اخبار عمومي
1397/09/03
 • بوسه وزير جهاد بر دستان کشاورز ملايري

  وزير جهاد کشاورزي که پنجشنبه براي افتتاح چند طرح عمراني و کشاورزي به استان همدان سفر کرده بود، به پاس قدرداني بر دستان کشاورز ملايري بوسه زد.
 • به گزارش ايرنا، «محمود حجتي» روز پنجشنبه در آيين افتتاح طرح آبياري نوين روستاي آورزمان ملاير از زحمات و تلاش هاي کشاورزان تقدير کرد و آنها را ذخيره اي ارزشمند براي کشور و انقلاب دانست و با بوسيدن دستان کشاورز ملايري اين وظيفه شناسي را به جاي آورد.
  وي گفت: کشاورزاني که عمر و سرمايه خود را براي اين کشور و آباداني اين آب و خاک گذاشته اند، شايسته تکريم هستند.
  وزير جهاد کشاورزي با بيان اينکه از تمام توان خود براي خدمت به کشاورزان و حل مشکلات آنها استفاده مي کنيم، بيان کرد: ورود بخش خصوصي به عرصه توليد و بخش کشاورزي قابل تقدير است.
  حجتي ادامه داد: به طور قطع سرمايه گذاري در اين حوزه سرمايه گذاري هاي ديگري را به دنبال دارد.
  عزيزالله ساکي کشاورز ملايري و مجري طرح آبياري نوين 51 هکتاري که با دستان وزير جهاد کشاورزي و استاندار همدان افتتاح شد، «محمود حجتي» را وزيري لايق و متعهد در دولت تدبير و اميد دانست.
  وي گفت: آفرين بر وزير جهاد کشاورزي که هرگز نمي گويد ندارم و براي تحقق خواسته هاي اين حوزه تلاش مي کند.
  به گفته اين کشاورز ملايري، شرايط کار و زندگي براي وي در چند کشور اروپايي مهيا است اما با عشق و علاقه در روستاي آورزمان ملاير به توليد محصولات کشاورزي همچون دانه هاي روغني کلزا، گندم و يونجه مشغول شده و گام هاي بلندي در اجراي طرح آبياري نوين به شيوه هاي مختلف برداشته است.
  وي در مدح و ستايش ميهن اسلامي ايران و به پاس قدرداني از زحمات وزير جهاد کشاورزي چند بيت شعر زير را سرود:
  آن خانه قشنگ بود، ولي خانه ما نيست
  آن خاک چه زيباست، ولي خاک وطن نيست
  پاريس قشنگ است، ولي نيست چو تهران
  لندن به دلاويزي شيراز کهن نيست
  اين کوه بلند است، ولي نيست دماوند
  من بهر که خوانم غزل سعدي و حافظ
  در شهر غريبي که در آن فهم سخن نيست
  به گزارش ايرنا، روز پنجشنبه با حضور «محمود حجتي» وزير جهاد کشاورزي، «سيدسعيد شاهرخي» استاندار همدان و نمايندگان مجلس و جمع کثيري از مسئولان استاني و شهرستاني، 115 طرح کشاورزي با سرمايه گذاري 2 هزار و 304 ميليارد ريال و 194 ميليارد ريال تسهيلات بانکي در شهرهاي ملاير و نهاوند در استان همدان بهره برداري شد.