اخبار عمومي
1397/09/01
 • طرح آبياري نوين ملاير با حضور وزير جهاد بهره برداري شد

  يک طرح آبياري نوين با حضور وزير جهاد کشاورزي در روستاي آورزمان ملاير به نمايندگي از 2 هزار و 200 هکتار از طرح هاي اين حوزه در سطح استان همدان امروز /پنجشنبه/ بهره برداري شد.
 • رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان همدان در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: طرح آبياري باراني سيستم کلاسيک ثابت زيرزميني و آبياري نواري (تيپ) «عزيزالله ساکي» با اعتبار يک ميليارد و 39 ميليون ريال در بخش سامن ملاير بهره برداري شد. 
  منصور رضواني جلال افزود: اين طرح در 51 هکتار اجرا شده است و منبع تامين آب آن از طريق يک حلقه چاه عميق با آبدهي 20 ليتر در ثانيه انجام مي شود. 
  وي با بيان اينکه الگوي کشت اين طرح کلزا، يونجه و گندم است افزود: اين طرح از اعتبارات ملي آبياري تحت فشار استفاده کرده است. 
  رضواني جلال ادامه داد: اين طرح با هدف صرفه جويي در مصرف آب، جلوگيري از هدر رفت آب در مسيرهاي انتقال و توزيع و افزايش کميت و کيفيت محصولات کشاورزي اجرا شده است. 
  وي اظهار داشت: در سطح استان همدان 147 هزار هکتار آبياري نوين اجرا شد که 37 هزار هکتار آن در دولت تدبير و اميد انجام شده است. 
  به گزارش ايرنا، وزير جهاد کشاورزي به منظور افتتاح و آغاز عمليات اجرايي 116 طرح عمراني و کشاورزي به شهرستان هاي ملاير و نهاوند سفر کرده است. 
  در سفر وزير جهاد کشاورزي به ملاير چهار واحد صنعتي کشمش پاک کني با اعتبار 65 ميليارد و 150 ميليون ريال بهره برداري شد. 
  در حال حاضر بيش از 9 هزار هکتار از اراضي اين شهرستان زير پوشش سيستم هاي آبياري نوين است و تنها 20 درصد از اراضي اين شهرستان زير پوش آبياري نوين است.