4 مهر 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 12
امروز: 3440
هفته جاری: 61478
ماه جاری: 28898
تاکنون: 16676336
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  تجليل از 14 تعاوني برتر استان همدان
 • معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري گفت: 14 تعاوني برتر همدان در پانزدهمين آيين معرفي تعاوني‌هاي برتر استان همدان تجليل شدند.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس پورمجاهد معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري در اين آيين گفت: هفته تعاون امسال 14طرح تعاوني با 235 فرصت شغلي در اين استان بهره برداري شد.

  ظاهر پورمجاهد با بيان اينکه کل تعاوني هاي فعال در استان همدان يک هزار و 172مورد است، اظهار داشت: با تشکيل اين تعداد تعاوني براي 17هزار و 432 نفر به طور مستقيم فرصت شغلي ايجاد شده است.

  وي با اشاره به اينکه 30درصد تعاوني هاي فعال اين استان خدماتي هستند ادامه داد: 16 درصد از تعاوني ها توزيعي و 54 درصد تعاوني‌هاي توليدي شامل کشاورزي، صنعتي و فرش‌دستباف است.

  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري همدان خاطرنشان کرد: حدود 900 هزار تن از جمعيت استان همدان عضو تعاوني‌ها هستند و 14 شرکت تعاوني استان در هفته تعاون امسال شايسته تقدير انتخاب شده اند.

  وي با بيان اينکه تعاون به معناي حذف واسطه ها است خاطرنشان کرد: تعاوني ها نگاه مردم محور دارند و بايد اقتصاد استان به سمت تعاوني ها سوق يابد.

  پورمجاهد ادامه داد: بر اين اساس تعاوني ها واحدهاي کوچک ويژه اقتصادي هستند که به صورت مستقيم يا غيرمستقيم در توليد ملي، کارآفريني و جذب نيروي کار با افراد جامعه مشارکت مي‌کنند.

  پورمجاهد تاکيد کرد: سياست دولت تدبير و اميد و استاندار همدان بر اين است که با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  وي ادامه داد: بايد باور تعاون، فرهنگ کار به ويژه کار جمعي در جامعه تقويت شود، چرا که فعاليت در عرصه تعاون علاوه بر تاب‌آوري اقتصادي در شرايط اعمال تحريم‌ها با حاکم بودن روح جمعي سبب نقش آفريني در پيشرفت کشور مي شود.

  جشنواره تعاوني برتر هر سال در هفته تعاون از 13 تا 19 شهريور ماه برگزار مي‌شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 114
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.