10 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 2
امروز: 464
هفته جاری: 5053
ماه جاری: 46718
تاکنون: 17183591
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: مهم‌ترين اصل در مبارزه با کرونا اجراي 100 درصدي پروتکل‌هاي بهداشتي است
 • مهندس شاهرخي استاندار همدان، در جلسه ستاد استاني مقابله با کرونا، گفت: مهم ترين و اساسي ترين اصل در راستاي کسب موفقيت در مسير مبارزه با ويروس کرونا و حفظ سلامت عمومي مردم، تاکيد بر اجراي 100 درصدي پروتکل‌هاي بهداشتي در ميان همه اقشار و سطوح مختلف جامعه است.
 •  

  به‌گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، گفت: براساس اعلام ستاد ملي کرونا و جديدترين بررسي هاي انجام شده در خصوص رنگ بندي شهرهاي استان همدان، «بهار، تويسرکان، رزن و درگزين» در وضعيت نارنجي، «همدان، ملاير و نهاوند» در وضعيت زرد و «فامنين ، کبودرآهنگ، اسدآباد» نيز در وضعيت آبي کرونا قرار گرفته‌اند.

  وي با تاکيد بر اينکه با توجه به تغيير رنگ بندي در برخي از مناطق استان بايد محدوديت هاي پيش بيني شده بر اساس اين رنگ بندي اعمال شود، تصريح کرد: 50 درصد کارکنان ادارات دولتي در مناطق داراي وضعيت نارنجي در محل کار حضور مي يابند همچنين گروه شغلي سه و چهار حق فعاليت ندارند.

  شاهرخي افزود: واحدهاي آموزشي شامل مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، آموزشگاه‌هاي خصوصي و حوزه‌هاي علميه در مناطق نارنجي به طور کامل تعطيل بوده و آموزش ها به صورت مجازي صورت مي گيرد.

  استاندار همدان درباره نحوه فعاليت واحدهاي فرهنگي و اجتماعي بيان کرد: واحدهاي فرهنگي و اجتماعي نظير نمازهاي جمعه، مساجد، مراسم مذهبي و مراسم آييني نيز در مناطق نارنجي به طور کامل تعطيل است.

  شاهرخي تاکيد کرد: همچنين ورود خودروهاي شخصي با پلاک بومي شهرهاي نارنجي به ساير شهرها ممنوع است همچنين ورود خودروهاي شخصي با پلاک غيربومي به شهرهاي نارنجي تخلف محسوب مي شود.

  وي گفت: در مناطق زرد گروه‌هاي شغلي چهار حق فعاليت ندارند در عين حال دو سوم کارکنان در محل فعاليت حضور مي يابند.

  استاندار همدان با بيان نقش و اهميت توجه به شيوه نامه هاي بهداشتي در کاهش آمار مبتلايلان به کرونا از فرمانداران خواست با رعايت ضوابط پيش بيني شده در طرح جامع مديريت هوشمند، مقررات را سختگيرانه با هدف سفيد شدن شهرستان اجرا کنند.

  شاهرخي افزود: اصل و محور کار فرمانداران رعايت 100 درصدي پروتکل هاي بهداشتي باشد تا شاهد تغيير رنگ بندي باشيم همچنين شاخص تنها ميزان بستري و مرگ و مير بيماران کرونايي نباشد بلکه ميزان رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي هم مدنظر قرار گيرد.

  وي گفت: معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در جلسه امروز ستاد ملي کرونا وضعيت استان همدان در زمينه مقابله با بيماري کوويد 19 را مثبت و قابل قبول عنوان کرد، ضمن اينکه وزير بهداشت نيز در تماسي تلفني از وضعيت کنوني استان در راستاي مهار ويروس ابراز رضايت کرد.

  نماينده عالي دولت در استان همدان با قدرداني از همکاري مردم براي اجراي پروتکل هاي بهداشتي، بيان کرد: ائمه جمعه نهايت همکاري را با ستاد کرونا داشتند و سازمان تبليغات اسلامي استان حتي از برگزاري برخي مراسم با حضور در محل و توجيه افراد جلوگيري کرده است.

  شاهرخي افزود: جامعه ديني و مذهبي از پيشتازان رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي هستند و لغو راهپيمايي 22بهمن و برگزاري آن به صورت خودرويي نشان از اهميت پيشگيري از تجمع و نهادينه کردن مساله رعايت پروتکل هاي بهداشتي براي مقابله با ويروس کرونا است.

  وي تاکيد کرد: مهمترين اولويت مسوولان به ويژه فرمانداران جلوگيري از عادي انگاري است و در اين راستا بايد بازرسي ها را به خصوص از ارگان هاي دولتي افزايش داد چرا که کارکنان اين نهادها بايد الگوي ساير افراد باشند.

  استاندار همدان گفت: با توجه به ازدحام مردم در مطب پزشکان و مراکز تعويض پلاک و شماره گذاري خودرو انتظار مي رود اقدام لازم براي پيشگيري از شيوع کرونا صورت گيرد در عين حال راه هاي ورودي به آرامستان ها به ويژه در شهرستان هاي نارنجي و زرد مسدود شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/11/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 1185
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.