اخبار عمومي
1398/01/24
 • رييس شوراي هماهنگي بانکهاي دولتي ايران: تمرکز روي توليد مهمترين هدف نظام بانکي است+تصاويردرگالري

  رييس شوراي هماهنگي بانک هاي دولتي ايران گفت: تمرکز روي توليد، مهمترين هدف نظام بانکي است و با توجه به تحريم هاي آمريکا، بايد با برنامه ريزي و سرمايه گذاري، در توليد ملي به خودکفايي برسيم.
 • به گزارش ايرنا، محمدرضا حسين زاده روز پنجشنبه در کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان همدان اظهار داشت: در شرايط کنوني تحريم، رونق توليد مي تواند اقتصاد کشور را نجات دهد و در همين راستا سياست هاي نظام در رونق توليد مي تواند ثمر بخش باشد.
  وي اضافه کرد: نامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «رونق توليد»، وظيفه ما را در خدمت به مردم سنگين تر مي کند.
  مدير عامل بانک ملي ايران ادامه داد: واحدهايي که به صورت همزمان توليد و فروش دارند در تامين سرمايه در گردش در اولويت قرار دارند.
  وي اضافه کرد: واحد هايي که توليد دارند اما در انبار ذخيره مي کنند بايد در به دست آوردن بازار فروش تلاش کنند تا سرمايه براي گردش مالي به آن ها اختصاص يابد.
  حسين زاده با تاکيد بر اينکه نظام بانکي مي تواند در رونق توليد، کمک کننده باشد افزود: با توجه به ظرفيت بالاي ايران در منابع مالي و نيروي انساني جوان، مي توانيم در توليد به خودکفايي برسيم.
  رييس شواراي هماهنگي بانک هاي دولتي ايران تاکيد کرد: اولويت دولت بايد تامين سرمايه در گردش واحد هاي توليدي باشد.
  وي تاکيد کرد: در سال جاري واحد هاي توليدي نيمه تمام بايد تکميل شوند و به جز واحدهاي توليدي صادرات محور و توليد کننده کالاهاي راهبردي، برنامه اي براي راه اندازي واحدهاي جديد نداريم.
  حسين زاده با بيان اينکه نگاه بانک ملي به توسعه صنايع استان همدان، ويژه است، گفت: بر اساس آمارها و بررسي هاي انجام شده، مردم همدان اهل حساب و کتاب هستند و حساب بانکي آن ها خوب است و همين موجب جذب سرمايه گذار در اين استان مي شود.
  وي با ابراز تمايل براي سر ريز کردن منابع به سمت سرمايه گذاري در همدان افزود: بانک ملي مي تواند به عنوان بانک عامل، تسهيلات طرح هاي توليدي را در اختياد توليدکنندگان اين استان قرار دهد.
  رييس شواراي هماهنگي بانک هاي دولتي با اشاره به اينکه همدان از لحاظ آب و هوا، کشاورزي و گردشگري موقعيت خوبي دارد، تاکيد کرد: آمارها نشان مي دهد جمعيت تهران به سمت دو استان همدان و سمنان در حال سر ريز است که توسعه اقتصادي اين استان در آينده اي نزديک پيش بيني مي شود.
  وي با اشاره به اينکه بيشترين حجم بارش هاي اخير پس از لرستان در همدان ثبت شده است، اضافه کرد: سيلاب مي توانست در همدان نيز به اندازه لرستان خسارت وارد کند که مديريت سيلاب ها در اين استان به خوبي انجام شد و با تجربه بالاي مديريت استان، از خسارات احتمالي جلوگيري شد.
  مديرعامل بانک ملي ايران ادامه داد: تمام درآمد ها و منابع بانک ملي در استان به خود واحدهاي توليدي همدان اختصاص مي يابد.
  بر اساس اعلام مرکز آمار ايران، همدان در سال گذشته جزء سه استان داراي کمترين نرخ بيکاري در کشور شد.