مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 23
امروز: 4255
هفته جاری: 49572
ماه جاری: 24352
تاکنون: 10207950
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: استانها موظف به الگوسازي در زمينه منشور حقوق شهروندي شدند+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: در سمينار استانداران که هفته گذشته برگزار شد همه استانها موظف به الگوسازي در زمينه يکي از بندهاي منشور حقوق شهروندي شدند.
 • محمد ناصر نيکبخت روز شنبه در نشست شوراي فرهنگ عمومي افزود: در استان همدان نيز بايد با هماهنگي و همکاري مسئولان مرتبط در مورد يکي از بندهاي حقوق شهروندي تصميم گيري و الگو سازي شود.
  وي درباره حقوق شهروندي گفت: مردم قبل از انقلاب احساس کردند کسي به حقوقشان توجه نمي کند و اين امر باعث شد نظام جمهوري اسلامي برپا شود و شکل گيرد و اين همان حقوق شهروندي است.
  استاندار همدان گفت: مردم با رهبري امام خميني (ره) فقط براي دفاع از حقوق شهروندي و اينکه خواستند آزاد باشند و به حقوقشان برسند اين مانع بزرگ را برداشتند و با تشکيل نظام جمهوري اسلامي ايران بهترين شيوه براي حقوق شهروندي اجرا شد.
  نيکبخت با بيان اينکه انتظار مردم اين است و بايد حقشان را بارز کنيم و شرايط دستيابي به حقشان توسط مسئولان فراهم شود افزود: دولت به تنهايي نمي تواند حقوق شهروندي را اجرايي کند بلکه اين کار نيازمند همکاري همه قوا، سازمان ها و نهادها است تا دستورات سازنده قانون اساسي اجرا شود.
  وي اضافه کرد: امام راحل و رهبر معظم انقلاب نيز بر محترم شمردن حقوق مردم تاکيد داشتند و براي آگاهي بيشتر مردم از اين منشور بايد بندهاي حقوق شهروندي در سايت ها منتشر شود تا مردم آگاهي لازم را کسب کنند.
  وي اظهار کرد: در سمينار اخير استانداران در زمينه حقوق شهروندي مطالبي که بايد پيگيري شود شامل دستورالعمل ها صورت گرفت و بر تشکيل کارگروه استاني و شهرستاني تاکيد شد.

  **برخي رسانه هاي زنجيره اي در پي تخريب دولت هستند
  نيکبخت در ادامه گفت: روزنامه ها و سايت هاي زنجيره اي خواستار تخريب دولت هستند و تصميم اين است که دولت را تخريب کنند و گوش شنوا هم نيست.
  وي اضافه کرد: آيا اين دولت در طول سه سال و نيم که مسئول خدمتگزاري براي مردم بوده حتي يک کار خوب هم انجام نداده که در آن سايت ها ديده شود.
  استاندار همدان ادامه داد: به لطف خدا مردم آگاه هستند و در تصميم هاي خود سعي کردند آنچه خود تشخيص مي دهند بروز دهند و نظر خود را پاي صندوق هاي راي نشان مي دهند و مسائل مملکت و کشور را به خوبي و درستي تشخيص مي دهند اما عده اي که ماموريت دارند و يا راهشان اين است در تخريب عليه دولت کار کنند و در سه سال و نيم گذشته از اين کار دريغ نکردند.
  نيکبخت در مورد قطعنامه ها و حضور قدرتمندانه و تعامل ايران گفت: همين بس که بگوييم شوراي امنيت عليه ايران قطعنامه سنگين مي داد اما امروزه به دليل اين اقتدار عليه رژيم صهيونيستي قطعنامه مي دهد و به حدي حقانيت ايران و ناحقي رژيم صهيونيستي ثابت شده که حتي آمريکا اجازه نداد آن را وتو کند.
  وي ادامه داد: تعامل و قدرت ايران به اندازه اي است که کشورهاي همسايه بدون نظر ايران نمي توانند کاري کنند و ايران را در تصميم گيري و تصميم سازي ها دخالت مي دهند و اين در حالي است که دشمنان ايران هراسي را تدارک مي ديدند.
  استاندار همدان با بيان اينکه برجام ماندگار است و اثر آن را مي بينيم افزود: ايران با وجود برجام به ساحلي از آرامش رسيده که نمي شود آن را انکار کرد.
  نيکبخت ادامه داد: راه آهن تهران همدان که پس از گذشت 13 سال به دليل نبود ريل ناتمام مانده بود و تنها زيرساخت هاي آن تمام شده بود اکنون به برکت و در سايه برجام ريل خريداري شده و آماده ريل گذاري است و تا پايان سال و يا قبل از پايان دولت قطار به همدان مي رسد.
  استاندار همدان در ادامه درباره هفته فرهنگي ملاير نيز گفت: از اين فرصت بايد براي معرفي گردشگري استان و شهرستان استفاده کرد و در اين زمينه بايد از ظرفيت رسانه ملي و رسانه ها کمک گرفت.
  نيکبخت ادامه داد: تصميم فرمانداري و مسئولان شهرستان ملاير براي برگزاري اين برنامه فرهنگي بسيار تاثير گذار و درست است تا اين شهرستان و استان در سطح ملي معرفي شود.
  وي ادامه داد: استان همدان به لحاظ فرهنگ ، تاريخ ، معارف و مشاهير از فرهنگي ترين، متمدن ترين و تاريخ دار ترين استان کشور بشمار مي رود.
  وي افزود: همدان آنگونه که بايد معرفي نشده و هنوز همدان مقصد گردشگري نيست و مسير گردشگري است و اين همه آثار تاريخي، مشاهير، مفاخر و تاريخ بايد معرفي شود و کار ملاير و مسئولان و فرماندار ملاير در اين زمينه جاي تقدير دارد.
  وي در باره فعاليت هاي استان همدان در اربعين نيز گفت: اين استان با تشکيل 38 موکب که هشت موکب در کشور عراق و 30 موکب در استان بود جزو استانهاي عالي کشور قرار گرفت.
  حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهوري، اواخر آذرماه امسال منشور حقوق شهروندي با 23 سرفصل و 120 ماده به همراه ساز و کار اجرا و نظارت بر حسن اجراي حقوق شهروندي و همچنين ارجاعات قانوني مواد آن را امضا و رونمايي کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/10/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 464
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.