مهمانان حاضر در سایت: 9
امروز: 1225
هفته جاری: 14948
ماه جاری: 1225
تاکنون: 10621152
 
رسول خدا صلوات اله عليه: پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد، ص 184

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار دفتر بانوان  »  برگزاري کارگروه بانوان و خانواده استانداري
 • برگزاري کارگروه بانوان و خانواده استانداري
 •   جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداري به رياست جناب آقاي الهي‌تبار معاون محترم سياسي، امنيتي اجتماعي استانداري و با حضور مديران و جمعي از کارشناسان امور بانوان و خانواده دستگاه هاي اجرايي در محل سالن جلسات مجموعه فرهنگي شهداء استانداري تشکيل گرديد .

  در اين جلسه جناب آقاي الهي‌تبار معاون محترم سياسي، امنيتي اجتماعي استانداري اظهار داشتند بنيان خانواده با محوريت بانوان با سواد، هشيار و آگاه مستحکم بوده و در اين صورت خواهيم ديد بسياري از مشکلات جامعه مرتفع مي‌گردد. با شناسايي زنان توانمند در استان مي‌توان از توانمندي و پتانسيل آن‌ها در بخش‌هاي مختلف استفاده نمود، امسال در شوراي اسلامي شهر همدان از 11 نفر سه نفر را بانوان تشکيل مي‌دهند و اين بدان معناست که زنان ما توانمند هستند. ايشان با اشاره به نقش سازمان‌هاي مردم نهاد اضافه نمودند بايد از اين ظرفيت‌ها استفاده نمود چرا که اگر مي‌خواهيم زنان فعاليت پررنگ‌تري داشته باشند بايد سازمان‌هاي مردم نهاد را در جامعه تقويت کنيم. در حوزه سياسي، اجتماعي پروژه‌هاي پژوهشي خوبي دنبال مي‌شود، اميدواريم با کارهاي مطالعاتي مفيدي که انجام شده و براساس داده‌هاي تحقيقاتي به بي‌راهه نرويم. ايشان در ادامه افزودند در شاخص‌هاي توسعه استان نسبت به ميانگين کشور استان همدان داراي وضعيت مناسبي مي‌باشد در شاخص‌ اقتصادي سومين نرخ اشتغال را در بين استان‌هاي کشور داريم ايشان درادامه خواستارانجام اقدامات ويژه در حوزه اشتغال بانوان و برنامه‌ريزي لازم  دستگاه‌هاي ذيربط در اين زمينه شدند.

  در ادامه سرکار خانم دکتر دوروزي مشاور استاندار و مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري توضيحات کاملي در خصوص اهداف کلي و راهبردهاي برنامه ششم توسعه در حوزه بانوان و خانواده شامل 1- تشکيل، تحکيم و تقويت بنيان خانواده 2- افزايش سطح باسوادي زنان3- افزايش فرصت‌هاي شغلي زنان4- افزايش سهم زنان از نظام جامع تامين اجتماعي5-ارتقاء سطح سلامت و بهداشت و باروري زنان6- تقويت جايگاه و نقش زنان در عرصه‌هاي فرهنگي  و اجتماعي7- شايسته‌سالاري در مديريت و اداره جامعه8- ورزش و نشاط بانوان و خانواده ارائه نموده و اظهار داشتند که برنامه‌ريزي پنج‌ساله‌اي در اين حوزه با هدايت و نظارت دفتر امور بانوان و خانواده استانداري و با همکاري مشاوران و نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي عضو کارگروه بانوان و خانواده انجام شده است. ايشان براساس آخرين سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال 1395 وضعيت بانوان استان همدان را در زمينه‌هاي خانواده، سواد،آموزش، مشارکت اقتصادي، تامين اجتماعي، بهداشت و سلامت را تشريح و راهبردهاي پيش‌بيني‌ شده در جهت رسيدن به اهداف مذکور را اعلام نمودند.

  آنگاه مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي و برخي از نمايندگان ديگر دستگاه‌ها پيرامون دستورکار جلسه نظرات و پيشنهادات خود را بيان نمودند .

   

   

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1396/06/13   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 281
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.