12بهمن.بازگشت حضرت امام خميني(ره)به ايران

14بهمن.روزفناوري فضايي

19بهمن.روزنيروي هوايي

20بهمن.شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)

22بهمن.پيروزي انقلاب اسلامي ايران

30بهمن.وفات حضرت ام البنين(س)

29بهمن.روزاقتصادمقاومتي

 
صاف وضعیت:
45°F / 7.2°C دمای هوا:
92% رطوبت:
29.98in / 1015hPa (Falling) فشار:
ESE جریان باد:
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
مهمانان حاضر در سایت: 5
امروز: 3791
هفته جاری: 12767
ماه جاری: 247320
تاکنون: 12070366
 
امام صادق علیه‏السلام :كسى كه به اوضاع زمان خود آگاه باشد، گرفتار هجوم اشتباهات نمیشود. امام صادق علیه‏السلام : حاكم سزاوار نیست كه در سه كار كوتاهى كند: حفظ مرزها، رسیدگى به حقوق پایمال شده و انتخاب افراد شایسته براى كارهایشان. امام علی(علیه السلام):شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده. امام باقر (علیه السلام):از تنبلی و بی حوصلگی بپرهیز، زیرا که این دو کلید هر بدی می‏باشند.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  100 ميليارد ريال براي احداث شهر جديد حورا اختصاص يافت+تصاويردرگالري
 • استاندار همدان با بيان اينکه موافقنامه هاي اصلي ايجاد شهر جديد حورا از سوي وزارت کشور اخذ شده است گفت: عمليات ساخت اين شهر با اختصاص اعتبار اوليه 100 ميليارد ريال به زودي آغاز مي شود.
 • به گزارش ايرنا محمدناصر نيکبخت روز يکشنبه در صحن شوراي اسلامي شهر همدان اظهار کرد: همچنين اختصاص 200 ميليارد ريال نيز براي عمليات ساخت اين طرح تصوب شده است.
  وي با بيان اينکه کلان شهر همدان را نهايي مي کنيم هر چند اقدامات صورت گرفته کافي نيست اضافه کرد: همدان را در مسير کلانشهر توسعه مي دهيم.
  وي ادامه داد: با توجه به افقي که براي توسعه همدان ترسيم شده، شوراي شهر پنجم با تعامل، همدلي و انتخاب رضايت بخش شهردار جديد در اين مسير گام هاي خوبي برداشته است.
  وي اضافه کرد: انتظار ما از شوراي شهر همدان با توجه به ظرفيت هاي ايجاد شده، تحقق اهداف و چشم انداز ترسيم شده است به ويژه اينکه در سال جاري رويدادهاي مهم بين المللي را در پيش داريم.

  ** زيباسازي شهر براي ميزباني از رويداد 2018
  استاندار همدان افزود: امسال سه رويداد مهم ملي و بين المللي را در همدان شاهد خواهيم بود و انتظار ما ايجاد تحولات گسترده در زيباسازي شهري است تا بتوانيم ميزبان شايسته اي براي مهمانان خارجي و داخلي باشيم.
  نيکبخت بيان کرد: شهردار همدان اقدام هاي بسيار خوبي را تاکنون در زيباسازي و ايجاد تحول در مديريت شهري داشته است و بايد همه شرايط را براي ارتقا گردشگري آماده کنيم.
  وي خاطرنشان کرد: ميزباني از کشورهاي آسيايي در رويداد گردشگري 'همدان 2018' و نيز اجلاس جهاني گردشگري با حضور 180 کشور در کنار ميزباني نخستين جشنواره پويانمايي کشور اين فرصت طلايي را ايجاد کرده تا بتوانيم در تشويق و جذب سرمايه گذاران و نيز صادرات در راستاي توسعه استان همدان اقدام موثر داشته باشيم.
  نيکبخت افزود: انتظار ما از شوراي اسلامي شهر همدان نيز جذب سرمايه گذاران در حريم شهر است تا بتوانيم در راستاي اهداف کلان شهر شدن همدان گام هاي موثر را برداريم.
  وي با اشاره به حضور 500 هنرمند و صاحب نظر حوزه پويانمايي کشور در جشنواره انيميشن در همدان اضافه کرد: انتظار داريم خروجي اين جشنواره ايجاد دانشکده پويانمايي در صدا و سيماي مرکز همدان باشد.
  وي در ادامه گفت: 2 رويداد بين المللي 'همدان 2018' که قرار است در تيرماه و آبان ماه امسال در همدان برگزار شود نيز در واقع فرصت مناسب براي معرفي توانمندي عرصه هاي مختلف به ويژه گردشگري است و انتظار ما بهره برداري بسيار مناسب از اين رويداد مهم است.
  وي با اشاره به اينکه اعضاي شوراي اسلامي و ساير مسئولان دستگاه هاي اجرايي استان همدان گردشگري را دست کم نگيرند گفت: گردشگري يکي از بهترين و شايسته ترين راهکارها براي توسعه استان است.
  نيکبخت يادآور شد: از اين فرصت بايد در راستاي معرفي هرچه بهتر همدان استفاده لازم صورت بگيرد.

