مهمانان حاضر در سایت: 3
امروز: 22
هفته جاری: 40855
ماه جاری: 57241
تاکنون: 16808537
 
رسول خدا صلوات اله عليه: پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد، ص 184

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار دفتر بانوان  »  *رسول اکرم (ص) هيچ بنيادي در نزد خدا پسنديده تر از بنياد خانواده و ازدواج نيست.
 • علي محمدي مدير کل امور زنان وخانواده استانداري ضمن تبريک روز ملي خانواده بيان کرد:
 • خانواده به عنوان اولين واحد اجتماعي در جوامع پيشرفته دنيا هميشه مورد توجه بوده است و اين مهم برهمه روشن است که استحکام آن باعث تعالي جامعه خواهد بود. مهمترين اين کارکردها شامل کارکرد زيستي و تربيتي و آموزشي، حفظ سلامت روحي و رواني و جسمي و اقتصادي مي باشد که با آموزش همه جانبه اعضا قبل از تشکيل خانواده مي توان از همه ابعاد باعث رشد و سلامت جامعه شد. و اگر در خانواده اي يکي از اين نکات مورد غفلت قرار گيرد ايجاد خلل در چرخه به هم پيوسته جامعه خواهد کرد باتوجه به بيانات مقام معظم رهبري بايد توجه داشت که امروزه مهمترين شليک دشمن بر برهم ريختن اين بنيان و ايجاد خلل در کارکردهاي بخصوص تربيتي و سلامت روان اين عنصر مهم جامعه مي باشد مادران و پدران هوشيار جامعه اسلامي خوب مي دانند که اگر تمامي نياز هاي مطرح شده در خانواده به طور سلامت و معقول از طرف تمام اعضاي خانواده انجام نگيرد، تعادل در چرخه تربيتي اجتماعي اقتصادي بهم خواهد خرد. در خانواده تمامي اعضاي آن پدر، مادر، فرزندان اهم از دختر و پسر ، مادربزرگ وپدربزرگ و اقوام دور و نزديک هر کدام اگر مسير درست حرکت خود را ندانند و وظايف متقابل يکديگر اجرا نکنند مسلماً بازتاب آن را در کل اجتماع خواهيم ديد و البته قانون گذاران و مجريان قانون هم بايد در برنامه ها تمامي تلاش خود را براي حفظ و استحکام اين بنيان اساسي جامعه انجام دهند.

  علي محمدي تاکيد کرد که محيط سالم خانه در هيچ بعدي جايگزين ندارد و پرورش قواي روحي و اخلاقي و احساس امنيت، روح آزاد منشي، احساس آرامش و جلوگيري از پرخاشگري ، مهروزي و نوع دوستي حس هويت و وطن پرستي و طريقه رفتار درست اجتماعي احساس امنيت و تعامل با ديگر انسانها و خلاصه شخصيت اصلي و دروني افراد در يک محيط خانوادگي سالم صورت مي گيرد.

  ان شاءالله که با حفظ و نگهداري درست خانواده خود در راستاي دفاع از مملکت و بالندگي آن شريک باشيم.

   **پيامبر اکرم (ص) :

  خداوند ، انسان مومن ، خانواده و فرزندانش را دوست مي دارد.محبوب ترين چيز نزد خداوند آن است که مرد را با زن و فرزندانش بر سفره اي ببيند که از آن غذا ميخورند. پس در آن هنگام که بر سفره گرد آيند، به آنها نگاهي مهربانانه مي­کند و آنها را پيش از آن که از جاي خود متفرق شوند، مي آمرزد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/05/25   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 75
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.