10 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 9
امروز: 577
هفته جاری: 5166
ماه جاری: 46831
تاکنون: 17183632
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: 651 پروژه در استان همدان بهره‌برداري و يا کلنگ‌زني مي‌شود
 • استاندار همدان گفت: 651 پروژه عمراني و طرح اقتصادي با اعتباري بالغ بر هفت هزار و 900 ميليارد تومان همزمان با ايام الله دهه فجر در نقاط مختلف اين استان بهره برداري و يا عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود.
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان؛ «سيد سعيد شاهرخي»  در نشست خبري با اصحاب رسانه که به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: برهمين اساس بهره برداري از 583 طرح با اعتباري بالغ بر 2هزار و 234 ميليارد تومان همزمان با ايام دهه فجر در استان آغاز  و 68 طرح با پنج هزار و 668 ميليارد تومان اعتبار نيز کلنگ زني مي شود.

  استاندار همدان با بيان اينکه هدف ما به تاسي از سياست دولت توجه به معيشت و حمايت از توليد و اشتغالزايي است و اين شاخصه اصلي حرکت ما بوده است خاطرنشان کرد: سند راهبردي استان در اين راستا تدوين شده است.

  شاهرخي با اشاره به اجراي طرح هاي کشاورزي ادامه داد: حمايت از شهرک خياطان ملاير، طرح توسعه مبل و منبت ملاير و طرح فراز باغ هاي انگور نيز با جديت پيگيري مي شود.

  استاندار همدان با اشاره به وجود 107 هکتار گلخانه در اين استان گفت: بر اساس سند راهبردي طرح کشت هاي گلخانه اي در استان با جديت دنبال شد و قرار است سالانه 70 هکتار به سطح کشت گلخانه اضافه شود.

  شاهرخي اظهار داشت: در حال حاضر 500 هکتار زيرساخت گلخانه اي در اين استان فراهم شده است و 180 هکتار گلخانه نيز در دست اجرا است.

  استاندار همدان گفت: با بهره‌برداري از چهار گاوداري 6 هزار راسي، اين استان قطب توليد گوشت و لبنيات در غرب کشور مي‌شود.

  شاهرخي ادامه داد: چهار طرح گاوداري 6 هزار راسي توسط سرمايه گذاري تامين اجتماعي(شستا) در استان احداث مي‌شود که با بهره‌برداري از آنها توليد گوشت و شير افزايش خواهد يافت.

  استاندار همدان اضافه کرد: يکي از سياست‌هاي جدي ما براي حمايت از توليد، ايجاد اشتغال و بالابردن معيشت مردم علاوه بر حمايت از واحدهاي توليدي و بازگرداندن واحدهاي راکد به چرخه توليد، حمايت و جذب سرمايه‌گذار جديد است.

  تپه هگمتانه سال آينده ثبت جهاني مي‌شود

  وي با بيان اينکه همدان داراي آثار بزرگي براي ثبت جهاني است گفت: با پيگيري هاي انجام شده پرونده تپه هگمتانه براي سال آينده ثبت جهاني مي شود.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: اين استان با داشتن حدود هزار و 900 اثر گردشگري که يک هزار و 60 مورد آن ثبت ملي شده است، ظرفيت هاي بسياري براي توسعه دارد.

  شاهرخي با بيان اينکه کرونا مشکلات زيادي براي اقتصاد جهان، کشور و استان در بخش هاي مختلف ايجاد کرده است و مشکلات پيش آمده تنها مختص به استان همدان نيست ادامه داد: نگاه دولت توجه به معيشت و سلامت مردم است و با کمک مردم بايد نگاه به گردشگري تقويت شود.

  تحول در همدان با اجراي قطار شهري  

  استاندار همدان همچنين با تاکيد بر توسعه شهري همدان گفت: مطالعات اجراي طرح قطار شهري در مرکز استان بايد شتاب گرفته و هرچه سريعتر تعيين تکليف شود.

  وي بيان کرد: توسعه گردشگري به عنوان مسير توسعه همدان تعيين شده و ضروري است قطار شهري آن نيز هرچه سريعتر بهره برداري شود.

  شاهرخي ادامه داد: در حوزه گردشگري و توسعه‌اي در  استان همدان طرح‌هاي بسيار زيادي در دست اقدام است که توسعه گردشگري ديار هگمتانه را رقم مي زنند.

  به گفته استاندار همدان، بيش از پنج هزار ميليارد تومان هزينه اجراي پروژه مهم و بزرگ قطار شهري است که در يک دوره چند سال خطوط مختلف آن احداث و راه اندازي مي‌شود.

