مهمانان حاضر در سایت: 0
امروز: 6532
هفته جاری: 40356
ماه جاری: 56742
تاکنون: 16808431
 
رسول خدا صلوات اله عليه: پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد، ص 184

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار دفتر بانوان  »  يادواره شهداي زن و ايثارگر استان همدان برگزار شد
 • يادواره شهداي زن و ايثارگر استان همدان به همت کميته زنان و دفاع مقدس شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس برگزار شد.
 • يادواره شهداي زن و ايثارگر استان همدان به همت کميته زنان و  دفاع مقدس شوراي هماهنگي حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس همدان امروز با حضور «مينا بياباني» مسئول سازمان بسيج جامعه زنان کشور در سپاه انصارالحسين (ع) همدان برگزار شد.

  سردار پاسدار «مهدي فرجي»، جانشين فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) استان همدان حضور زنان در همه دوران انقلاب، دفاع مقدس و امروز را موثر دانست و گفت: زنان در دوران دفاع مقدس در پشت خط مقدم و در تهيه و تداراک کم نگذاشته بودند و امروز نيز در سوريه همين را شاهديم که بسته بندي هاي خوراکي را مانند آن دوران به رزمندگان هديه مي کنند که اين رفتار همان مادران شهداي دفاع مقدس است.

  سردار فرجي افزود: حضور مادران و همسران شهدا و دخترانشان در نماز جمعه سال 1360 با وجود تهديدهاي صدام و رژيم بعث نشان از ايثار اين سرمداران راه شهادت دارد و تا هميشه در تاريخ از اين نقش اصلي ياد خواهد شد.

  وي ضمن گرامي داشت ياد شهيد ميرزامحمد سلگي ادامه داد: جوانان امروز که دهه چهارم انقلاب هستند به مراتب از جوانان انقلاب و دفاع مقدس بهترند و اين را با ايثار و فداکاري در راه حفاظت از حريم عمه سادات به خوبي نشان دادند و طرف ديگر اين راه همسران و مادران اين شهدا هستند که اجازه دادند و رضايت داشتند که مرد آن ها پا در اين راه بگذارد.

  سردار فرجي با تاکيد بر اينکه مادران شهدا و همسران شهدا نقش اصلي را در دفاع مقدس داشتند خاطرنشان کرد: دشمن در همه زمينه ها تلاش خود را مي کند تا با ضربه زدن به ما و اين نظام به اهداف خود برسد، اين را به وضوح در سال هايي که اختشاش و تشويش بود مشاهده کرديم. در آن دوران نيز باز هم مادران شهدا و همسرانشان ايستادگي کردند و مقاومت خود را نشان دادند.

  در ادامه اين مراسم مسئول سازمان بسيج جامعه زنان کشور گفت: همدان پيشينه ديانت و فرهيختگي داشته و شهره بودده است، بعد از انقلاب و در دفاع مقدس نيز با درخشش نام شهر و استان را در کشور مطرح کردند و در ولايت پذيري سنگ تمام گذاشته اند.

  بياباني افزود: به تعبير معصومين، شهداي زن ويژگي خاصي دارند و آن ها انسان سازند، نگاه انقلاب ما نيز به زن در جامعه با اين نگرش است که آن را در دوران انقلاب و دفاع مقدس شاهد بوديم که چگونه انسان ساز بوده و با تربيت فرزنداني صالح درخشش در ايام را به تصوير کشيدند.

  وي افزود: زنان امروز بايد با تلاش در راه خانم زينب و فاطمه الزهرا (س) فرزنداني در راه اسلام تربيت کنند که اين جايگاه اصلي زن در اسلام است.

  اين مراسم با تجليل از 40 خانواده شهيد زن در چهلمين سالگرد دفاع مقدس و رونمايي از کتاب «هما» به پايان رسيد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1399/06/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 68
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.