مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 4
امروز: 4275
هفته جاری: 49592
ماه جاری: 24372
تاکنون: 10207966
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  استاندار همدان: جهاد کشاورزي در استاني مي تواند موفق باشد که به مرکز تحقيقات اتکا کند+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان گفت: جهاد کشاورزي در استاني مي تواند موفق باشد که به مرکز تحقيقات ، آموزش و ترويج کشاورزي اتکا کند
 • به گزارش اداره کل روابط عمومي استانداري همدان، صبح دوشنبه محمد ناصر نيکبخت در ديدار با اسکندر زند، معاون وزير و رئيس سازمان تحقيقات و آموزش و ترويج کشاورزي، اظهار داشت: فرزندان عشاير کمتر رغبت به کار عشايري دارند زيرا امکاناتي که در دنيا و کشور وجود دارد و آنها ندارند، آنها را وسوسه مي کند و اين آفتي براي کشور است که ما جامعه سوم را در آينده نخواهيم داشت . کشاورزي هم از اين آسيب در امان نيست وي افزود: اين يک هشدار است که فرزندان کشاورزان با مشکلات موجود آيا در کشاورزي خواهد ماند، بايد قوانين را به روز و امکانات را تامين کنيم و کاري کنيم که فرزندان کشاورزان به اين کار علاقمند شوند. استاندار ادامه داد: ترويج کار خوبي است اما کمتر شده است البته ترويج در کشور بسيار مي تواند تاثير گذار باشد. نيکبخت تصريح کرد: استان همدان به ظاهر استان کشاورزي است و در چند محصول هم رتبه دارد اما مجاز نيستيم سطح زير کشت را به دليل نبود آب افزايش دهيم البته ? هزار چاه غير مجاز در استان مسدود و صرفه جويي شده است. وي خاطرنشان کرد: مرکز تحقيقات اگر بتواند الگوي کشت جديد و کم آب برترين کشت را معرفي کند، مي توانيم از کشاورزي بيشترين سود را ببريم هر چند استان در آبياري مدرن وضع خوبي دارد و ?? درصد اراضي آبي استان آبياري تحت فشار است . استاندار گفت: اگر مرکز تحقيقات کشاورزي به کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزي کمک کند و بتوانيم در مصرف آب بهترين صرفه جويي را داشته باشيم و طوري عمل کنيم که ده درصد صرفه جويي شود، آن ده درصد آب به ميزان ? برابر ظرفيت سد اکباتان مي شود . نيکبخت اضافه کرد: بايد آبياري مدرن را در تمام اراضي استفاده کنيم و از کشت کم آب بر استفاده کنيم تا بتوانيم نهايت بهره برداري را داشته باشيم وگرنه با شيوه فعلي در آينده، کشاورزي نخواهيم داشت. وي افزود: همه اين موارد براي الگو سازي و سياست سازي به مرکز برمي گردد زيرا حوزه علمي ، الگوسازي و تحقيقاتي جهاد، مرکز تحقيقات است استاندار اظهار داشت: مراکز خدمات ، ترويج و آبخيزداري بايد احيا شود زيرا جمعيت روبه افزايش است و دنيا به گونه اي جلو مي رود که اگر غافل بمانيم به دنيا نخواهيم رسيد هر چند در برخي رشته ها از دنيا جلو هستيم اما در زمينه هاي کشاورزي بايد جدي تر جلو برويم. نيکبخت بيان داشت: مرکز تحقيقات کشاورزي براي بنده از سازمان جهاد کشاورزي مهمتر است و جهاد کشاورزي در استاني مي تواند موفق باشد که اتکا به مرکز تحقيقات کند طوري که کشاورز مرکز را قبول کند و با آنجا ارتباط داشته باشد. در اين ديدار که مدير کل جهاد کشاورزي استان نيز حضور داشت، معاون وزير و رئيس سازمان تحقيقات و آموزش و ترويج کشاورزي نيز مسائلي در خصوص اين حوزه کاري مطرح کرد.
  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1395/10/20   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 431
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.