مهمانان حاضر در سایت: 14
امروز: 4692
هفته جاری: 37314
ماه جاری: 277676
تاکنون: 14613204
 
فجر انقلاب، دمیدن خورشید استقلال و آزادی و اسلام است. امام خمینی (ره)

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار عمومي  »  رئيس خانه احزاب ايران: در خانه احزاب مرکز، اصلاح‌طلب و اصولگرا و مستقل کنار هم مي‌نشينند.
 • مراسم انتخابات شوراي اجرايي و افتتاح خانه احزاب استان همدان در روز چهارشنبه 3/5/97 برگزار شد.
 • دکترحسين کمالي رئيس خانه احزاب ايران در مراسم انتخابات شوراي اجرايي و افتتاح خانه احزاب استان همدان اظهار کرد: امروز 12خانه احزاب در کشور شکل‌گرفته و امروز نيز يک‌خانه احزاب ديگر در استان همدان افتتاح مي‌شود.

  وي با بيان اينکه افتتاح اين خانه نشان مي‌دهد که اهميت اين موضوع در استان جا افتاده است گفت: سه روز پيش که خانه احزاب اراک افتتاح شد يک فردي اطلاعيه داده بود  که اصلاح‌طلبان در اين انتخابات پيروز شدند در حالکيه که واقعيت اين است که اين انتخابات پيروز ندارد چراکه از هر سه طيف اصلاح‌طلب، مستقل و اصولگرا به اعضاي برابر در اين خانه عضويت مي‌يابند.

  رييس خانه احزاب ايران با تأکيد بر اينکه اين جمع براي وحدت، دوستي، صميميت و همکاري شکل‌گرفته است، گفت: روال کنوني گفت‌وگو بين احزاب بايد تغيير کند.

  رئيس خانه احزاب ايران افزود: بايد تمرين کنيم درست حرف بزنيم جواب منطقي بدهيم غوغاسالاري نکنيم و اين را مدنظر قرار دهيم که ديگران هم غير از ما عقل دارند و بايد در اداره امور جامعه مشارکت کنند.

  وي با بيان اين که هيچ گروهي چه اقليت چه اکثريت نبايد به اين فکر کنند که ديگري را حذف کنند، خاطرنشان کرد: بايد حقوق اقليت را به رسميت بشناسيم و اگر اين را پذيرفتيم زماني که خودمان در اقليت قرار مي‌گيريم از برکات آن بهره‌مند مي‌شويم.

  کمالي با تأکيد بر اين‌که بايد بپذيريم همه شهروندان اين کشوريم و بايد با هم زندگي کنيم و تصميم بگيريم، افزود: در کشور ما به سبب نقش سياسي احزاب و عزم آنها براي ايجاد تغييرات در قدرت، تشکل‌ها را عامل اختلاف و مشکل مي‌بينند.

  کمالي ابراز کرد: عمدتاً دولت‌ها احزاب  را به دليل نقش سياسي که دارند يک عامل اختلاف انداز و مشکل‌ساز مي‌دانند به همين دليل با آن‌ها همراهي نمي‌کنند و عمده دولت‌ها خيلي با نقش احزاب همراهي نداشته‌اند و متأسفانه اين موضوع به‌ صورت يک فرهنگ عمومي درآمده است، بخشي از آن هم شايد به سبب نقش احزاب بوده که در مقاطعي ايرادگير و اخلالگر بوده و نقش سازنده ايفا نکرده‌اند.

  رئيس خانه احزاب ايران افزود: در ادوار قبل خانه مرکزي گفت‌وگو تا به‌ جايي تلخ و تند مي‌شد که اشياء به سمت هم پرتاب کنند اما امروز در خانه احزاب مرکز، اصلاح‌طلب و اصولگرا و مستقل کنار هم مي‌نشينند.

  وي عنوان کرد: امروز احزاب در اين مرکز تلاش مي‌کنند با مشورت کردن وضعيت فعلي کشور را سامان دهد موضوعي که بيانگر يک بلوغ در اين عرصه است.

