8 بهمن 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 4474
هفته جاری: 26663
ماه جاری: 48717
تاکنون: 17145375
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: هشت هزار ميليارد تومان براي طرحهاي ملي استان همدان هزينه مي‌شود
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همدان گفت: هشت هزار ميليارد تومان پروژه و طرح ملي در مناطق مختلف در حال اجرا است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي با اشاره به افق روشن توسعه گفت: از شمال تا جنوب استان به يک کارگاه بزرگ تبديل شده است. از کل اعتبار استان همدان 400 ميليون تومان اختصاص يافته اما مبالغ کلاني صرف اجراي پروژه هاي ارزشمند و بنيادي براي اين ديار مي‌شود.

  وي با بيان اينکه امسال 10 هزار ميليارد تومان صرف اجراي پروژه هاي جهش توليد مي‌شود گفت: برخي از اين طرحها به مراحل نهايي رسيده و مابقي هم با شتاب خوبي در حال ساخت است.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان، کشاورزي، گردشگري، راه، آب و فاضلاب و صنعت ده ها پروژه بزرگ در حال احداث است که مديران و روساي دستگاه هاي مربوط بايد به اطلاع مردم برسانند.

  شاهرخي به روساي ادارات استان توصيه کرد: از ظرفيت رسانه ها براي آگاه سازي مردم از وضعيت پروژه ها و خدمات صورت گرفته نهايت بهره را ببرند.

  او از پتروشيمي هگمتانه به عنوان نماد برجسته تلاش و همت در سال جهش توليد ياد کرد و گفت: اين پروژه با پيگيري هاي بسيار و طي مسير طولاني به تازگي وارد چرخه توليد شده و محصول آن روانه بازار مصرف شده است.

  استاندار همدان از نهايي شدن پروژه احداث مسير گنجنامه به تويسرکان خبر داد و گفت: اين طرح از نظر پدافند غيرعامل و توسعه گردشگري اهميت بسياري دارد و مي تواند بخش جنوب غربي شهر همدان را از بن بست خارج کند.

  به گفته شاهرخي ايستگاه جديد مسافربري راه آهن با طراحي شکيل و تکنولوژي بالا در حال ساخت است و ايستگاه قبلي به باربري تبديل مي‌شود که طرحي مهم براي جذب گردشگر محسوب مي‌شود.

  وي همچنين از اخذ مجوز نيروگاه 500 مگاواتي براي ملاير خبر داد و گفت: تکميل پروژه سدگرين هم به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

  استاندار همدان يادآوري کرد: همدان از نظر کمي و کيفي در واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي در کشور پرچم دار است و اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.

  شاهرخي به طرح مولد سازي نيز اشاره کرد و افزود: اين موضوع از تاکيدات رئيس جمهوري است و بر اساس آن اموال و املاک مازاد ادارات بايد طبق قوانين موجود فروخته شده و اعتبار آن صرف پروژه هاي عمراني همان استان شود.

  وي از مديران خواست از فرصت باقي مانده تا پايان دولت استفاده کرده و با تلاش مضاعف کارهاي در دست اجرا را به اتمام برسانند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/10/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1496
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.