8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 4436
هفته جاری: 26625
ماه جاری: 48679
تاکنون: 17145362
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: افت سطح آب هاي زيرزميني در استان کنترل شده است
 • استاندار همدان گفت: با اجراي طرح هاي کليدي از جمله نصب کنتور هوشمند و مسدود کردن چاه‌هاي غيرمجاز در استان از افت سطح آب هاي زيرزميني جلوگيري شده به نحوي که در دشت‌هاي نهاوند، اسدآباد و ملاير نيز سطح آب در منابع زميني افزايش يافته است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، مهندس شاهرخي، در جلسه کارگروه ملي سازگاري با کم‌آبي کشور که به صورت ويديو کنفرانس با حضور وزير نيرو برگزار شد، افزود: طراحي سامانه اي براي گزارش گيري از تخلفاتي که در مناطق مختلف روي مي‌دهد در جلوگيري از افت آب‌هاي زير زميني استان بسيار موثر بوده است.

   

  وي تصريح کرد: يکي از اقدامات مهمي که در راستاي تحقق سازگاري با کم‌آبي در مقياس استاني انجام شده، تغيير الگوي کشت و نحوه بهره‌برداري از آب در استان همدان است‌.

   

  شاهرخي افزود: بيش از 90درصد اراضي مستعد کشاورزي استان همدان زير پوشش آبياري نوين و مکانيزه قرار دارند که مي‌تواند نقش بسزايي در سازگاري با کم‌آبي داشته باشد.

  وي اظهار داشت: به منظور حفظ منابع آب در قالب طرح تعادل بخشي اقدامات خوبي در اين استان انجام شده و براي نمونه با استفاده از پساب شهر همدان آب مورد نياز نيروگاه مفتح تامين شده است.

  استاندار همدان ادامه داد: با اجراي حدود 44 کيلومتر خط لوله، پساب شهر همدان به نيروگاه شهيد مفتح منتقل شده و با انسداد 20 حلقه چاه موجود در نيروگاه 12 ميليون متر مکعب آب صرفه جويي شده است.

  شاهرخي افزود: همچنين از محل پساب شهر همدان 630 هزار مترمکعب آب مورد نياز پتروشيمي هگمتانه تامين و 2 حلقه چاه موجود در اين محل نيز بلا استفاده شد.

  استاندار همدان، دستور ارزشمند وزير نيرو مبني بر تامين سه ميليون متر مکعب آب مورد نياز منطقه ويژه جهان آباد از پساب شهر همدان را راهي براي رفع مشکلات آبي موجود در دشت کبودرآهنگ دانست.

  وي اظهار داشت: شرکت آب منطقه اي استان همدان پنج هزار و 130 کنتور در چاه‌هاي منطقه نصب کرده و بر ميزان برداشت آب اين چاه ها نظارت دقيق و مستمر دارد.

  شاهرخي تاکيد کرد: در صورت نگاه برنامه محور، به طور حتم از آب به عنوان مايه حيات در بخش آشاميدني و مصارف کشاورزي و صنعتي به صورت بهينه مصرف مي شود.

  وي گفت: در برنامه عملکرد سه ساله استان همدان تغيير الگوي کشت ، نحوه بهره برداري از آب و خاک برنامه ريزي شده که با فراز و نشيب هاي مختلف اين برنامه در حال اجراست.

  استاندار همدان افزود: سالانه ايجاد 70 هکتار گلخانه در اين استان پيش بيني شده در حالي که تنها در شهر کرفس 300 هکتار گلخانه در حال اجرا است.

  شاهرخي با تاکيد بر ضرورت جلوگيري از حفر چاه هاي غيرمجاز، افزود: با عملياتي کردن  طرح هاي در دست اجرا، دشت کبودرآهنگ را از نابودي کامل نجات داديم.

  وي اظهار داشت: برنامه اي تحت عنوان سازگاري با کم آبي تدوين شده که به معناي بهترين استفاده و بهره وري از منابع آب و خاک است و در اين راستا مسوولان درصدد بالا بردن بهره وري  آب و خاک هستند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/10/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 116
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.