3 اردیبهشت 1400 
 
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 0
هفته جاری: 57425
ماه جاری: 18993
تاکنون: 17392848
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: مصرف گاز در نيروگاه شهيد مفتح همدان يک ميليارد متر مکعب کاهش يافت
 • استاندار همدان در نشست مديريت مصرف سوخت زمستاني که از طريق برقراري ارتباط زنده تصويري با وزيران کشور، نفت و نيرو برگزار شد، گفت: مصرف گاز در نيروگاه شهيد مفتح همدان در 9 ماهه امسال يک ميليارد متر مکعب کاهش يافته است.
 •  

  به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، سيد سعيد شاهرخي افزود: براي تامين سوخت گاز طبيعي مورد نياز نيروگاه برق شهيد مفتح، سهميه 1.6 ميليارد متر مکعب اختصاص يافته بود که از اين ميزان حدود 600 ميليون متر مکعب تامين و سهميه آن حدود يک ميليارد متر مکعب کاهش يافت.

  استاندار همدان خاطر نشان کرد: باقي‌مانده سوخت مورد نياز نيروگاه برق شهيد مفتح، با استفاده از مصرف سوخت مازوت(نفت سياه) تامين شده است.

  وي گفت: اين نيروگاه در مرز مشترک شهرستان‌هاي کبودراهنگ و فامنين ساخته شده و مصرف سوخت مازوت، مشکلاتي در زمينه ايجاد آلودگي براي اين شهرستان‌ها ايجاد کرده است.

  شاهرخي عنوان کرد: با توجه به مشکلات آلودگي همدان و همچنين کاهش منابع ذخيره شده سوختي در فصل زمستان، تلاش داريم با جايگزيني سوخت دوم در صنايع پر مصرف استان، از ايجاد مشکلات تامين سوخت جلوگيري کنيم‌.

  وي اضافه کرد: صنايع فولاد و سيمان استان همدان با جديت در حال مذاکره هستند تا سوخت دوم داشته باشند با اين وجود تاکنون تامين سوخت دوم فراهم نشده ‌است.

  استاندار همدان با اشاره به بهره‌برداري رسمي از پتروشيمي هگمتانه در چند روز گذشته تاکيد کرد: اين پتروشيمي نوپا است و به منظور حمايت، سوخت مورد نياز آن تامين مي‌شود با اين وجود تاکنون امکان تامين سوخت دوم براي اين پتروشيمي فراهم نشده است.

  وي تصريح کرد: ستادي در خصوص کنترل مصرف گاز در ادارات و واحدهاي آموزشي تشکيل شده است تا در ميزان مصرف سوخت صرفه‌جويي شود.

  شاهرخي با اشاره به اينکه با تغيير خط تامين گاز طبيعي مورد نياز استان همدان، مشکلاتي ايجاد شد، افزود: پيش از اين گاز مشترکان استان همدان از خط 48 اينچي صادرات گاز ايران به ترکيه تامين مي‌شد، که با تغيير اين خط، گاز همدان از انتهاي خط 56 اينچي جنوب به شمال غرب تامين و موجب کاهش فشار گاز در روزهاي سرد سال شده است.

  وي بيان کرد: در شرايطي که آموزش‌ها براي دانش‌آموزان به صورت غير حضوري ارائه مي‌شود بايد ميزان مصرف سوخت در مدارس کنترل شود.

  استاندار همدان اضافه کرد: در شرايط کرونايي که مدارس و دانشگاه‌ها به طور کامل تعطيل هستند، نبايد مصرف گاز داشته باشند.

  وي ادامه داد: با کمک دستگاه‌هاي مختلف، بايد تيم‌هاي بازرسي تشکيل، و با تدبير با مشترکان پر مصرف برخورد شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: استفاده از ظرفيت صداوسيما و رسانه‌ها براي اطلاع‌رساني در خصوص کاهش مصرف گاز بسيار مهم است.

  وي افزود: در حوزه صنايع، پيشاپيش به جريان مصرف گاز کمک کرديم تا فشار آن به مردم استان تحميل نشود.

  استاندار همدان گفت: بايد به سرعت به فکر سوخت دوم براي صنايعي همچون فولاد، سيمان‌ و پتروشيمي در استان همدان باشيم.

  وي تصريح کرد: تا دير نشده و گنجايش مخازن گاز به پايان نرسيده، بايد به فکر صرفه جويي در مصرف سوخت باشيم.

  شاهرخي عنوان کرد: اطلاع رساني در خصوص کاهش مصرف گاز خانگي از طريق رسانه‌ها، فضاي مجازي، صفحه‌ها و کانال‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي پر مخاطب صورت گيرد.

  وي ادامه داد: با توجه به شرايط آب‌وهوايي استان همدان، سختي تامين مصرف سوخت تا 15 اسفند است که با مديريت صحيح و مصرف بهينه مشکلي در اين خصوص نخواهيم داشت.

  استاندار همدان بيان کرد: بايد همه توان و تلاش خود را به کار گيريم تا در مصرف گاز صرفه جويي کنيم.

  شاهرخي خاطرنشان کرد: اگر امروز با جديت و فرا بخشي به اين موضوع توجه نکنيم در روزهاي آينده با مشکل تامين گاز روبرو هستيم.

  وي گفت: در 2 ماه آينده و تا 15 اسفند خطر جدي افزايش مصرف گاز را داريم که بايد هر هفته با تشکيل جلسه براي اقدام مصرف گاز برنامه ريزي شود.

  شاهرخي تاکيد کرد: کاهش مصرف گاز در ادارات بسيار مهم است که بايد با برنامه ريزي و نظارت، مصرف آن‌ها کنترل شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/10/15   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 2105
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.