اخبار عمومي
1397/11/18
 • استاندارهمدان: ملت ايران برابر هجمه آمريکا اراده اي قوي دارند

  استاندار همدان گفت: اراده مردم ايران بسيار قوي هست و هجمه رييس جمهوري آمريکا ، پس از خروج از برجام، روي آنها تاثير نمي گذارد.
 • سيد سعيد شاهرخي شامگاه چهارشنبه در مسجد قمربني هاشم (ع) کوي جنت همدان افزود: دشمن به دنبال گرفتن روحيه ايثار و شهادت از جوانان ايران است.
  وي اظهار داشت: دشمنان علاوه بر تحريمي که عليه ما ايجاد کردند، با استفاده از رسانه ها به دنبال پشيمان کردن جوانان از نسل گذشته هستند.
  شاهرخي با تشريح دستاوردهاي امروز ايران گفت: پيش از انقلاب شکوهمند اسلامي ما پزشکان عمومي را از هندوستان و پاکستان مي آورديم اما حالا به برکت نظام جمهوري اسلامي، در حوزه درمان پيچيده ترين جراحي هاي قلب و مغز را توسط متخصصان ايراني در کشور و همدان انجام مي دهيم.
  وي ادامه داد: امروز بيماران نقاط مختلف دنيا به ايران مي آيند و روند درمان خود را اينجا انجام مي دهند.
  استاندار همدان تاکيد کرد: در همدان به ازاي هر يک هزار نفر جمعيت، 79 تخت وجود داشت که حالا اين آمار به 185 تخت به ازاي هر يک هزار نفر افزايش يافته است.
  وي اضافه کرد: در حوزه سواد آموزي 37 درصد جمعيت ما با سواد بودند که امروز با افتخار 85 درصد جمعيت با سواد هستند.
  شاهرخي با اشاره به اينکه در ابتداي انقلاب 1.2 درصد از جمعيت کشور دفترچه بيمه درماني داشتند افزود: امروز 99 درصد مردم از خدمات دفترچه بيمه بهره مي برند.
  وي عنوان کرد: آن زمان 15 هزار مشترک تلفن خط ثابت در استان وجود داشت، اما اکنون اين تعداد به 61 هزار مشترک افزايش يافته است و به تعداد جمعيت خط تلفن همراه توزيع شده است.
  استاندار همدان با اشاره به ساخت 2 خط راه آهن در استان گفت: فرودگاه به شکل ديگري فعال شده و سدهاي مختلفي در استان ساخته شده است.
  شاهرخي افزود: در کل استان همدان يک تصفيه خانه ناقص وجود داشته است اما امروز به برکت انقلاب اسلامي 12 تصفيه خانه مدرن و به روز داريم.
  وي با اشاره به اينکه آن زمان مردم با کپسول و نفت سوخت خود را تامين مي کردند اظهار داشت: بزرگترين شبکه گازي دنيا در ايران ايجاد شده است و امروز در همدان نزديک به 700 هزار مشترک گاز داريم.
  استاندار همدان تاکيد کرد: دشمن به دنبال اين است که بگويد انقلاب اسلامي هيچگونه کاري انجام نداده است اما نسل جوان بايد اين عدد و ارقام را بداند.
  وي افزود: امروز نسل چهارمي ها همچون نسل اولي ها، دومي ها و سومي ها خود را جانانه نشان داده اند.
  شاهرخي گفت: بزرگترين ثمره انقلاب اسلامي آزادي، حاکميت سرنوشت مردم بر خودشان و برقراري و تحقق آرمان هاي دين مبين اسلام است.
  وي با بيان اينکه در حوزه اقتصاد با وجود تمام مشکلات حرکت خود را انجام داديم تاکيد کرد: مفتخريم به اينکه در خيلي از علوم نو، همچون نانو، پزشکي و هسته اي جز کشور هاي برتر دنيا هستيم.
  استاندار همدان با يادآوري اينکه اولويت اول ما در استان توجه به معيشت مردم و اشتغال است و ما از اينکه جواناني در مقاطع بالا تحصيل کردند اما بنا به دلايلي براي آنها فرصت شغلي نيست ناراحت هستيم.
  شاهرخي با بيان اينکه تلاش داريم با حمايت از توليد، بازار کار ايجاد کنيم عنوان کرد: تسهيلات ويژه اي در اختيار توانمندان حوزه توليد قرار مي دهيم تا با اشتغالزايي بار سنگين آن کمي سبک شود.
  وي با بررسي مشکلات اهالي کوي جنت همدان (پرسي گاز) گفت: 90 درصد مشکلات اين منطقه به راحتي قابل حل است؛ از مديرعامل شرکت برق مي خواهيم مشکل روشنايي منطقه سريع تر حل شود.
  استاندار همدان ادامه داد: با توجه به بافت قديمي و سنتي اين منطقه از شهرداري مي خواهيم متناسب با منطقه خدمات شهري ارايه شود.
  شاهرخي از فرماندار همدان خواست طرح پاکسازي منطقه از معتادان متجاهر اجرا شود.
  وي ادامه داد: مردم ما کم توقع هستند و بزرگوارانه پاي انقلاب ايستاده اند و هر چقدر به اين مردم خدمت کنيم کم است.
  استاندار همدان خطاب به مردم افزود: اين ميزها و پست ها در دست ما امانت است و اگر شما مردم نباشيد ما هم هيچ جايگاهي نداريم.
  کوي جنت (پرسي گاز) در حاشيه شهر همدان قرار دارد و از مناطق محروم شهر محسوب مي شود.
  در اين ديدار که نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان، استاندار، فرماندار، شهردار و جمعي از مسئولان همدان حضور داشتند مشکلات اهالي و وضعيت منطقه بررسي شد.