اخبار عمومي
1397/10/08
 • استاندار همدان: سند راهبردي 3ساله همدان براي تحرک بخشي به فعاليت‌ها تدوين مي‌شود+تصاويردرگالري

  استاندار همدان گفت: سند راهبردي 3ساله استان همدان بر اساس ظرفيت‌هاي موجود و اسناد بالادستي براي تحرک‌بخشي به فعاليت ها تدوين مي شود.
 • به گزارش  مهر، سيدسعيد شاهرخي ظهر پنج شنبه در قرارگاه اقتصاد مقاومتي استان همدان به لايحه بودجه 98اشاره کرد و افزود: جهت گيري اصلي بودجه 98بر اساس صحبت هاي رئيس جمهور، توجه به معيشت و اشتغال است.

  وي با بيان اينکه اولويت استان به تاسي از سياست‌هاي دولت برداشتن باري از دوش مردم از نظر معيشتي، اشتغال و مقابله با تحريم است، گفت: مديران استان همدان هم بايد در اين راستا برنامه ريزي کنند.

  شاهرخي خواستار اجراي کلي سياست هاي اقتصاد مقاومتي توسط مديران استان همدان شد و گفت: اقتصاد مقاومتي و اجراي سياست‌هاي آن اصل انکارناپذيري است که بايد به دنبال آن رفت.

  توجه مديران استان همدان به مسئله اقتصاد مقاومتي 

  وي با اشاره به اينکه مديران استان همدان به مسئله اقتصاد مقاومتي توجه دارند اما بايد به بندهاي 24گانه سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي به خصوص بخش استاني اين بندها توجه شود، گفت: 160واحد فناوري و 48واحد دانش بنيان در استان همدان وجود دارد که اين 48شرکت بايد نقش موثري در حوزه اقتصادي ايفا کنند.

  استاندار همدان با تاکيد بر اينکه اقتصاد بايد دانش‌بنيان باشد و محور قرار دادن رشد بهره‌وري و اقتصادي مد نظر قرار گيرد، گفت: سند راهبردي 3ساله استان همدان بر اساس ظرفيت هاي موجود و اسناد بالادستي براي تحرک بخشي به فعاليت ها تدوين مي شود.

  شاهرخي با وضعيت بازار اشاره کرد و با بيان اينکه امروز بايد با توجه به شرايط بازار، شفاف‌سازي و روان‌سازي نظام توزيع و قيمت گذاري و روزآمدسازي شيوه‌هاي نظارت بر بازار مد نظر قرار گيرد، افزود: بايد نظارت ها بيشتر شود.

  وي همچنين با بيان اينکه در ديدار وزير نيرو براي انتقال 3ميليون متر مکعب پساب به منطقه ويژه اقتصادي جهان آباد توافق شد که اين موضوع کمک خوبي به توسعه منطقه و توسعه اقتصادي استان است، گفت: آب امروزه يک چالش بين‌المللي است و اين موضوع در کشور و استان همدان هم شرايط مناسبي ندارد.

  استاندار همدان با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در شهرستان ملاير نيز اشاره کرد و يادآور شد: انگور ملاير به عنوان پنجاه و سومين ميراث ماندگار کشاورزي از سوي فائو به ثبت جهاني رسيده است.

  رونمايي از کتاب بهره‌وري رشته فعاليت‌هاي اقتصادي استان همدان

  رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان همدان نيز با اشاره به رونمايي از کتاب بهره‌وري رشته فعاليت‌هاي اقتصادي استان همدان افزود: بودجه سال 98 يک‌هزار و 700هزار ميليارد تومان است که اشتغال، توليد پايدار، معيشت مردم را مد نظر قرار داده است.

  سيداسکندر صيدايي تدوين سند راهبردي 3ساله استان همدان را قدمي در راستاي سرعت بخشي به توسعه برشمرد و بيان کرد: تدوين برش 3ساله‌اي از برنامه ششم توسعه، مطالعات آمايش و اسناد توسعه‌اي در خصوص استان، شهرستان‌ها و بخش‌هاي مختلف مدنظر است.

  فرماندار ويژه ملاير نيز با بيان اينکه انگور ملاير به عنوان پنجاه و سومين ميراث مهم کشاورزي جهان به ثبت رسيده است، اظهارداشت: ميزان توليدو برداشت انگور در جوزان ملاير در هر هکتار 35تن است.

  باب الله فتحي با اشاره به برداشت 240هزار تن انگور از باغات شهرستان ملاير بيان کرد: امسال 45هزار تن کشمش در ملاير توليد و صادر شده است.

  دبير کميته عمران و انرژي قرارگاه اقتصاد مقاومتي نيز با اشاره به اينکه 95درصد مناطق حاشيه شهر همدان زير پوشش فاضلاب قرار دارند، افزود: در استان ساخت 19مجتمع آبرساني مد نظر قرار دارد که 11مجتمع در حال اجراست.