  ** اعضاي شوراها در ايجاد اختلاف ضرر مي کنند
  استاندار همدان خطاب به برخي از شوراهاي اسلامي شهرهاي استان گفت: اختلافات ايجاد شده قبل از اينکه به ضرر مردم باشد، اعضاي شورا را دچار مشکل مي کند.
  وي بيان کرد: در شهرهاي استان به ويژه مرکز استان همدان اين دغدغه وجود دارد که در برخي شهرها مشکلاتي است.
  نيکبخت افزود: هم اکنون سه شورا در سطح استان با مشکل و اختلافات دروني مواجه هستند و انتظار داريم شوراها به وظايف مهمي که در قبال مردم دارند، به خوبي عمل کنند.
  وي اظهار کرد: کوتاهي در انجام درست وظايف در قبال مردم منجر به ضرر رسيدن به خود اعضاي شورا مي شود و به طور قطع بيشتر از مردم ضرر مي کنند.
  وي افزود: در اين بين قدردان تلاش هاي اعضاي شوراي پنجم هستم و با انتخاب عباس صوفي به عنوان شهردار همدان بهترين تصميم گرفته شد هر چند در ادوار گذشته نيز انتخاب هاي خوبي شده بود که نيت همگان نيز انتخاب بهترين ها بود.
  وي با اشاره به جايگاه مهم شوراهاي اسلامي شهر گفت: نظام مردم سالاري ديني يکي از افتخارات نظام است.
  استاندار همدان افزود: در 40 سال گذشته همواره انتخاباتي که در پيش داشته ايم به واسطه انتخاب از سوي مردم بوده است و همه بايد خدمتگزار مردم باشيم.
  نيکبخت با بيان اينکه هم اکنون همدان در ريل توسعه و رونق اقتصادي قرار دارد افزود: همدان غير از دريا همه بايسته ها را دارد و ظرفيت هاي تاريخي و طبيعي اين استان در کشور بي نظير است.
  وي بيان کرد: انتظار مي رود که همه مسئولان با همدلي و تلاش بيشتر اين ريل توسعه را سرعت بخشند.
  وي با اشاره به اينکه تمامي شهرستان هاي استان در رويداد 2018 سهم دارند گفت: از تمامي مسئولان اجرايي شهرستان ها به ويژه شوراهاي شهر مي خواهيم نسبت به آماده سازي و زيباسازي شهرها اقدام کنند.
  وي افزود: شهردار همدان نيز برنامه هاي بسيار خوبي دارد اما نياز است اعضاي شورا حمايت لازم را داشتند باشند و در ميزباني رويداد بين المللي 2018 بايد فراتر از رويداد تبريز باشيم.

  ** تشکيل تيم پيگيري وضعيت اشتغال استان
  استاندار همدان در ادامه گفت: زمانيکه آمار مي دهيم، عده اي نه از روي غرض بلکه شک، تصور مي کنند که اين آمارها کجا است و براي صحت اين مهم اقدام به تشکيل تيم پيگيري کرده ايم.
  وي افزود: اين تيم متشکل از نماينده اي از سوي نمايندگان همدان در مجلس شوراي اسلامي، نماينده فرمانداري و دستگاه هاي اجرايي مرتبط با بخش هاي اقتصادي ايجاد شده و قرار است در شهرستان ها آمار موجود را به دقت از سوي اداره کار و تامين اجتماعي بررسي و اعلام کنند.
  وي بيان کرد: تاکنون 20 هزار و 716 شغل بر اساس برنامه سال 96 ايجاد شده و اين تعداد تا پايان دوره برنامه سال 96 که خرداد امسال است، به 30 هزار شغل خواهيم رساند.
  ** قدرداني از شهرداري در اجراي طرح بازآفريني شهري
  استاندار همدان با قدرداني از شهرداري همدان در پيگيري و اجراي طرح بازآفريني شهري گفت: همدان در اجراي اين طرح پيشتاز کشور است.
  وي افزود: در نشستي که با حضور دکتر محمد نهاونديان معاون رئيس جمهوري در تهران داشتيم، همدان حتي جلوتر از تهران ، استان اول کشور در طرح بازآفريني بود.
  وي افزود: توجه به بافت هاي فرسوده و ايجاد ساخت و ساز جديد در طرح بازآفريني شهري روند بسيار خوبي در همدان داشته است.
  در اين مراسم از اعضاي ادوار گذشته شوراي اسلامي شهر همدان تقدير شد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/02/09   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 411
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.