مهمانان حاضر در سایت: 145
امروز: 8982
هفته جاری: 67393
ماه جاری: 148504
تاکنون: 15937791
 
رسول خدا صلوات اله عليه: پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد، ص 184

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار دفتر بانوان  »  اجراي طرح ملي گفتگوي خانواده و بين نسلي
 • اجراي طرح ملي گفتگوي خانواده و بين نسلي
 •  جلسه افتتاحيه فاز اول کارگاه آموزشي  طرح ملي گفتگوي خانواده و بين نسلي با حضور رييس و اساتيد دانشگاه، مشاور استاندار و مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده ، نمايندگان سازمان هاي مردم نهاد و کارشناسان مسائل حوزه خانواده درسالن همايش دانشگاه بوعلي سينا برگزار شد.

  در اين جلسه دکتر نقدي ضمن تشريح روند برگزاري کارگاه ، هدايت گفتگو‌ها و توانمندسازي درون و بيرون خانواده، ارتقاي سطح آگاهي، مهارت گفتگو و تکنيک‌هاي تسهيل گري را از فرايند اجرايي شدن اين طرح دانست.

  در ادامه دکتر دوروزي گفت : گفتگوي ملي خانواده و گفتگوي بين نسلي مدتهاست که در دستور کار معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري قرار گرفته است و اين روزها در تمام استان ها در حال اجراست و يکي از اهداف مهم اين طرح بحث تحکيم بنيان خانواده و در نتيجه افزايش سرمايه اجتماعي و کاهش آسيب اجتماعي است.

  وي با تاکيد بر اينکه خانواده کانون پرورش و رشد نسل آينده است و بايد مورد توجه قرار گيرد گفت : يکي از مسائل بسيار جدي که باعث تضعيف روابط خانواده و شکاف بين نسلي شده است عدم آگاهي از مهارت گفتگو در خانواده است و از تمامي تسهيلگران خواست تا در هر فرصتي مروج اين طرح در گوشه و کنار استان باشند و به خانواده هاي جامعه هدف خود فرهنگ گفتگو را آموزش دهند تا از اين طريق بتوانيم گامي در جهت تحکيم بنيان خانواده برداريم.

  و در ادامه با اشاره به شکاف بين نسلها گفت : درگذشته والدين با کودکان به آن اندازه امروز اختلاف عقيده نداشتند و دنياي افکار و عقايد والدين با فرزندان انقدر متفاوت نبود . لذا لازم است که گفتگوي خانواده را ترويج نماييم ، به خانواده ها آموزش دهيم که با يکديگر صحبت کنند تا اين شکافها کم شود واز بين برود.

  در پايان ضمن تشکر از حضور اساتيد و فعالان فرهنگي واجتماعي استان گفت : انتظار مي رود که پس ازاين، با ترويج اين طرح در استان شاهد تحکيم بنيان خانواده ها باشيم.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/08/28   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 220
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.