را مهم دانست و گفت: اين بسترسازي را از سال گذشته اجرايي کرديم و دستاورد مهمي را به دنبال داشته است.

  وي ادامه داد: يک هزار عضو هيات انديشه ورزان را در کنار مديران اجرايي شهرستان‌ها فعال کرده‌ايم و استفاده خوبي از اين ظرفيت ايجاد شده داريم.

  امضا دو تفاهم‌نامه بين معاون رئيس جمهور، بنياد مسکن و استانداري همدان

  در حاشيه اين جلسه، نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه کشور، با حضور در شوراي برنامه‌ريزي توسعه و ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان، دو تفاهم نامه يکي ساخت 2هزا واحد مسکوني براي محرومين و، ديگري تفاهم‌نامه پروژه‌هاي جهش توليد استان در سال 99 را امضا کرد. تفاهم نامه اول با مهندس مهديان نماينده بنياد مسکن و تفاهم‌نامه دوم نيز با مهندس شاهرخي استاندار همدان به امضا رسيد.

  رونمايي از دو کتاب

  در ادامه از دو کتاب که توسط سازمان برنامه و بودجه استان تدوين و تهيه شده است رونمايي شد. اين دو کتاب يکي بررسي وضعيت نيروي انساني دستگاه‌هاي اجرايي استان و ديگري تحليل عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي در اصلاح برنامه‌هاي اجرايي استان بود، که با حضور دکتر نوبخت معاون رئيس جمهور ،آيت‌الله شعباني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهر همدان، مجمع نمايندگان استان، مهندس شاهرخي استاندار همدان و دکتر صيدايي رئيس سازمان برنامه و بودجه استان رونمايي شد .

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1006
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.