3مرداد.ولادت حضرت امام رضا(ع)

 
صاف وضعیت:
63.9°F / 17.7°C دمای هوا:
76% رطوبت:
30.01in / 1016hPa (Steady) فشار:
SE جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 1250
هفته جاری: 14973
ماه جاری: 1250
تاکنون: 10621176
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  وزير بهداشت در نشست با مسئولان موسسه خيريه دارالايتام مهديه همدان: نبايد محدوديتي براي مشارکت خيرين در حوزه سلامت ايجاد کنيم
 • وزير بهداشت ضمن تقدير از خيرين سلامت به دليل کمک به دولت براي توسعه خدمات در سراسر کشور، گفت: نسبت به جلسه قبلي که با مسئولان موسسه خيريه دارالايتام مهديه همدان داشتيم، بخشي از مشکلات برطرف شده و همکاري دانشگاه علوم پزشکي با اين مجموعه به خوبي انجام مي شود و بر خلاف دوران گذشته، همديگر را رقيب نمي دانند.
 • به گزارش وبدا، دکتر سيد حسن هاشمي در نشست با مسئولان موسسه خيريه دارالايتام مهديه همدان، اظهار داشت: همکاري دولت و وزارت بهداشت، عمدتا مربوط به ارائه مجوزهاي مختلف است البته نبايد محدوديتي براي مشارکت خيرين در حوزه سلامت ايجاد کنيم که تصور من اين است که اين اتفاق رخ داده است.

  وزير بهداشت با بيان اينکه رويکرد دولت ها نسبت به استفاده از توان بخش غيردولتي در حوزه سلامت متفاوت بوده است، افزود: هيچ مجموعه اي بدون نقص نيست و در حوزه مسئوليت من، ممکن است نقايص زيادي وجود داشته باشد و ادعا نمي کنيم که در حوزه ارائه خدمات دولت در حوزه سلامت، هيچ نقص و اشکالي وجود ندارد اما هميشه بايد وضعيت کنوني با گذشته را مقايسه کنيم و اگر روند گذشته اصلاح شده و رشد مناسبي دارد، بايد خدا را شکر کنيم و اقدامات را موفقيت آميز بدانيم.

  دکتر هاشمي تصريح کرد: برخي از مسئولان کشور در ادوار گذشته، فعاليت خيريه ها را قبول نداشتند و معتقد بودند که همه اقدامات از جمله توسعه خدمات بايد توسط دولت و يا بخش خصوصي انجام شود و خيريه ها را رقيبي براي خودشان مي دانستند و برخي از دولت ها نيز چنين نگاهي نداشتند و به فراخور درکي که از موضوع داشتند، به خيريه ها کمک کردند.

  وزير بهداشت خاطرنشان کرد: در دولت يازدهم بنا را بر اين گذاشتيم که به هر کسي قصد کمک به نيازمندان و دستگيري از مستمندان دارد، کمک کنيم و در اين راستا، معاونت اجتماعي در وزارت بهداشت ايجاد شد که مسير را براي همراهي خيرين هموار کرد که مردم بنوانند هر سال حدود 1500 ميليارد تومان در حوزه سلامت سرمايه گذاري و مشارکت کنند.

  دکتر هاشمي يکي از اقدامات وزارت بهداشت در دولت يازدهم را اصلاح تعرفه هاي بخش خيريه داست و گفت: شوراي عالي بيمه تغييري در تعرفه ها ايجاد کرد و پيشنهاد شد که تعرفه مراکز خيريه مانند بخش خصوصي محاسبه شود که پارسال تصويب شد و امسال بنا به برخي دلايل، مقرر شد که تعرفه بخش خيريه، مابين تعرفه بخش دولتي و خصوصي باشد.

  وزير بهداشت يادآور شد: مراکز درماني خيريه با مراکز درماني بخش هايي مانند ارتش، تامين اجتماعي، نفت و بنياد شهيد متفاوت هستند زيرا آنها بخشي از حقوق، سرمايه گذاري و هزينه هاي شان توسط دولت انجام مي شود در حاليکه خيريه ها چنين وضعيتي ندارند و نامه اي به دکتر جهانگيري نوشته ايم و اميدواريم که اين موضوع حل شود.

  دکتر هاشمي به تدوين سند درمان کشور اشاره کرد و افزود: تکليف کل کشور از نظر تخت هاي بيمارستاني تا سال 1404 مشخص شده و اختيار آن دست وزير نيست و استاندار و رييس دانشگاه علوم پزشکي نيز نمي توانند تصميم گيري کنند چراکه سند مشخص کرده است در هر نقطه از کشور چه تعداد تخت در بخش خصوصي و دولتي مورد نياز است و در مورد مجوز تجهيزات پزشکي محدوديت ها به جز در 8 دستگاه مانند پت اسکن و آنژيوگرافي برداشته شده است.

  وزير بهداشت ادامه داد: در چهار سال پيش رو بايد نظارت ها را تقويت کنيم که کسي تخلف نکند و استانداردها و تعرفه ها رعايت شود تا وزارت بهداشت به وظيفه اصلي خود يعني سياستگذاري و برنامه ريزي بپردازد زيرا وظيفه ما، تصدي گري نيست و بايد نظارت کنيم که خدمات خوبي به مردم ارائه شود.

  دکتر هاشمي تشويق و ترغيب بخش خصوصي و خيريه ها در حوزه سلامت را بسيار مهم و اساسي خواند و اظهار داشت: مجموعه هاي خيريه انتظاراتي از دولت در حوزه ماليات بر ارزش افزوده، کمک بانک ها براي تسهيلات و سرمايه گذاري و معافيت هاي مالياتي و گمرکي دارند و مجلس در اين زمينه مي تواند کمک کند و برخلاف برخي از دوستان که اعتقاد دارند در صورت اعمال معافيت ها نسبت به خيريه ها، دولت آسيب مي بيند و درآمد دولت کم مي شود، من معتقدم هر ميزان فرصت براي خيرين ايجاد کنيم، نفع آن متوجه کشور و مردم مي شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1396/06/11   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 506
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.