اخبار عمومي
1397/11/21
 • افتتاح 3پروژه عمراني وبهداشتي بااعتبار 270ميليارد ريال درنهاوند+تصاويردرگالري

  در آخرين روز از دهه فجر 3پروژه عمراني و بهداشتي بااعتبار 270ميليارد ريال با حضور استاندار همدان و مسئولين شهرستان در نهاوند کلنگ زني و افتتاح شد.
 • به گزارش  مهر، ظهر يکشنبه هم‌زمان با افتتاح دانشگاه ملي نهاوند دو پروژه ديگر در حوزه بهداشت و درمان و راه و شهرسازي در نهاوند با حضور استاندار همدان، فرماندار، نماينده، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان و مسئولين شهرستان بهره‌برداري و کلنگ زني شد.

  حسن بهرام نيا نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: امروز کلينيک تخصصي امام خميني (ره) بااعتبار ?ميليارد با بهره‌گيري از توان 30متخصص با زيربناي 1600مترمربع در نهاوند به بهره‌برداري رسيد.

  وي با اشاره به کلنگ زني پروژه محور نهاوند-فيروزان- کنگاور، گفت: در فاز اول اين پروژه به طول 6.18 کيلومتر بااعتبار 141ميليارد تومان آغاز به کار خواهد کرد که امروز کلنگ آن به دست استاندار به زمين خرده است.

  نماينده مردم نهاوند بابيان اينکه درمجموع سه پروژه‌اي که امروز در نهاوند به بهره‌برداري و افتتاح رسيده‌اند بالغ‌بر 270ميليارد ريال اعتبار صرف شده است، گفت: دانشگاه نهاوند که با حضور وزير علوم به بهره‌برداري رسيد با تلاش‌هاي ويژه مسئولين استان و بنده در مجلس شوراي اسلامي بااعتبار 90ميليارد ريال افتتاح شد.

  وي با اشاره به اينکه در حال مجوز ايمن‌سازي و تعريض 76کيلومتر از جاده‌هاي روستايي نهاوند تأمين اعتبار ملي شده‌اند، گفت: از اين مقدار بخشي به پيمان رفته برخي در دست مطالعه است.

  بهرام نيا با اشاره به اينکه پروژه 17کيلومتري جاده نهاوند-گيان کلنگ زني شد اما هنوز پيمانکار آغاز به کارنکرده است، گفت: درخواست ما از استاندار محترم و اداره کل راه و شهرسازي اين است که پروژه مذکور آغاز به کار کند چراکه کلنگ نزدن از اين وضعيت بهتر است.

  وي با اشاره به اخذ مجوز 4پروژه ملي در حوزه راه‌هاي شهرستان، گفت: به حمدالله روحيه شهرستان توسعه محور است و اميدواريم اين مهم به آباداني نهاوند منتج شود.

  ساماندهي محورهاي ارتباطي نهاوند و سد گرين مطالبه چندين ساله مردم نهاوند است

  در ادامه نيز سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان با تأکيد بر اينکه وجب‌به‌وجب خاک نهاوند و مردمانش براي من آشناست، گفت: امروز نهاوند به يک کارگاه توسعه تبديل‌شده است.

  وي بابيان اينکه با پيگيري‌هاي صورت از طرف فرماندار شهرستان و نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي در سطوح مختلف تحول قابل‌توجهي صورت گرفته است، تصريح کرد: 69پروژه‌اي که در اين ايام کلنگ زني و افتتاح‌شده‌اند نشان از اين مهم دارد.

  شاهرخي با اظهار به اينکه نشانه‌هاي پويايي و توسعه شهرستان نهاوند متصاعد مي‌شود، گفت: در حال حاضر ازلحاظ سرعت اجرايي پروژه‌ها نهاوند خوب است به دنبال تسريع بخشيدن به اين مهم هستيم و همه ما در اين راستا وظيفه‌داريم.

  وي با اشاره به اينکه ساماندهي محورهاي ارتباطي و سد گرين از آرزوهاي چندين ساله مردم نام‌آشناي نهاوند بوده است، گفت:اميدواريم با اقداماتي که تاکنون انجام‌شده بتوانيم اين مهم را به نتيجه برسانيم.

  گفتني است که سيد سعيد شاهرخي به همراه نماينده مردم نهاوند در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار شهرستان از پروژه گردشگري بام نهاوند نيز بازديد کردند.