مهمانان حاضر در سایت: 10
امروز: 4539
هفته جاری: 26728
ماه جاری: 48782
تاکنون: 17145406
 
از گنج های بهشت؛ نیکی کردن و پنهان نمودن کار نیک و صبر بر مصیبت ها و نهان کردن گرفتاریهاست.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  دفترهماهنگي اموراقتصادي  »  صادرات يک ميليارد و 300 ميليون دلاري برنامه استاندار براي امسال
 • • استاندار همدان با اشاره به تحقق صادرات غير نفتي استان در سال گذشته، صادرات يک ميليارد و 300 ميليون دلاري را براي بخش توليد و صادرات در سال 98 هدف گذاري کرد و خواستار تلاش براي تحقق اين برنامه اقتصادي شد.
 •  

  به گزارش ايرنا سيد سعيد شاهرخي شامگاه استاندار همدان در کارگروه توسعه صادرات غير نفتي استان اظهار داشت: در سال گذشته يک ميليون دلار صادرات غير نفتي هدف گذاري شده بود که 943 ميليون دلار معادل 94 درصد آن محقق شده است.
  وي با اشاره به ظرفيت و توانمندي هاي بي شمار استان همدان در زمينه صادرات گفت: در سال 98 بايد جهش صادراتي را تجربه کنيم.
  شاهرخي تحقق رونق توليد را در گرو حمايت از سرمايه گذاري و توليد کننده دانست و گفت: نقش کارگروه توسعه صادرات در ايجاد تعامل و آسان سازي بين بخش توليد و صادرات بسيار با اهميت است.
  استاندار همدان خاطرنشان کرد: با توجه به تحريم هاي نفتي، موضوع صادرات غير نفتي و ارزآوري براي کشور اهميت ويژه اي دارد و به صورت عملياتي براي توسعه اين مهم بايد برنامه ريزي کرد.
  وي با تاکيد بر حمايت از بخش خصوصي گفت: ارتباط نزديک بين توليد و صادرکننده و آسان سازي شرايط توسط گمرک و بانکها مي تواند به جهش صادراتي استان کمک کند.
  شاهرخي به برررسي و رفع موانع صادرات تاکيد کرد و افزود: توليد و صادرکنندگان استان به سمت استفاده از بانکهاي تخصصي بايد تشويق شوند و همچنين بانکهاي تخصصي استان در اين راستا بسته هاي تشويقي و حمايتي براي افزايش انگيزه صادر کنندگان ارايه کند.
  استاندار همدان به ظرفيتهاي استان در زمينه فولاد و محصولات کشاورزي و باغي اشاره کرد و گفت: صادرات اين محصولات بايد شتاب بيشتري بگيرد.
  وي همچنين به توسعه و رونق سرمايه گذاري هاي خارجي تاکيد کرد و افزود: دولت همواره حامي سرمايه گذاران داخلي و خارجي بوده و از آنها پشتيباني کرده است.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/02/19   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 361
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.