مهمانان حاضر در سایت: 7
امروز: 789
هفته جاری: 12060
ماه جاری: 93172
تاکنون: 15898521
 
رسول خدا صلوات اله عليه: پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد، ص 184

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار دفتر بانوان  »  از لزوم ايجاد نشريه ويژه بانوان تا گسترش پارک بانوان همدان
 • مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري همدان ايجاد يک نشريه ويژه بانوان را براي معرفي توانمندي‌ها، مشکلات و مسائل زنان الزامي دانست
 • ربيعه عليمحمدي به مناسب گراميداشت هفته زن با حضور در دفتر ايسنا، با اشاره به سختي کار شغل خبرنگاري براي بانوان، مطرح کرد: خبرنگاران زن باتوجه به شغل سخت خود همواره با انرژي فراوان و به بهترين شکل مشغول فعاليت هستند از اين رو لازم است تا زنان خبرنگار با تشکيل يک صنف بدون جهت گيري سياسي اقدام به حل مشکلات و معرفي توانمندي‌هاي خود کنند.

   

  وي با تأکيد بر تأسيس نشريه‌اي ويژه بانوان، افزود: استان نيازمند فعاليت يک رسانه ويژه بانوان در تمامي زمينه‌ها است تا مشکلات و توانمندي زنان را معرفي و تأثير مهم نقش دختران و مادران در جامعه را به همگان يادآوري کند.

   

  وي در رابطه با دلايل مهم نبود اعتماد به نفس در بين دختران و زنان جامعه، مطرح کرد: عدم ابراز علاقه والدين به فرزندان، عدم يادآوري زيبايي دختران توسط خانواده، الگوبرداري از انيميشن‌هاي نامناسب و بيگانه و استفاده از عروسک‌هاي خارجي همچون باربي از جمله دلايل بروز بحران هويتي و از بين رفتن اعتماد به نفس در دختران است.

   

  عليمحمدي با اشاره به تمايل شديد دختران به انجام عمل‌هاي زيبايي، اظهار کرد: نگاه غلط حاکم در جامعه براي انتخاب همسر براساس زيبايي خود يکي از عوامل بسيار بزرگي است که باعث ضعف در اعتمادبه‌نفس دختران شده و آنها را به سمت عمل‌هاي زيبايي سوق مي‌دهد.

   

  مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري همدان با اشاره به نقش پررنگ مادران در تربيت نسلي شاداب و تأثيرگذار در جامعه، تصريح کرد: براساس روايات و احاديث مادران کيمياي وجودي بوده و اهميت و توجه به آنها بايد بيش از گذشته صورت گيرد.

   

  عليمحمدي با اشاره به نارضايتي استاندار از حضور کمرنگ زنان در سمت‌هاي مهم دولتي، عنوان کرد: حضور بانوان همداني در سمت‌هاي دولتي نسبت به ساير استان‌ها بسيار کمرنگ بوده و همين عامل باعث نارضايتي استاندار شده است.

   

  وي در رابطه با عدم واگذاري سمت‌هاي مهم و بزرگ دولتي به زنان، گفت: تربيت فرزند از اولويت‌هاي مهم بانوان است از اين رو ترس از ايجاد مشکل در انجام اين مسئوليت همواره دليلي براي قبول نکردن سمت‌هاي مهم دولتي به زنان است.

   

  وي ادامه داد: احساسي عمل کردن بانوان، عدم حمايت آنها از همجنسان خود در صورت ارتقاء مقام و تنش زياد در شغل‌هاي دولتي عواملي ديگر براي حضور کمرنگ زنان در جامعه و سمت‌هاي دولتي به شمار مي آيند.

   

  مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري همدان در رابطه با پديده کودک همسري در جامعه، اظهار کرد: ازدواج در سنين پايين تنها به علت احساسات زودگذر صورت مي‌گيرد و تعدادي از اين ازدواج‌ها تنها به‌علت علاقه دختران صورت گرفته و امتناء والدين از اين خواسته نتيجه اي جز روابط نامشروع ندارد از اين رو خانواده‌ها چاره‌اي جز سکوت در برابر علاقه دخترانشان ندارند.

   

  وي مذهبي بودن شهرستان همدان را از ديگر دلايل وجود کودک همسري دانست و تصريح کرد: عده‌اي از خانواده‌هاي مذهبي تنها با تکيه بر رسيدن سن شرعي و بلوغ جنسي دخترانشان اقدام به ازدواج آنها مي‌کنند اين در حاليست که ازدواج تنها مختص به سن نبوده و به ملاک‌هاي ديگري مانند بلوغ فکري نيز نياز دارد.

   

  عليمحمدي با بيان اينکه تا زماني که شکايتي در مورد کودک همسري ثبت نشود نمي‌توان از آن جلوگيري کرد، افزود: در صورت عدم علاقه دختران به ازدواج، انجام آن عملي خلاف شرع و انسانيت بوده و بايد براي جلوگيري از آن فرهنگسازي شود.

   

  مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري همدان از بسط و گسترش پارک بانوان خبر داد و بيان کرد: وجود 2 طرح ويژه گسترش و بهتر کردن شرايط پارک بانوان آماده شده که با کمک شهرداري و معاونت عمراني استانداري بدون شک قابل اجرا خواهد بود.

   

  وي با اشاره به طرح‌هاي مربوط به پارک بانوان، گفت: ايجاد فضايي براي کنسرت بانوان، دوچرخه سواري، غرفه فروش اغذيه و مشاوره مذهبي از جمله طرح‌هاي پيش‌بيني شده براي اين پارک است.

   

  ربيعه عليمحمدي فارغ‌التحصيل دانشکده هنر تهران است. او با مدرک کارشناسي ارشد ارتباط تصويري صاحب مقالاتي چون طراحي شهري، گرافيک طراحي بيمارستان و تاثير سواد بصري در طراحي‌ها است و با سابقه کاري در آموزش و پرورش در بخش هنرآموزي مشغول به تدرسي گرافيک در هنرستان زينب کبري(س) بوده است

   

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/12/12   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 187
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.