  اجراي پنج سد بزرگ در استان همدان

  وي با بيان اينکه اقدامات مهم و قابل توجهي که در سال هاي اخير و با حمايت جدي دولت براي توسعه، عمران و آباداني اين استان انجام شده، بي نظير و در تاريخ ماندگار است افزود: در راستاي تبديل تهديدها به فرصت، بيش از 16 ميليون متر مکعب پساب و فاضلاب را در استان تصفيه و در اختيار واحدهاي صنعتي قرار داده ايم.

  استاندار همدان خاطرنشان کرد: در حوزه سدسازي نيز يکي از استان هاي موفق و پيشتاز کشور هستيم و بهره برداري از سد کلان ملاير، سد نعمت‌آباد اسدآباد و شنجور رزن از کارهاي بزرگ عمراني است که با حمايت جدي دولت و پيگيري مستمر مديران اجرايي در استان همدان انجام شده است.

  شاهرخي گفت: اجراي 2 طرح بزرگ سد خرمرود تويسرکان با بيش از 300 ميليارد تومان اعتبار و سد گرين نهاوند نيز با 337 ميليارد تومان اعتبار از ديگر اقدامات مهم و ماندگار اجرايي در استان همدان است که نتيجه آن بروز تحولي اساسي در حوزه کشاورزي و اقتصاد اين ديار است.

  وي با بيان اينکه در ايجاد خطوط ريلي براي اتصال استان به شبکه راه آهن سراسري و استان هاي همجوار اقدامات بسيار بزرگي انجام شده، اظهار داشت: به همت دولت تدبير و اميد و تلاش مديران اجرايي و نمايندگان استان، کارها و اقدامات بزرگي از جمله توسعه خط ريلي در استان همدان انجام شده که اتصال خط شمال به جنوب و شرق به غرب يکي از مهم ترين طرح هاي راه آهن اين استان است.

  هفت هزار ميليارد سرمايه گذاري در استان همدان انجام شد

  استاندار همدان با بيان اينکه سند اشتغال استان بيش از 100 درصد محقق شده است اظهار داشت: طبق سند راهبردي و عملياتي توسعه استان همدان سالانه بايد در اين استان پنج هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري شود که در سال جاري بيشتر از هدف و معادل هفت هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري شده است.

  شاهرخي با اشاره به اين ميزان سرمايه گذاري در سند توسعه استان گفت: بر اساس اين سند سالانه 19 هزار و 500 فرصت شغلي در اين استان بايد ايجاد شود که در سال جاري اجرايي شده است.

  وي تاکيد کرد: سياست دولت تدبير و اميد و استاندار همدان بر اين است تا با تمام توان تلاش کنيم در حوزه اشتغال، توليد، سرمايه گذاري و معيشت مردم کار ويژه اي اتفاق بيفتد.

  طرح گردشگري باغ ميوه 240 هکتاري همدان به ثمر نشست

  وي از اجراي طرح‌هاي گردشگري متنوع و موثر در استان همدان خبر داد و گفت: باغ 240 هکتاري ميوه که از طرح‌هاي راکد استان بود که با پشتيباني‌هاي صورت گرفته و با سرمايه گذاري به ثمر نشسته است.  

  استاندار همدان گفت: ايجاد پارک 230 هکتاري در حاشيه سد اکباتان از ديگر طرح‌هاي جذاب گردشگري است که زمين آن از اراضي منابع ملي تامين و در اختيار شهرداري همدان قرار گرفته و اکنون در حال ايجاد مسيرهاي دسترسي است.

  به گفته وي طرح گردشگري بقعه شاهزاده حسين (ع) از طرح‌هاي مهم همدان است که مي‌تواند تحولي در گردشگري مذهبي اين شهر ايجاد کند و با جديت در دستور کار متوليان قرار دارد.  

  وي يادآوري کرد: موارد ياد شده تنها چند نمونه از طرح‌هاي جهش توليد استان هستند که عزم دولت براي اتمام و بهره برداري از آن‌ها جدي است. 

  انتخاباتي بي طرفانه برگزار مي‌کنيم 

  استاندار همدان با اشاره به انتخابات سال 1400 گفت: مسئولان اين استان همانند دوره هاي قبل انتخاباتي بي طرفانه را برگزار مي کنند.

  شاهرخي با تاکيد بر اينکه مديريت شهري بايد در مديريت شهر نگاه بلند داشته باشد افزود: مردم بايد در انتخابات حضوري پرشور داشته باشند تا افراد اصلح وارد شورا شوند.

  وي ادامه داد: انتخابات مقوله اجتماعي براي دفاع از آرمان بلند انقلاب اسلامي است و فعالان سياسي و اجتماعي بايد مردم را به مشارکت گسترده در اين رويداد ملي دعوت کنند.

  شاهرخي تاکيد کرد: در راستاي سربلندي مردم، عزت مندي انقلاب و پاسداري از خون شهيدان گام برداريم و امانت دار راي مردم هستيم زيرا اين موارد از الزامات مشارکت حداکثري است.

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/11/16   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1256
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.