  وي ادامه داد: اين شرايط يعني توانسته‌ايم باهم حرف بزنيم در حالي‌ که قبلاً نمي‌توانستيم؛ همين روش بايد در استان‌ها هم جاري و ساري شود بايد تمرين کنيم حرف بزنيم، تمرين کنيم منافع ملي از منافع ما مهم‌تر باشد و اگر اين را بپذيريم استان و کشور آباد مي‌شود.

  کمالي گفت: ما بايد تمرين کنيم که منافع ملي و استاني مهم‌تر است بايد بپذيريم که منافع گروهي مهم‌تر از منافع فردي است و ياد بگيريم که منافع فردي و شخصي در جايگاه بعدي قرار دارند.

  رئيس خانه احزاب با اشاره به اينکه احزاب بايد براي خدمت‌رساني در جامعه با يکديگر رقابت کنند، گفت: اگر به خود بازگشتيم شايد از رفتارها و انديشه‌هاي بد فاصله بگيريم چراکه ما مي‌خواهيم فضاي مناسبي بسازيم

  کمالي تصريح کرد: ما احزاب را به‌ عنوان کانون‌هاي فکر و انديشه مي‌شناسيم که بايد بتوانند کادرسازي کنند و معارف و تجارب تاريخ سياسي کشور را به نسل بعد انتقال دهند.

  وي با اشاره به اينکه بايد رقابت‌هاي ما وارد فاز مثبت شود در کار خير بر هم سبقت بگيريم نه در تخريب يکديگر، گفت: بايد در کنار هم به سازندگي کشور کمک کنيم و اخلاقي که از دست داده‌ايم را بازسازي کنيم.

  رئيس خانه احزاب ايران ادامه داد: چنانکه ابتداي انقلاب افراد ديگران را براي مصادر معرفي مي‌کردند اما از آن فضاي تقوي‌محور به جايي رسيده‌ايم که مي‌خواهيم طرف را نابود کنيم و آبرو و جان و مالش را از بين ببريم و اين نشان‌دهنده حاکم شدن شيطان بر نفس ماست.

  وي يادآور شد: اگر گروهي در جلسه اصلاح‌طلبان نمي‌آيد به سراغ اصولگرايان و مستقل‌ها و اعتداليون برويم از آنها خواهش کنيم بيايند فکر و نظر و برنامه بدهند ما هم فکر و برنامه خودمان را بدهيم و مردم انتخاب کنند؛ هر کدام انتخاب شد بقيه به اجرا کمک کنند.

  کمالي ادامه داد: در دنياي امروز مرزبندي‌ها تا اين حد تيز و تند و در حد دشمني نيست که حتي در آمريکاي سرمايه‌داري پس از رقابت، فردي از حزب مقابل را به‌ عنوان معاون يا وزير انتخاب مي‌کنند.

  وي تصريح کرد: بايد ياد بگيريم درصحنه سياسي ديالکتيک يا حرف منطقي داشته باشيم چراکه اين نياز ما و جامعه امروز ما است در اصل ما در جامعه به گفت‌وگو کردن نياز داريم بايد بتوانيم نظرات خود را بگوييم و نظرات ديگران را نيز بشنويم و اگر جايي اختلاف پيدا کرديم به جمع‌هاي بزرگ‌تر مراجعه کنيم.

  رئيس خانه احزاب ايران گفت: اما در کشور کمتر بين دو همکار، دو شريک، دو حزب و دو رفيق کمتر گفت‌وگو داريم و بايد ياد بگيريم با هم حرف بزنيم و اگر جايي نتوانستيم همديگر را اقناع کنيم قضاوت را به جامعه بسپاريم.

  وي تأکيد کرد: در اين عرصه بايد توجه داشته باشيم که نه خودشيفته شويم ادعاهاي عجيب‌وغريب بکنيم و نه از خودباخته شويم موضوع مهمي که علاوه بر سياست داخلي بايد در سياست خارجي نيز آن را لحاظ کنيم.

  وي افزود: احزاب بايد برنامه‌هاي خود را به رقابت بگذارند که صاحب‌نظران علوم اجتماعي، توسعه منابع انساني را به حق انتخاب بيشتر تعبير مي‌کنند و از اين نظر احزاب رجوع به عقل جمعي را سرلوحه قرار دهند و اميدواريم در شهر علم و فرزانگي همدان سرمشقي براي ساير مناطق ايجاد شود.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1397/05/05   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 784
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.