8 آبان 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 0
هفته جاری: 40596
ماه جاری: 56982
تاکنون: 16808479
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان تاکيد کرد: معرفي مشاغل آسيب‌ديده از کرونا به بانک‌ها شتاب گيرد
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در نشست اعضاي کميسيون هماهنگي بانک‌هاي همدان گفت: معرفي مشاغل آسيب‌ديده از کرونا به بانک‌ها براي دريافت تسهيلات کرونايي شتاب گيرد و روند پرداخت تسهيلات روان‌تر شود.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي در نشست اعضاي کميسيون هماهنگي بانک‌هاي همدان گفت: شيوع ويروس کرونا آسيب جدي به اشتغال در حوزه هاي مختلف گردشگري، خدمات و ساير حوزه‌ها وارد کرد که براي حمايت از اين واحدها و مشاغل پرداخت تسهيلات کرونايي در اولويت قرار گرفت.

  وي بيان کرد: همدان تاکنون 45 درصد سهميه پيش بيني شده براي پرداخت تسهيلات کرونايي را به بانک ها معرفي کرده است در حاليکه ميانگين کشوري اين رقم 65 درصد است همچنين از نظر ريالي 16 درصد تسهيلات کرونايي پرداختي داشتيم که نرم کشوري آن 20 درصد است.

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه بايد اين آمار را به بالاتر از نرم کشوري رساند افزود: وظيفه دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌ها در اين باره سنگين بوده و بايد در فرصت باقي مانده نسبت به شناسايي و معرفي واحدها و تشويق و ترغيب اشخاص آسيب ديده از کرونا نسبت به نامنويسي اقدام و بانک ها هم فرايند کار را تسهيل کنند.

  شاهرخي ادامه داد: چنانجه براي تسهيل در فرايند پرداخت تسهيلات کرونايي نياز به مصوبه و پيگيري است موانع و پيشنهادها مطرح شده تا در ستاد تسهيل يا از طريق ستاد ملي کرونا پيگيري و رفع شود.

  وي از متصديان واحدهاي آسيب ديده از ويروس کرونا نيز خواست در فرصت اندک باقي مانده تا پايان شهريور نسبت به نامنويسي براي دريافت تسهيلات اقدام کنند.

  استاندار همدان خواستار حرکت جدي از سوي دستگاههاي اجرايي جهاد کشاورزي، صنعت، معدن و تجارت و ميراث فرهنگي و گردشگري شد و از بانک ها نيز خواست پرونده‌هايي موجود در بانک را سريع تعيين تکليف کنند.

  شاهرخي بيان کرد: دستگاه‌هاي نظارتي و قضايي نيز در راستاي حمايت از بخش توليد حامي دستگاه‌هاي اجرايي و واحدها براي روان کردن کارها هستند بنابراين امروز زمان فداکاري مديران است.

  وي گفت: عملکرد همدان در زمينه بند الف ماده 18 خوب بوده است با اين وجود فرصتي براي استفاده استانها براي اين تسهيلات پيش بيني شده است که بايد از اين فرصت نيز نهايت بهره را برد.

  استاندار همدان افزود: تاکنون از هزار و 800 ميليارد تومان 300 ميليارد تومان عقد قرارداد و در حال پرداخت است و از دستگاه‌ها انتظار مي رود سهم خود از رقم يک هزار و 800 ميلياردي را مشخص کنند.

  شاهرخي بيان کرد: به منظور حمايت از توليد سه محور زمينه‌سازي براي سرمايه‌گذاري جديد، افزايش ظرفيت واحدهاي در حال فعاليت و احياي واحدهاي راکد در دستور کار قرار گرفته است که در اين راستا نبايد تنها به تملک واحد و از بين رفتن سرمايه و فرصت شغلي توجه کرد بلکه بايد فعاليت مجدد واحد تمليکي براي بانک بسيار مهم و با اهميت باشد.

  وي گفت: اولويت کشور توجه به معيشت و رونق توليد و اشتغال است که اين مهم با حمايت از توليد محقق مي شود که در اين ميان سياستگذاري دولت و نقش بانک ها مهم، حياتي و اثر بخش است.

  استاندار همدان با بيان اينکه بخش مهمي از حمايت مالي و تامين منابع توسط بانک ها صورت مي‌گيرد گفت: ايران اسلامي هم اينک در جنگ تمام عيار با دشمنان نظام به ويژه آمريکا است و آمريکا با تحريم و فشار سنگين دنبال فروپاشي نظام اقتصادي کشورمان است.

  شاهرخي ادامه داد: با حمايت و ميدان‌داري بانک ها و پشتيباني از خط مقدم يعني کارگران و توليدکنندگان مي‌توان از دستيابي استکبار به اهداف شوم خود جلوگيري کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
    
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/07/01   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2435
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.