10 اسفند 1399 
 
مهمانان حاضر در سایت: 6
امروز: 550
هفته جاری: 5139
ماه جاری: 46804
تاکنون: 17183618
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند. امام صادق علیه‏ السلام: سـه چیز اسـت کـه بـر زمامدار واجب است درباره خواص و عوام رعایت کند: پاداش نیکوکار را به نیکی دادن تا بر رغبت مردم به کارهای نیک افزوده شود. پوشاندن گناهان بدکار تا توبه کند و از گمراهی و انحراف خود برگردد. و ایجاد الفت میان همه آنان از طریق احسان و رعایت انصاف و داد. امام جعفر صادق علیه‌السلام فرمودند: کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهماالسّلام باشد اگر پیاده رود خداوند به ازای هر قدمی که برمی‌‏دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌‏فرماید تا آن که به حائر برسد.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار: طرح توسعه همدان مبتني بر مشارکت بانوان و جوانان است
 • استاندار همدان توجه به نقش محوري جوانان و بانوان را اولويت اصلي دولت در اعتلاي کشور دانست و گفت: مسير راهبردي رشد و سند توسعه پايدار و همه جانبه اين استان نيز بر مبناي مشارکت فعال و موثر جوانان کارآمد و استفاده از ظرفيت و توان بانوان و ورزشکاران نخبه مشخص و طراحي شده است.
 • «سيد سعيد شاهرخي» روز سه شنبه در آيين تجليل از نام‌آوران، قهرمانان و مدال آوران ورزشي استان همدان، افزود: تلاش کرديم تا با تشکيل هيات انديشه ورزان جوان و مشارکت بانوان، شعار دولت در راستاي مشارکت جوانان و بانوان را با هدف رشد و تعالي استان همدان عملياتي کنيم.

  وي با اشاره به اينکه تجليل از ورزشکاران، تجليل از صفات نيکو است، اظهار داشت: صفات ارزشمندي همچون ايثار، فداکاري، تلاش براي سلامت، گذشت و مردانگي در همه ورزشکاران مشترک است و اين موضوع بايد در جامعه ما و دنيا به عنوان يک فرهنگ و الگوي ماندگار ارج نهاده شود.

  شاهرخي تصريح کرد:86 هزار و 602 ورزشکار در 50 هيات ورزشي استان همدان فعال هستند که اين امر نشانه روحيه بالا، نشاط و شادابي جوانان اين استان است.

  وي با اشاره به اينکه زمينه مناسب براي فعاليت موثر و حرفه اي بانوان استان همدان در رشته هاي ورزشي فراهم است، گفت: اين استان داراي 35 هزار بانوي ورزشکار در رشته هاي مختلف است که بايد براي افزايش تعداد و مشارکت بانوان در حوزه ورزش همگاني و قهرماني بيش از پيش تلاش کنيم.

  استاندار همدان افزود: ديار هگمتانه از نگاه ملي يک استان شاخص است و به واسطه وجود مردماني با فرهنگ داراي جايگاه ويژه و ممتازي در حوزه ها و عرصه هاي مختلف سياسي، فرهنگي، اجتماعي و ورزشي است.

  وي خطاب به مدال آوران استان همدان گفت: مدال‌هاي رنگارنگ طلا، نقره و برنز در رقابت هاي ورزشي به راحتي به دست نمي آيد و حاصل تلاش، غيرت و پشتکار شما قهرمانان ورزشي است؛ ما به موازات زحمات شما وظيفه تامين و ايجاد زيرساخت ها را بر عهده داريم.

  شاهرخي با اشاره به اينکه زمينه سازي براي درخشش جوانان با وجود محدوديت در امکانات وظيفه مسوولان را سنگين‌تر مي کند، تصريح کرد: ورزش به عنوان اکسيري ارزشمند در افزايش روحيه و نشاط و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي بسيار موثر است و بايد همه مردم با هر سن و سالي در ورزش همگاني مشارکت داشته باشند.

  وي افزود: در مهار کرونا، حوزه درمان بسيار عالي عمل کرد و طرح تحول سلامت به عنوان اقدام ماندگار دولت تدبير و اميد که از هفت سال پيش آغاز شده، تاثير بسيار مثبتي در کسب موفقيت براي کنترل ويروس کرونا داشت.

  استاندار همدان اضافه کرد: به طور رسمي عمليات واکسيناسيون مردم در برابر کرونا از امروز آغاز شد و وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي حسن نيت نخستين واکسن را به فرزند خود تزريق کرد.

  وي خاطرنشان کرد: درگذشت مهرداد ميناوند و علي انصاريان دو پيشکسوت ارزنده ورزش به دليل ابتلا به ويروس کرونا موجب تاثر و تالم همه مردم و مسوولان شد که البته اميدوارم هرچه سريعتر شرايط مناسب براي برگزاري مسابقات همچون گذشته با حضور مشتاقانه مردم و هواداران در ميادين ورزشي فراهم شود.

  شاهرخي تصريح کرد: جوانان ما هميشه در طول تاريخ، الگو و سرآمد بوده اند و براي پيشبرد اهداف و تحقق آرمان هاي والاي انقلاب بايد به جوانان ميدان داد چراکه هرگاه به جوانان و بانوان توجه کرديم، شاهد موفقيت و کسب پيروزي بوديم.

  شاهرخي تاکيد کرد: ?? درصد جمعيت کشور را بانوان تشکيل مي دهند و تصميم گيران بايد به بانوان و جوانان ميدان دهند و بدانند که اگر به جوانان ميدان ندهيم آينده اي نيز نخواهيم داشت.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/11/26   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 79
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.