3 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 0
هفته جاری: 57475
ماه جاری: 19043
تاکنون: 17392870
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: استان همدان در وضعيت زرد کرونايي قرار گرفت
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان در ستاد استاني مقابله با کرونا گفت: براساس گزارش معاون وزير بهداشت در ستاد ملي کرونا، تمامي شهرستان‌هاي اين استان در وضعيت زرد کرونايي قرار دارند.
 •  

  به گزارش روابط عمومي استانداري همدان،  سيدسعيد شاهرخي گفت: با توجه به بهبود وضعيت استان همدان، محدوديت تردد شبانه از ساعت 21 تا چهار صبح تنها در شهرستان‌هاي همدان و ملاير اجرا و از دوربين هاي هوشمند ترافيکي براي نظارت و اعمال قانون متخلفان استفاده مي‌شود.

  وي افزود: بر اساس دستورالعمل هاي طرح جامع مديريت هوشمند در حوزه فرهنگي و اجتماعي، نماز جمعه، مساجد و مراسم آييني و معنوي در شهرستان هاي داراي وضعيت زرد برگزار نمي شود که به تازگي نماز جمعه دراين شهرستان ها مستثني و اقامه آن بلامانع شده است.

  استاندار همدان با قدرداني از همراهي متدينين، ائمه جمعه و مردم براي اجراي محدوديت ها و رعايت پروتکل هاي بهداشتي در مناسبت هاي مختلف به ويژه ايام فاطميه و سالگرد شهادت سردار سليماني، افزود: مردم استان هيچگاه عملکرد اندک افرادي که دست به رفتار غير متعارف دراين زمينه زدند را نمي پذيرند.

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه مردم اجازه تهديد سلامت عمومي را نمي‌دهند، تاکيد کرد: چنانچه براي ايام فاطميه يا سالگرد شهيد سليماني قرار بر برگزاري مراسمي بود به طور حتم استانداري در اين باره پيشگام مي شد بنابراين بايد متنفذين، عُقلا، ائمه جمعه و شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با توجيه افراد مانع برگزاري تجمع و مراسم با توجه به شرايط خاص همه گيري ويروس در سطح استان شوند.

  وي ادامه داد: بر اساس تصميم ستاد ملي کرونا و با معيارهاي عقلاني بر ضرورت برگزار نشدن مراسم با هدف پيشگيري از تجمع و انتشار ويروس کرونا تاکيد شد که بسياري از خواص به اين مولفه و تاکيد ستاد ملي کرونا توجه کردند.

  استاندار همدان از مردم اين استان به واسطه 10 ماه همکاري و همراهي با اعضاي ستاد استاني مقابله با کرونا قدرداني کرد و گفت: همراهي همکاري سپاه در همه بخش ها به ويژه اجراي طرح شهيد سليماني و کمک به پيشگيري و درمان ستودني است.

  شاهرخي ادامه داد: با وجود کاهش شمار مبتلايان و زرد شدن وضعيت استان اما به علت شکننده بودن اين شرايط بايد بازرسي ها را تشديد کرد در غير اينصورت با عادي انگاري بيماري شاهد بازگشت وضعيت استان به شرايط قبل خواهيم بود.

  وي با تسليت شهادت سردار سليماني اظهار داشت: قدرشناسي مردم کشور و همدان در  بدرقه اين شهيد، نماد ماندگار از وفاداري و قدرشناسي اين ملت نسبت به خادمان خودشان است.

  استاندار همدان افزود: بدون هيچگونه اطلاع رساني و فراخوان، همه افراد و تيپ ها در آيين سردار سليماني شرکت کردند چرا که از اين واقعه دردناک اندوهگين بوده و به علت حزن فراوان طاقت ماندن در خانه را نداشتند.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/10/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 503
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.