مهمانان حاضر در سایت: 16
امروز: 557
هفته جاری: 559
ماه جاری: 334877
تاکنون: 13722821
 
از گنج های بهشت؛ نیکی کردن و پنهان نمودن کار نیک و صبر بر مصیبت ها و نهان کردن گرفتاریهاست.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  دفترهماهنگي اموراقتصادي  »  معاون هماهنگي امور اقتصادي وزير کشور: احياي واحدهاي نيمه تعطيل ملاک استمرار خدمت فرمانداران است.
 • • معاون هماهنگي امور اقتصادي وزير کشور با تاکيد بر بازسازي، نوسازي و رونق واحدهاي توليدي گفت: براساس دستور صريح وزير کشور بازگشت واحدهاي نيمه تعطيل و تعطيل به چرخه توليد ملاک ارزيابي و استمرا خدمت فرمانداران در سال 98 است.
 • به گزارش ايرنا بابک دين پرست شامگاه يکشنبه در جلسه اعضاي کارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان همدان اظهار داشت: هنر فرمانداران رونق و توسعه بخشيدن به توليد است و در سال جاري بايد براي اين موضوع تلاش مضاعف داشته باشند.
  وي از فرمانداران خواست نسبت به شناسايي واحدهاي فعال و نيمه فعال که پايين تر از ظرفيت اسمي مشغول توليد هستند اقدام کرده و براي رساندن اين صنايع به حداکثر توان توليد تلاش کنند.
  دين پرست همچنين به فرمانداران سراسر کشور توصيه کرد فارغ از مسائل سياسي به مشارکت اقتصادي اهميت داده و دست کم نيمي از وقت خود را براي اين منظور صرف کنند تا به نتايج مورد نظر دولت تدبير و اميد برسيم.
  معاون هماهنگي امور اقتصادي وزير کشور با بيان اينکه 2 هزار و 22 واحد توليدي تا پايان آذرماه سال گذشته در تملک بانک ها قرار گرفتند، گفت: بازگشت واحدهاي تملک شده توسط بانک ها به چرخه توليد از وظايف فرمانداران در سالجاري است.
  وي تاکيد کرد: رونق و توسعه توليد مهمترين شاخص ارزيابي نماينده هاي عالي دولت است و ادامه فعاليت فرمانداران بر اساس دستور صريح و موکد وزير کشور منوط به تحقق اين شاخص است.
  دين پرست از اختصاص 300 هزار ميليارد ريال در راستاي رونق توليد، بازسازي و نوسازي واحدهاي توليدي در سال گذشته خبر داد و افزود: دولت اين ميزان را در قالب تسهيلات در اختيار کارخانه ها و صنايع مورد نياز قرار داد که سهم همدان از اين موضوع 460 طرح با رقم هشت هزار و 280 ميليارد ريال بود.
  وي به تبيين طرح آمايش سرزمين اشاره کرد و گفت: منهاي سه استان طرح مطالعات آمايش سرزمين همه استان ها تهيه و تنظيم شده و اميدواريم سازمان برنامه و بودجه با شتاب بيشتري استان هاي باقي مانده را به اتمام رسانده و موجب تعادل و توازن منطقه اي و پر شدن شکاف هاي بين استان هاي محروم و کمتر توسعه يافته شود.
  معاون هماهنگي امور اقتصادي وزير کشور به شناسايي 134 طرح نفت و گاز و پتروشيمي نيمه تمام در سطح کشور اشاره کرد و افزود: در اين راستا رييس جمهوري به وزارت نفت براي تعيين تکليف اين طرح ها دستور داده است.
  دين پرست با اشاره به ظرفيت هاي کم نظير همدان در زمينه معادن و شهرک هاي صنتعي خواستار رسيدگي و نظارت بيشتر به آنها براي بهبود شرايط کسب و کار و رونق اقتصادي در اين بخش ها شد.

  ** مطالبات قطعه سازان خودرو پيگيري مي شود
  وي تاکيد کرد: تا پايان هفته آتي گزارشي از وضعيت شرکت هاي قطعه ساز خودرو براي رييس جمهوري، معاون اول رييس جمهوري و وزير صنعت، معدن و تجارت ارسال و مطالبات اين شرکت ها را از خودروسازان کشور پيگيري مي کنيم.
  دين پرست اظهار داشت: شرکت هاي خوروساز براي پرداخت مطالبات شرکت هاي قطعه ساز اقدام کرده و براي رفع مشکلات اين شرکت ها روند پرداخت ها را شتاب بيشتري بدهند.
  وي افزود: مطالبه قطعه سازان خودرو مختص يک استان نيست و چند استان کشور درگير اين موضوع هستند.
  نيک پرست شرايط شرکت هاي خودروساز را از مسائل مهم کشور عنوان کرد که مشکلات عديده اي را به بخش توليد وارد کرده است.
  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير کشور با اشاره به گزارشي که براي رييس جمهوري در اين زمينه در دست تهيه است، گفت: تامين اعتبار مورد نياز براي اين حوزه از جمله مسائلي است که در نامه ياد شده به آن مي پردازيم.
  وي تهاتر مطالبات قطعه سازان در قبال پرداخت بدهي اين شرکت ها به بانکها و يا تامين اجتماعي و امور مالياتي را از جمله راهکارهاي رسيدن شرکت هاي قطعه ساز به مطالبات معوقشان برشمرد.
  معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه اي وزير کشور در سفر نيم روزي خود به همدان از شهرک صنعتي بوعلي و کارخانه سينا گستر، موکت همدان و شهرک گلخانه اي بازديد کرد.

  تصاویر در سایز اصلی
  کلمات کلیدی :
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر تاریخ به روز رسانی: 1398/02/31   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 242
  بازگشت
   

   
      
   
     
   


  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.