اخبار عمومي
1398/02/11
 • رييس سازمان جنگل ها: تمامي عرصه هاي منابع طبيعي کشور حدنگاري مي شود

  رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري کشور گفت: براي تمامي عرصه‌هاي منابع طبيعي کشور تا پايان سال 98 نقشه حدنگاري تهيه مي شود.
 • خليل آقايي روز سه شنبه در بازديد از طرح هاي آبخيزداري ايستگاه تحقيقاتي پژوهشي معرف زوجي گنبد همدان بيان کرد: طرح حد نگاري (کاداستر) سال گذشته در 14 ميليون هکتار از عرصه هاي طبيعي کشور اجرايي شده و براي 32 ميليون هکتار از اراضي منابع طبيعي نقشه کاداستر تهيه شده است.
  وي ادامه داد: تهيه نقشه کاداستر براي اراضي جنگلي و ساحلي از اولويت هاي سال جاري سازمان جنگل ها است چرا که وجود اين نقشه و مشخص شدن مستثنيات و اطلاعات توصيفي زمين ها در رفع اختلافات مردم با سازمان جنگل‌ها و دولت تاثير مثبت دارد.
  رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور گفت: طرح کاداستر با هدف حفظ، احيا و صيانت از اراضي ملي به عنوان امانت آيندگان و مشخص شدن حد و مرز اراضي خصوصي، شخصي با اراضي ملي تهيه شده است.
  آقايي اظهار داشت: استقبال و مشارکت مردم در شتاب بخشي به اجراي طرح هاي آبخيزداري و بيابان زدايي موثر است و هم اينک مردم همکاري مناسبي دارند.
  وي اضافه کرد: رهبر فرزانه انقلاب، دولت و مجلس شوراي اسلامي باور عميق و حمايت خوبي براي مبارزه با پديده خشکسالي و اجراي طرح هاي آبخيزداري دارند که اين حمايت ها تکليف سازمان جنگل‌ها را سنگين کرده است.
  رييس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري وضعيت همدان در اجراي طرح هاي حوزه آبخيزداري و جنگل کاري را خوب توصيف کرد و گفت: رهبري انقلاب در سال جاري اجازه اختصاص 150 ميليون يورو از صندوق توسعه ملي براي اجراي طرح‌هاي منابع طبيعي و آبخيزداري را داده اند که در اين راستا مجلس و دولت نيز اين مبلغ را مصوب و به نهادها ابلاغ کرده اند.
  آقايي با بيان اينکه رهبر انقلاب سال گذشته 200 ميليون دلار به طرح هاي آبخيزداري اختصاص دادند بيان کرد: 6 هزار و 84 نقطه فعاليت‌ سازه‌ مکانيکي در عرصه يک‌ ميليون و 200 هزار هکتار از اراضي ملي کشور سال گذشته اجرا شد.