اخبار عمومي
1397/09/22
 • استاندار: سند اشتغال همدان به روز رساني شود+تصاويردرگالري

  استاندار همدان گفت: سند اشتغال اين استان بايد هرچه سريعتر به روز رساني شده و برش شهرستاني آن نيز مشخص شود.
 • به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي شامگاه چهارشنبه در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري استان همدان افزود: در اين سند بايد مشخص شود تا پايان برنامه ششم توسعه به چه جايگاهي برسيم و چه تعداد شغل ايجاد شود.
  وي با تاکيد بر اينکه توزيع متوازن بودجه در شهرستانها در دستور کار است ادامه داد: امروز دشمن با ايجاد جنگ اقتصادي در داخل کشور به دنبال مقاصد شوم خود است اما سرمايه گذاران و بخش خصوصي همواره در اين مسير موفق بوده اند و همه ما موظفيم براي جذب آنها شرايط سرمايه گذاري را فراهم کنيم.
  استاندار همدان با اشاره به موفقيت استان در جذب تسهيلات اشتغال روستايي در کشور اظهار داشت: در اين بخش 96 طرح به بانکها معرفي و يک هزار و 740 ميليارد ريال تسهيلات اشتغال توسط بانکها پرداخت شده است.
  شاهرخي ادامه داد: سال جاري در استان همدان چهار هزار و 33 شغل ايجاد شده که بايد تا پايان سال تعهد اشتغال را تحقق بخشيد.
  وي با اشاره به اينکه فرمانداران امروز توانمند پاي کار هستند، گفت: توسعه متوازن استان وظيفه همه دستگاه‌ها است و بايد بر اساس ظرفيت‌هاي موجود شهرستان‌ها ديده شوند.
  استاندار همدان تاکيد کرد: هرچه سريعتر باقيمانده تسهيلات اشتغال امسال جذب شود و با جذب مرحله دوم تسهيلات اشتغال مشاغل روستايي از اعتبارات استان‌هاي ديگر که نتوانسته‌اند آن را جذب کنند بهره ببريم.
  شاهرخي با بيان اينکه کميت طرح‌ها نبايد ما را از کيفيت طرح‌ها غافل کند يادآور شد: اعتبارات بايد براي شغلي هزينه شود که علاوه بر پايداري داراي ارزش اقتصادي هم باشد.
  گفتني است تعهد اشتغال استان همدان در سال جاري 30 هزار شغل است و بر اساس آمار مرکز آمار ايران در سال گذشته 96 هزار شغل در استان همدان ايجاد شد.